Julius Caesar

Drama / Historický

USA, 1950, 106 min

David Bradley

William Shakespeare (divadelní hra)

Owen Davis Sr.

Pravdou je, že ma toto filmové spracovanie nenadchlo. Vinu na tom nemá divadelná hra svetoznámeho dramatika, ale amatérska počin Davida Bradleyho. Film je ozaj amatérskou prácou nadšenca ( slabé nasvietenie, mizerné scény, chabé súboje ), ktorý si pozval do svojho filmu hercov z chicagskej univerzity ( jediným plateným hercom bol jeho priateľ Charlton Heston ). V kinách sa príliš neohrial, šiel do distribúcie s minimálnym počtom kópií. Ak by však Bradley zvolil iný sposob, napríklad divadelný záznam, bol by som určite spokojnejší. Takto vzniklo dielo hutné svojim obsahom, ale slabé spracovaním. Prvý komentár.(7.1.2015)

• - Představitelem Bruta je sám režisér David Bradley(Zdroj: wikipedia.org) (Kmotr76)

• - Pro natáčení byly využity prostory nacházející se na různých místech města Chicaga. Jmenovitě šlo o stadion pro americký fotbal Soldier Field, Muzeum vědy a průmyslu, Elks National Veterans Memorial a další. (Kmotr76)

• - Charlton Heston, který představuje Marka Antonia, byl jediným placeným hercem. (Zdroj: wikipedia.org) (Kmotr76)