Reklama

Reklama

Můj otec Mengele

  • Itálie My Father (více)
Trailer

Píše se rok 1977 a Hermann, syn nejhledanějšího muže na světě, nacistického sadisty a válečného zločince, se rozhodne najít otce, kterého nikdy neviděl. Po dlouhé tajné plavbě do zapadlé vesnice kdesi v Jižní Americe stojí Hermann konečně tváří v tvář svému otci. Od malička věřil, že Josef Mengele, známý jako „anděl smrti”, je monstrum. S překvapením ale zjišťuje, že je to charismatický, kultivovaný muž, který chce za svou minulostí udělat tlustou čáru. Co bude dál? Vydá Hermann svého otce spravedlnosti nebo mu pomůže? Film podle knižní předlohy na základě skutečného příběhu. (Vapet Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Aky 

všechny recenze uživatele

Nesmírně zajímavý film. Nejenže slouží jako dokument o posledních létech života Mangeleho, ale pouští se na obtížnou půdu úvah o zatížení vinou i v následující generaci, o svízelnosti žít v poválečném světě jako Mangeleho syn, o střetu povinnosti udat válečného zločince s povinností synovské loajality. Ničemu se autoři nevyhnuli a se vším se vypořádali poctivě. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Thomas Kretschmann opäť v roli, ktorá má nejakú spojitosť s vojnovým nacistickým Nemeckom. Príbeh musím pochváliť, je naozaj zaujímavý je len škoda, že sa nedokázal zaryť hlbšie pod kožu. Napätý vzťah syna a otca, ktorým je sám Mengele dáva mnoho priestoru na rozbor i dobré scény s tým spojené. Neľahké detstvo, zmena priezviska a rozhovory na tému "Kto vlastne kurva si a čo si tam robil?" sú najlepšie momenty vo filme. Ch. Heston bol naozaj skvelá voľba a spolu s Kretschmanom sú ideálny predstavitelia, ale stále mi tu chýbala hĺbka . Máme tu veľký a zaujímavý príbeh, ktorému stačilo málinko pomôcť a oživiť ho možno nejakými spomienkovými scénami z Osvienčimu alebo podobne. Nevadí, každopádne som vďačný i za tento jemne nadpriemerný film. Možno sa k príbehu niekto v budúcnosti vráti a podarí sa to o niečo lepšie. Slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Thomas Kretschmann, který ztvárnil snad nejvíce filmových nacistů, si v tomto snímku podle skutečných událostí zahrál syna jednoho z největších válečných nacistických zločinců, "Anděla smrti," Josefa Mengeleho. Mému oblíbenému německému herci to zde nadmíru sluší (fešný jak sviňa:) a ani nemusí mít uniformu:) F. Murray Abraham si zde střihl zapáleného novináře. Charlton Heston ztvárňuje Dr. Mengeleho a je děsivé a mrazivé, jak "obyčejně" v tomto filmu vlastně působil. Jak si nepřipouštěl absolutně žádná selhání, neměl nejmenší pochyby o zvěrstvech, která prováděl, ani o zvěrstvech, která prováděla celá Třetí říše. Neměl výčitky, ničeho nelitoval. Scéna, kdy mu jeho syn v zápalu odvykládá vše, co se o něm říká a on ho jen s nepředstíraným klidem sleduje a pak mu na to řekne pouze: "Nikdy jsem nezabil, ani neublížil jediné lidské bytosti," je opravdu síla. Taková jsou monstra mezi námi. Nejsou to ošklivé, hrůzu nahánějící stvůry. Jsou to lidé, kteří vypadají jako kdokoliv z nás. Obyčejně, na ulici byste si jich ani nevšimli. A v tom je právě ta největší síla, hrůza a nebezpečí. Co se skrývá za laskavým a přívětivým obličejem souseda od vedle, nebo co skrývá člověk, jehož každý den třeba potkáváte? Takoví jsou často lidé, kteří v sobě skrývají zlo a zvrácenost. Člověk by si během sledování snad i mohl pomyslet, že to nějakým šíleným způsobem vlastně dává smysl. On chtěl jen chránit vlastní rasu. A díky tomu se rozhodl jít proti zákonům přírody a vytvořit si k tomu vlastní, nelidské prostředky. "Svět mého otce umřít nenechá, protože nedokáže přijmout, že byl lidskou bytostí." - "Svět hlavně nepřijme fakt, že unikl spravedlnosti.", "Spravedlnost není pomsta." ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Na noc se ten film moc nehodil, ale jinak ho vřele doporučuju. Zprvu se mi zdálo, že Charlton Heston nebyl ta správná volba na Josefa Mengele, ale nakonec mě vyvedl z omylu. Podařilo se mu zachytit jak jeho laskavost k dětem, k přátelům, jeho přirozené charizma a zdání "normálnosti", tak méně časté, ale o to víc mrazivé poodhalení jeho pravé zvrácené osobnosti, prosté jakýchkoliv výčitek svědomí. Povedly se i ty ospravedlňující proslovy, kterými syna nahlodával. Velmi děsivě vyznívají taky prostřihy na známé fotky čtyř dětí, staré televizní záznamy nebo pohledy na zarostlou Osvětim. Ponurá hudba k tomu jen přispívá. Zvláštní je rovněž způsob natočení, kde je scéna mlčícího člověka doplněná tím, co řekl třeba o pár minut později (zní to haluškoidně, ale ve filmu to funguje). Korunuje to přesvědčivý výkon Thomase Kretschmanna i menší role F. Murray Abrahama. Možná by se to dalo natočit trochu okázaleji, ale přece jen film má svou sílu hlavně v námětu a obou hlavních postavách. 80% ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Velmi dobře zpracovaný film o posledních létech života nacistického zločince a jeho syna, který hnán pocitem sebevykoupení a očištění vlastní rodiny od špinavostí a křivd minulosti snaží se svého otce přesvědčit k odhalení a přiznání viny nad nesmyslnou smrtí statisíců lidí... Charlton Heston a Thomas Kretschmann jsou zde skvělými partnery, kteří si sedí..! ()

Galerie (4)

Zajímavosti (5)

  • Film je natočený podľa knižnej predlohy na základe skutočného príbehu. (MikaelSVK)
  • Poslední filmová role pro hollywoodskou legendu a držitele Oscara Charltona Hestona. (ČSFD)

Reklama

Reklama