Můj otec Mengele

Egidio Eronico

Antonella Grassi

János Kende

Marco Quintili

Říkám si, že pouhá klasická konverzačka doplněná autentickými záběry by byla vhodnější. I přesto film působivě ukazuje, jak se Mengeleho syn snaží vyrovnat se stigmatem potomka válečného zločince tím, že se s ním osobně setká. Počáteční překvapení z toho, že otec není takovou nestvůrou střídá znovuobjevování jeho zvrácenosti. Výborně obsazené. 80%(1.4.2012)

Nesmírně zajímavý film. Nejenže slouží jako dokument o posledních létech života Mangeleho, ale pouští se na obtížnou půdu úvah o zatížení vinou i v následující generaci, o svízelnosti žít v poválečném světě jako Mangeleho syn, o střetu povinnosti udat válečného zločince s povinností synovské loajality. Ničemu se autoři nevyhnuli a se vším se vypořádali poctivě.(29.5.2011)

Velmi dobře zpracovaný film o posledních létech života nacistického zločince a jeho syna, který hnán pocitem sebevykoupení a očištění vlastní rodiny od špinavostí a křivd minulosti snaží se svého otce přesvědčit k odhalení a přiznání viny nad nesmyslnou smrtí statisíců lidí... Charlton Heston a Thomas Kretschmann jsou zde skvělými partnery, kteří si sedí..!(5.5.2011)

Hodně, hodně drsná záležitost. Jaké to asi je nést jméno samotného ďábla - Mengele. Jaké to asi musí být, být synem někoho takového. Neznat ho celé dětství, nevidět ho a přitom nést cejch toho jména a trpět příkořími od těch co vědí.... Jaké to pak asi musý být, vidět poprvé svého otce. Nejhledanějšího válečného zločince, vraha, doktora, který prováděl selekce a pokusy na lidech.....A co pak ? Udat ho, nebu mu být ztraceným synem a snažit se ho pochopit? . Tahle né moc známá záležitost rozhodně stojí za vidění. Z legendárního Ben Hura - Charltona Hestona mi fakt spadla čelist dolů a v zádech mě mrazilo, když choval holčičku s dortem. Mengeleho zahrál ve svém stáří neskutečně. Stejně jako Hermann jsem čekal, že se na závěr konečně dozvíme něco víc. Ale stejně jako on i já jsem pochopil, že tento stařec do poslední chvíle věřil tezím o nadřazenosti rasy, árijském původu a právu likvidovat ty o nichž se domníval, že jsou méněcení. Z toho jde na člověka hrůza. Je škodou, že se on a kupa dalších nedostali před Norimberský tribunál a do rukou kata Alberta Pierrepointa. Nezbývá než věřit, že snad je někde skutečně to peklo, kde se vystaví konečný účet všem grázlům na něž moc světská byla krátká. Za ty všechny lidi, za ty všechny děti umučené a zavražděné v nacistických táborech smrti. ---- Těžký, ale skvělý film! * * * *(19.12.2012)

Pátranie po bývalých nacistoch bolo vždy v kurze. A táto dráma sa dotýka jednej z najvýraznejších postáv temnej tretej ríše. Chvalabohu za obsadenie takých hercov ako Heston a Abraham, ktoré vyrovnajú zvyšný herecký ansábel a tiež niekedy kolísavú kvalitu spracovania. Hlavne obsadenie Hestona v roli, ktorá je úplne posledná v jeho živote, bol super krok - starý herec, ale veľmi charizmatický a rázny. Ale na to, že je film natočený podľa skutočného príbehu, mu predsalen čosi (alebo viac ako len čosi) chýbalo. Odpovedať na ťaživé filozofické i historické otázky si tvorcovia netrúfli.(17.10.2017)

• - Poslední filmová role pro hollywoodskou legendu a držitele Oscara Charltona Hestona. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu si nechal Josef Mengele (Charlton Heston) přivézt vieokazetu s filmem Zlaté město, který byl natočen roku 1942 a odehrává se v protektorátní Praze a na Šumavě. (Rollo_Tomasi)

• - Film je natočený podľa knižnej predlohy na základe skutočného príbehu. (MikaelSVK)