Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jim Aherne (Charlton Heston) v dětství jako jediný přežil nájezd Vraních indiánů na karavanu vystěhovalců, se kterou cestoval i jeho otec. Vrány na poslední chvíli zahnali Siouxové, jejichž náčelník Žlutý orel se Jima ujme a vychová jej jako svého syna. Z Jima tak pod jménem Válečná čelenka vyrůstá mladý bojovník, který získává válečné zkušenosti během bojů s Vraními indiány, jimž se mstí za smrt svého skutečného otce. V té době se ale pozornost Siouxů obrací k novému nepříteli – k bělochům, kteří pronikají na indiánské území navzdory mírové smlouvě, která měla zaručit jeho nenarušitelnost. Na válečné poradě je proto Jim vybrán, aby odešel do pevnosti bělochů a zjistil, zda z jejich strany skutečně dochází k porušování smlouvy. Zde, přestože se snaží zachovat věrnost a loajalitu indiánům, zjjišťuje, a to zejména díky přátelství s poručíkem Hathersallem (Peter Hansen) a jeho sestrou Tally (Susan Morrow), že nic není černobílé. A jak se postupně situace mezi bělochy a indiány přiostřuje, Jimovi dochází, že si bude muset vybrat, kterou stranu si nakonec zvolí... (JimLogan)

(více)

Recenze (1)

JimLogan 

všechny recenze uživatele

Tenhle western perfektně zapadá do změny kurzu, kterou v žánru nastavil snímek Zlomený šíp o dva roky dříve. Indiáni, stejně jako běloši, tu nejsou líčeni černobíle a na obou stranách mají kladné i záporné postavy. A Heston jako titulní "bílý indián"? Proč ne... Roli zvládl výborně, a to i po fyzické stránce. Úžasné je zasazení příběhu do reálného prostředí, vybrané přírodní scenérie i skvěle natočené akce. Škoda jen, že konec nebyl poutavěji pojatý. Jinak naprostá spokojenost! ()

Zajímavosti (1)

  • Charlton Heston se při natáčení filmu stal skutečným indiánem. V místním kmeni prodělal pokrevní iniciační obřad. [Zdroj: Deník.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama