Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Za druhé světové válce se ve speciálních střediscích cvičili psi pro strážní službu v koncentračních táborech. Jeden z vězňů si však ochočí fenu německého ovčáka, která mu při útěku zachrání život. (oficiální text distributora)

Recenze (20)

Pitryx odpad!

všechny recenze uživatele

Možná kdyby tam nenacpali toho kluka, nevyznělo by to tak hloupě. Navíc je potíž v tom, že mi pan Dlouhý nesedí. Navíc je tahle smyšleninka také hloupá. Tím narážím na toho psa. Autoři snímku zřejmě v životě neviděli a neslyšeli, jak se provádí výcvik a a jak dlouho trvá. Proto by nedopustili takovou pitomost, že si NO vycvičil vězeň v lágru. Fašisté byli svině, ale ne slepí blbci. A tohle může sloužit jako narážka na scénu, že Hauptsturmführer Dörner netrefí na dva metry sedícího psa. A to, že nacisté se i v soukromí baví česky se snad ani komentovat nedá. U mne film tedy vůbec neuspěl. Mimo těch nádherných psů., ti uspěli s vyznamenáním. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Budu se zde opakovat, ale musím to napsat. Opravdu vynikající námět, který má pár chybiček. Ta první je rozhodně nezkušenost režiséra, který se rozhodl přelézt Mont Everest a skončil v základním táboře. Další je jednojazyčnost snímku. Nacisti sice občas prohodí pár jejich klasických výrazů, nicméně plné využití němčiny, která v těchto táborech vládla, a kterou měli přeživší vězni zarytou v hlavách jistě ještě dlouho po válce, by atmosféře filmu výrazně pomohla. Děj je bohužel také trochu jednoduchý a pro znalce a milovníka československé válečné kinematografie, nemůže být dostačující. Film rozhodně respektuji, ovšem zasloužil by si daleko silnější zpracování. ()

Reklama

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československé válečné drama, jež začíná útěkem vězně ze speciálního nacistického tábora pro výcvik psů a ve zbytku snímku zobrazuje hon za tímto uprchlíkem. Snímek se vyznačuje několika velmi dramatickými scénami a poměrně věrohodně vykresluje atmosféru člověka na útěku. V hlavní roli uprchlého vězně a komunisty Jana Mareše se představí A. Filip, jehož na jeho cestě za svobodou doprovázejí malý norský chlapec (V. Dlouhý) a věrná fena Brita. V roli Marešova hlavního protivníka a pronásledovatele, až příliš bohorovného německého důstojníka, zazáří K. Hlušička. Jedná se o snímek s jednoduchým a zajímavým námětem, vkusným hudebním doprovodem a neustálou akcí, jejíž dramatičnost neopadává, avšak přesto, že na snímku nelze nalézt závažnější vadu, se neubráním dojmu, že zpracování a celkový dojem mohl být o něco lepší. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že se jedná o jediný snímek ukazující výcvik psů pro strážní účely v koncentračních táborech. Je fakt, že tak pouze příběh začíná, ale přesto se jedná o zajímavou ukázku. Hlavně toho, jak se takový psi po ukončení výcviku zkoušeli. Český vězeň Mareš si jednu fenku ochočí a ta vlastně způsobí při jedné takové zkoušce útěk holandského chlapce. Mareš během toho také uteče a ihned se jejich cesty zkříží. Němci jim jsou však na stopě. Celý snímek se tedy věnuje honbě za dvěma vězni. Vzniklo tak prachobyčejné drama, jejichž překvapením je účast dětského herce Vladimíra Dlouhého. Zahrál si onoho chlapce a opravdu dobře. Zcela pochopil jeho osobitý charakter. Snímek není nejhorší, ale přeci mi v něm chybí více toho vyobrazení oné drsné doby. Možná je to i tím, že se do toho trochu vkrádá poetika. ()

Dvojirakri 

všechny recenze uživatele

Vynikající herecký výkon feny Brity, pak mladičkého Vladimíra Dlouhého, spíš fyzický Adolfa Filipa, a pak dlouho nic, ale tyto uvedené klady převáží nad všemi, ostatními komentujícími uvedenými, nedostatky, které jsem ochotný v tomto případě pominout. Snímek mne velmi překvapil a jsem potěšen že lze stále objevovat kvalitní filmy i v tom moři "modrých čísel". ()

Zajímavosti (3)

  • Filmovanie prebiehalo v Pelhřimove, Jablonci nad Nisou, Mladej Boleslavi a Železnom Brode. (dyfur)
  • Adolfa Filipa nadaboval Jiří Holý. (M.B)
  • Scény z výcvikového střediska psů se natáčely u hřebčína ve Slatiňanech. (James87)

Reklama

Reklama