• MickeyStuma
  ***

  Řekl bych, že se jedná o jediný snímek ukazující výcvik psů pro strážní účely v koncentračních táborech. Je fakt, že tak pouze příběh začíná, ale přesto se jedná o zajímavou ukázku. Hlavně toho, jak se takový psi po ukončení výcviku zkoušeli. Český vězeň Mareš si jednu fenku ochočí a ta vlastně způsobí při jedné takové zkoušce útěk holandského chlapce. Mareš během toho také uteče a ihned se jejich cesty zkříží. Němci jim jsou však na stopě. Celý snímek se tedy věnuje honbě za dvěma vězni. Vzniklo tak prachobyčejné drama, jejichž překvapením je účast dětského herce Vladimíra Dlouhého. Zahrál si onoho chlapce a opravdu dobře. Zcela pochopil jeho osobitý charakter. Snímek není nejhorší, ale přeci mi v něm chybí více toho vyobrazení oné drsné doby. Možná je to i tím, že se do toho trochu vkrádá poetika.(28.2.2014)

 • mchnk
  ***

  Budu se zde opakovat, ale musím to napsat. Opravdu vynikající námět, který má pár chybiček. Ta první je rozhodně nezkušenost režiséra, který se rozhodl přelézt Mont Everest a skončil v základním táboře. Další je jednojazyčnost snímku. Nacisti sice občas prohodí pár jejich klasických výrazů, nicméně plné využití němčiny, která v těchto táborech vládla, a kterou měli přeživší vězni zarytou v hlavách jistě ještě dlouho po válce, by atmosféře filmu výrazně pomohla. Děj je bohužel také trochu jednoduchý a pro znalce a milovníka československé válečné kinematografie, nemůže být dostačující. Film rozhodně respektuji, ovšem zasloužil by si daleko silnější zpracování.(12.2.2013)

 • LiVentura
  ****

  Příběh je silným svědectvím hrůznosti lidské minulosti!!! Chápu, že pan Filip neměl příliš "echt" hlas, ale předabovávat panem Holým, pro oba jistě zbytečnost..!(22.11.2012)

 • Robbi
  ****

  Snímek byl natočen podle knihy Psí komando a rozhodně bych ho řadil k tomu lepšímu ze žánru válečných filmů. On totiž tak docela válečný není, vězeň Mareš (Adolf Filip) po útěku z nacistického střediska pro výcvik psů potkává norského chlapce (Vladimír Dlouhý), který v témže prostředí přežil krvavou "ukázku". V patách mají ale fanatického velitele střediska (Karel Hlušička), který jejich lapení bere jako osobní prestižní záležitost. Nemalou úlohu tu hrají psi, takže je to spíš film o útěku a stíhání, ve kterém na první pohled jasný poměr sil není vždy konečný.(23.6.2008)

 • Schlierkamp
  ****

  Československé válečné drama, jež začíná útěkem vězně ze speciálního nacistického tábora pro výcvik psů a ve zbytku snímku zobrazuje hon za tímto uprchlíkem. Snímek se vyznačuje několika velmi dramatickými scénami a poměrně věrohodně vykresluje atmosféru člověka na útěku. V hlavní roli uprchlého vězně a komunisty Jana Mareše se představí A. Filip, jehož na jeho cestě za svobodou doprovázejí malý norský chlapec (V. Dlouhý) a věrná fena Brita. V roli Marešova hlavního protivníka a pronásledovatele, až příliš bohorovného německého důstojníka, zazáří K. Hlušička. Jedná se o snímek s jednoduchým a zajímavým námětem, vkusným hudebním doprovodem a neustálou akcí, jejíž dramatičnost neopadává, avšak přesto, že na snímku nelze nalézt závažnější vadu, se neubráním dojmu, že zpracování a celkový dojem mohl být o něco lepší.(3.6.2013)

 • - Filmovanie prebiehalo v Pelhřimove, Jablonci nad Nisou, Mladej Boleslavi a Železnom Brode. (dyfur)

 • - Adolfa Filipa nadaboval Jiří Holý. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace