Zákon trhu

Zákon trhu

(festivalový název)

Francie, 2015, 93 min

Eric Dumont

Prilis dlhe zabery statickych scen, prilis roztrasena kamera, prilis nerozpracovane postavy.. Nemali to tak zosiroka rozpytvat (invalidny syn ide studovat, pohreb problematickej kolegyne, tanecny vecierok..) a radsej sa sustredit na menej a potom ist na hlbku. I David Blake sa mi viac pacil. Nebolo to vyslovene zle, len vyslovene priemerne, presne na 3*.(27.2.2017)

Ten film má zajímavá námět - hlavně pro ty, co se blíží důchodovému věku, ale má jednu podstatnou nevýhodu. Je plný scén, které by mohly být třeba i o 2 minuty kratší (jako příklad uvádím jakousi lekci v tanečních pro dospělé, kdy hlavní hrdina tančí, je to beze slov a to, že to trvá tak dlouho, nemá vůbec žádný smysl, akorát to nesmyslně prodlužuje děj. Takže to byla taková uspávaná, i když Vincent Lindon hrál chlápka bez práce hodně přesvědčivě.(5.10.2016)

Film působí jako dokument o naprosto obyčejném muži 50+, který ztratil práci - scény z všedního života, hledání práce, nová práce. Vincent Lindon je skvělý a ten film je dobrý, byť možná místy zdlouhavý. Hořký náhled do pracovního systému supermarketu, který plíživě křiví morální charakter zaměstnanců.(21.5.2015)

Film, který ukazuje, že i když člověk klesá ve spirálách, pořád může zůstat člověkem. Lindon opravdu hraje výborně, polo dokumentární zpracování se k výpovědi hodí. Na druhou stranu příliš nevybočuje z klasické festivalové výpovědi o neřádech doby a je tak zašlapán exotičtějšími filmy. Možná si ale zaslouží větší pozornost.(11.7.2015)

• Aljak

Námet skvelý, ale spracovanie nesmierne nudné bez akejkoľvek dynamiky a poriadnej zápletky, ktorú si sociálna dráma na takúto tému rozhodne priam žiada. Popis k filmu znel viac než len dobre, no celkový dojem zostal ďaleko za očakávaniami. Škoda! Je mi ľúto, keď je potenciál filmu tak v ústraní ako v tomto prípade. A to som čakal, že práve francúzska produkcia nebude takáto márnotratná...(14.2.2017)