poster

Zákon trhu

 • Francie

  La Loi du Marché

 • anglický

  The Measure of a Man

 • Slovensko

  Zákon trhu

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2015, 93 min

Kamera:

Eric Dumont
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • brumbrum
  ***

  Prilis dlhe zabery statickych scen, prilis roztrasena kamera, prilis nerozpracovane postavy.. Nemali to tak zosiroka rozpytvat (invalidny syn ide studovat, pohreb problematickej kolegyne, tanecny vecierok..) a radsej sa sustredit na menej a potom ist na hlbku. I David Blake sa mi viac pacil. Nebolo to vyslovene zle, len vyslovene priemerne, presne na 3*.(27.2.2017)

 • markotter
  ***

  Ten film má zajímavá námět - hlavně pro ty, co se blíží důchodovému věku, ale má jednu podstatnou nevýhodu. Je plný scén, které by mohly být třeba i o 2 minuty kratší (jako příklad uvádím jakousi lekci v tanečních pro dospělé, kdy hlavní hrdina tančí, je to beze slov a to, že to trvá tak dlouho, nemá vůbec žádný smysl, akorát to nesmyslně prodlužuje děj. Takže to byla taková uspávaná, i když Vincent Lindon hrál chlápka bez práce hodně přesvědčivě.(5.10.2016)

 • StDavid
  ***

  Film působí jako dokument o naprosto obyčejném muži 50+, který ztratil práci - scény z všedního života, hledání práce, nová práce. Vincent Lindon je skvělý a ten film je dobrý, byť možná místy zdlouhavý. Hořký náhled do pracovního systému supermarketu, který plíživě křiví morální charakter zaměstnanců.(21.5.2015)

 • Hafran
  ***

  Film, který ukazuje, že i když člověk klesá ve spirálách, pořád může zůstat člověkem. Lindon opravdu hraje výborně, polo dokumentární zpracování se k výpovědi hodí. Na druhou stranu příliš nevybočuje z klasické festivalové výpovědi o neřádech doby a je tak zašlapán exotičtějšími filmy. Možná si ale zaslouží větší pozornost.(11.7.2015)

 • Aljak
  *

  Námet skvelý, ale spracovanie nesmierne nudné bez akejkoľvek dynamiky a poriadnej zápletky, ktorú si sociálna dráma na takúto tému rozhodne priam žiada. Popis k filmu znel viac než len dobre, no celkový dojem zostal ďaleko za očakávaniami. Škoda! Je mi ľúto, keď je potenciál filmu tak v ústraní ako v tomto prípade. A to som čakal, že práve francúzska produkcia nebude takáto márnotratná...(14.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace