Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Matty

Jedna z nejvtipnějších parodií, jejíž humor neurazí ani vaše (pra)rodiče. 80% Zajímavé komentáře: Rex Mundi, JayKey ()

Enšpígl

Mám to hodně podobné s kolegy, když jsem tenhle kousek viděl poprvé, tak jsem ho prakticky prosmál. I teď tam bylo spousty ha ha bombiček, ale uplný výbuch to už nebyl. ()

Radyo

Tohle byla moje první crazy-komedie, kterou jsem viděl v kině ještě jako dítě.. Málem jsem už tehdy puknul smíchy a to jsem ještě některé vtipy ani nechápal. Dodnes jedna z nejlepších úleťáren tohoto žánru. Klasické scénky s pasažéry, unuděnými k smrti, nafukovacím autopilotem, nebo taneček s nožem v zádech - a to je jen zlomek z celého filmu. ()

T2

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $83,453,539Tržby Celosvetovo $93,000,000║ Nuž asi chyba je v tom že som to videl až v roku 2010,... a len prekvapivo smutne môžem polemizovať nad tým ako môže mať takýto brak až 81%???, komických vecí minimum, trápnych a nudných maximum. /25%/ ()

Marigold

Pohodová parodie, která těží z toho, že konvence v žánru katastrofických filmů zůstávají po léta stejné, čili jejich parodie nestárne. Pravda, některé narážky na dobovou kinematografii už moc nechytám, ale parodie Horečky sobotní noci je prostě lahůdková. Připoutejte se, prosím! nabízí slušnou paletu gagů a uspokojivě zčernalého humoru, plus dobré "přehrávání" jednotlivých aktérů. Svěží i po letech! ()

Djkoma

Jedna z nejlepších parodií, která dříve měla určitě hodně diváků, ale dnes již působí dost použitě a staře. Vytvořit nesmrtelnou komedii se tak Zuckerům a Abrahamsovi nepodařilo, ale sám Jim to pak zvládl ve Žhavých výstřelech a David Zucker zase se svou Bláznivou střelou. Tahle trojice přesto patří k elitě kvalitních parodií, které mají humor a z jejich filmů je cítit hrdost. Tohle byl první krok, k lepším zítřkům plných humoru a bezchybnosti. Robert Hays, Leslie Nielsen i další však i zde překvapili výjimečně trefnými a vybroušenými scénkami a vtipem, který bych v letadlo moc zažít nechtěl. Silné 4*, na rozdíl od následujícího dílu. ()

Pohrobek

Leslie Nielsen se probouzí, zatím to vypadá spíše na odbočku z jeho doposud průměrné kariéry a málokdo tuší, že tenhle akční hrdina padesátých let a záporák let sedmdesátých (Pro nás známý možná tak z Columba) se stane čelním komikem let devadesátých. ()

tron

„Tú ženu musíme okamžite dostať do nemocnice!“ – „Preboha, čo to je?“ – „Veľká budova s pacientmi, ale to teraz nie je dôležité.“ Brutálna paródia trojice ZAZ (Zucker, Abrahams a ešte jeden Zucker) na v tej dobe už pomaly z módy vychádzajúcu vlnu katastrofických veľkofilmov LETISKO (1970) alebo SKLENENÉ PEKLO (1974). Jedno nešťastné lietadlo, pedofilný kapitán (Peter Graves), jeho pravá ruka, ktorá sa podobá na slávneho basketbalistu Kareema Abdul-Jabbara (hrá ho Kareem Abdul-Jabbar), pohotový drsný doktor na palube (Leslie Nielsen), v riadiacej veži rázny feťák (Lloyd Bridges) a pred sekundou vyfučal autopilot a nejde nafúkať! Práve prítomnosť „starej školy“ (vážne mienené herecké výkony, scenár v rámci možností logicky smerujúci od začiatku cez stred po koniec, nie úplne malý rozpočet) sa postarali o to, že dodnes máme dočinenia so skvelou paródiou (dvojka sa vydarila podobne). Smiať som sa smial len občas (pes, facky, prebíjanie sa letiskovou halou naprieč Jehovistami, nechutné sprosté pedofilné poznámky), ale usmieval som sa stále. Škoda, že dnes už sa takéto paródia nerobia. ()

B!shop

Dneska uz kultovni parodie ma bohuzel jeden zasadni problem, zestarla. Ne ze by vtipy nebavily, navic celej dej je parodii na katastroficky filmy o letadlu v problemech, ale proste vtipu tu neni tolik, aby se clovek bavil celou dobu, nektery uz proste jen tak vysumi do ztracena a sem tam je naky hluchy misto. Nicmene jsou tu sympaticky herci a pak tu jsou v ty dobe komedialni extra machri Nielsen a Bridges, ktery ale bohuzel nedostali vic prostoru. Takze celkove povedena parodie, ale bohuzel dneska uz to nebavi celou dobu, ale jen misty. ()

Oskar

Nalijme si čistého vína, některé vtipy byly už tehdy velmi laciné, nicméně je to přece jen nadprůměr. Rozdíl mezi tímhle filmem a nynějšími parodiemi spočívá v tom, že tady ještě všichni hráli s vážnou tváří, kdežto dnešní snímky tohoto typu jsou plné spikleneckého pomrkávání do kamery a pitvoření. ()

movie

"Vybral sem si špatnej týden pro skoncovaní s amfetaminy." / "Chlapče, už si někdy byl v tureckym vězení." / "Máš rád filmy o gladiátorech?" / "Už si někdy viděl nahýho dospělýho chlapa?" Chápete, že nemůžu níž než 5 hvězd? ()

monolog

Když parodie ještě byly zábavné a když je točili lidé, kteří si je opravdu užívali. Na připoutejte se prosím jsem se poprvý díval jako malej kluk, někdy v jednadevadesátým na chatě, zakrytej i s hlavou a malou dírou mezi peřinou a matrací jsem koukal. Taťka se mě sice tehdy snažil přesvědčit, abych usnul, a to třeba tím, že mi na tu peřinu dával nohu, abych neviděl, ale já byl obratnej a dokoukal jsem to až do konce, aniž si to vlastně uvědomil. No a tehdy mě bavila stejně, jako dnes. Vlastně jsem si nikdy ani tu spoustu odkazů na starší válečný a katastrofický filmy neuvědomil, jen občas když dnes v nějakým dramatickým filmu vidím něco, co tihle kluci parodovali, tak se nedokážu neusmát. Například klasické rozloučení před akcí, když spolu leží v příboji (jasný Odtud až na věčnost). Nejlepší parodie, která navíc objevila komediální talent Leslie Nielsena a zničila mu tak na starý kolena jeho docela dobře vzešlou dramatickou kariéru. Dnes už chudák nemůže hrát nic, co není komedie. Přitom před Připoutejte se prosím hrál málokdy něco jinýho, než dramata. ()

RHK

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Geniální parodie. Viděl jsem to už kdysi před mnoha léty, tehdy mi to až tak skvělé nepřipadalo. Ovšem nyní - řezal jsem se smíchy po celou dobu filmu a užíval jsem si perfektních gagů. Na některé filmy asi musí člověk dozrát. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2-pripoutejte-se-prosim-airplane/videa/ ()

Jossie

Pamatuju se , že poprvé mě to naštvalo , parodie na můj milovaný Let do nebezpečí a skvělé Letiště...ale jistě , já vím , je to dobrá komedie :-) ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí