Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Marigold

Pohodová parodie, která těží z toho, že konvence v žánru katastrofických filmů zůstávají po léta stejné, čili jejich parodie nestárne. Pravda, některé narážky na dobovou kinematografii už moc nechytám, ale parodie Horečky sobotní noci je prostě lahůdková. Připoutejte se, prosím! nabízí slušnou paletu gagů a uspokojivě zčernalého humoru, plus dobré "přehrávání" jednotlivých aktérů. Svěží i po letech! ()

SOLOM.

Jako děcko jsem tuhle parodii doslova „žral“, no dnes už na mě sice takový dojem neudělala, ale pořád to byla místy docela prdel. Vždy se mi na tomto filmu nejvíc líbilo, jak se zabili nebo chtěli zabít spolusedící hlavního hrdiny…Herecké obsazení taky docela slušné – spousta známých tváří + dvě pěkné letušky Julie Hagerty a Lorna Patterson. Rád lítám, ale něco podobného bych určitě zažít nechtěl. Jen škoda že spoustu humorných pasáží tu a tam vystřídalo pár neskutečně trapných vtípků, bez kterých bych se klidně obešel. Naštěstí jich tu nebylo zas tolik, aby mi znechutili tento lehce nadprůměrný kousek. Z nostalgie 70%, jinak bych šel dnes už s hodnocením asi dolů! ()

Segrestor

Svého času jsme se jako děti mohly u této komedie/parodie doslova utřískat. Každý gag, byť z dnešního hlediska upřímně debilní, byl skutečně k potrhání. Sám nevím, čemu všemu se tam dalo smát. Dnes film působí jako docela šílená stupidita plná trapných pokusů o humor. Nutno k tvůrcům poznamenat, že se jedná o pravé pionýry filmové parodie a že ne všechny gagy směrovaly na parodování nějakého tehdejšího filmu. A to rozhodně za zmínku stojí. Moje hodnocení podléhá tehdejšímu dojmu. ()

Gilmour93

„Joey, have you ever been in a.., in a Turkish prison?“ Až budu jednou padat v dopravním letadle střemhlav k zemi, chci, aby mi na palubě hrálo toto. Nejen kvůli památné taneční kreaci s nožem v zádech na Stayin´alive od Bee Gees patří Airplane! v žánru parodie mezi nejlepší film. Co to je..? To je rychlé střídání promítaných obrázků vnímaných mozkem jako spojitý pohyb.. ()

Wacoslav1

Takhle mi bylo naposledy zle když jsem se dívala na film s Ronaldem Reaganem! Wow tak tohle je totálně boží a řekl bych, že ve svý době naprosto nadčasová parodie. Divím se, že až po tak ani nevím jak moc dlouhý době jsem si tenhle film zopakoval a prochlámal jsem se prakticky od začátku až do konce i když chápu, že některým lidem tenhle styl humoru nesedne a některý ty narážky prostě nepochopí, protože tohle není jenom parodie na Letiště, ale prakticky na všechny filmy s tématikou letadlo v ohrožení co do tý doby vznikly. No a já mám tu fantastickou výhodu, že většinu z nich jsem viděl. Ta nadčasovost pak spočívá hlavně v tom, že v určitých situacích na vás tvůrci vyrukují s takovými fóry jaký by jste v tu danou chvíli fakt nečekali a je to tak absurdní místy opravdu hodně černý humor, že se tomu prostě nejde nesmát. Každopádně jeden z praotců žánru filmová parodie. Plný počet sice nakonec těsně nedám, ale sakra dobře jsem se naladil na další filmy v tomhle žánru který si ještě chystám zopakovat a doplnit svými komenty.90% ()

• V německé jazykové mutaci filmu spolu černošští pasažéři rozmlouvají bavorským, v italské verzi neapolským nářečím. (Cheeker)
  • V roce 2006 se film v anketě anglické stanice Channel 4, ve které přes 22 000 diváků zvolilo 50 nejlepších komedií, umístil na 2. místě. (Vrata88)
  • Directors Guild a představitelé studia Paramount zpočátku nevěřili účasti tří režisérů na jednom snímku. Nakonec Michael Eisner, prezident společnosti Paramount svolil, ale s účastí Howarda W. Kocha, veterána firmy, jako dozor. (Trainspotter)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí