Night and Day

Muzikál / Drama / Životopisný

USA, 1946, 128 min

Michael Curtiz

Cary Grant, Alexis Smith, Monty Woolley, Ginny Simms, Jane Wyman, Eve Arden, Alan Hale, Victor Francen, Dorothy Malone, Tom D'Andrea, Selena Royle, Donald Woods, Henry Stephenson, Paul Cavanagh, Clarence Muse, Creighton Hale, Lance Fuller, Gladden James, Bobby Watson, Joan Chandler, Mary Martin, Sig Ruman, Carlos Ramírez, Herman Bing, Joyce Compton, Fay McKenzie, Jack Mower, Frank Ferguson, Mike Lally, Kenner G. Kemp, Richard Erdman, Philo McCullough, Sam Harris, Lisa Golm, Colin Kenny, Arthur Tovey, Fred Kelsey, Frank Marlowe, Jack Chefe, Robert Arthur, Howard Freeman, Wilbur Mack, James Conaty, Cyril Ring, Fern Emmett, Hobart Cavanaugh, John Alvin, Charles Williams, Bert Moorhouse, Sam Flint, Almira Sessions, Chester Clute, Mel Tormé, Eric Wilton, Philip Van Zandt, Eddie Kane, Edward Biby, Jo Ann Marlowe, George Meader, Virginia Sale, Dorothy Vernon, Garry Owen, Scott Seaton, Harry Seymour, George Kirby, Eva Novak, Vivien Oakland, Wheaton Chambers, Jack Richardson, Harlan Briggs, Sol Murgi, Boyd Davis, Sam Savitsky, Shep Houghton, Tom Herbert, Georgie Nokes, Herbert Evans, Tex Driscoll, Crane Whitley, Frank Elliott, Nick Stewart, Buddy Gorman, Gordon Richards, Victor Romito, Leonardo Scavino, Skelton Knaggs, John Vosper, George Bruggeman, Joe Kirkwood Jr., Peter Camlin, Tom McGuire, Boyd Irwin, Joan Winfield

David Weisbart

Masky:

Perc Westmore

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,500,000Tržby Celosvetovo $-(25.12.2009)

Nie je to životopisný film v pravom zmysle slova, prednosť pred životom Cole Portera tu majú jeho pesničky a tanečné čísla, či už počas skúšok alebo vystúpení v plnej dĺžke, vďaka čomu tempo príbehu dosť stagnuje. Popri tom sa tam objaví aj pár udalostí zo života známeho skladateľa - zranenie z vojny, manželské problémy, pád z koňa a následné operácie, no zďaleka sa im nevenuje toľko priestoru ako práve hudobným číslam, čo je dosť škoda. Keďže ja som, aj napriek napozeraným muzikálom z 30s, zo všetkých tých piesní poznal len jednu a zvyšné ma príliš neoslovili, tak som sa často nudil a nedokázal tomu zabrániť ani môj obľúbenec Cary.(7.12.2018)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba - M(31.5.2004)

Hudebně dokonalý a příběhově a romanticky naprosto sterilní muzikál je "biografií" Colea Portera, jehož geniální písně film používá. A to opravdu skvěle a obsahuje jeho nejlepší hity do roku 1946 (což bylo stále ještě před jeho největším triumfem, muzikálem Líbej mě Katko) - ale co se příběhu týče, sám Cole prohlásil "Bude to skvělé. Vůbec to není pravdivé!"(9.11.2006)

ONE SOME WHILE YOU TURN AROUND AND SMILE AT ME. THAT SUPPOSED TO MEAN I LOVE YOU BUT I'M BUSY!!! Nejsem zrovna na muzikály a tak mé hodnocení asi není úplně objektivní, ale musel jsem to zkusit. Však víte.. Cary Grant, barevný film z roku 46. Kdo by mohl odolat. Mno, alespoň jsem se naučil kdo to byl Cole Porter a že napsal mou oblíbenou písničku "under my skin", kterou tak zbožňuji v podání pana Sinatry.(9.2.2016)

• - Cole Porter na otázku, kdo by ho měl v dokonalém světě ztvárnit na plátně, bez zaváhání vyhrkl: „No samozřejmě, že Cary Grant!“ (Pavlínka9)

• - Když Cary Grant zjistil, že bude hrát divokého Colea Portera, kterého mnoho let znal ze společnosti, ale nikdy se z nich nestali bližší přátelé, ohromně se mu to zamlouvalo. (Pavlínka9)

• - Jedná se o první barevný film Caryho Granta a také první z jeho filmů, který se dostane na seznam dvanácti kasovně nejúspěšnějších. (Pavlínka9)