Nae namjaui romaenseu

How to Keep My Love

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2004, 112 min

• wipeout

Všetko to čo robilo doteraz väčšinu mnou uzrenej podobnej kórejskej kinematografie tak super, sa tu premenilo na často až neúnosné klišé. Boli tu síce aj momenty, ktoré mi aspoň nachvílu nechali zabudnúť na celkový dojem, no keď si už len spomeniem na stroj na slzy, ktorý musela mať hlavná predstaviteľka, hneď ma prejde chuť na udeľovanie vysokých hodnotení. Umelo vytvorený prýbeh v štýle nothing hill ma nechával chladným a neupustil som ani jednu slzu čo pri podobných filmoch z tejto zemepisnej šírky je skôr vínimkou ako pravidlom. A posledná scéna s detúrencami bola už naozaj zúfalou snahou o podojenie nemožného.(30.9.2006)

• dan.pacino

Ne, ne, ne! Jeden z mála JK filmů, na který se prostě nedá koukat. Stačilo deset minut a věděl jsem, že víc jak 3* to nebudou. Po úmorné a zničující hodině jsem věděl, že víc jak 2* také nedám. A tak to zůstalo až do konce. Další film, na který si za týden už ani nevzpomenu.(2.10.2011)