• Jižní Korea

Jižní Korea / USA, 2004, 90 min

Du-yeong Kim

Hye-rim Eun
  • Ceberus

Film mi přišel divný už v momentě, kdy malá dcerka mluví o tom, jak si vezme tatínka za manžela, načež o pár scén dále opilému otci uléhajícímu na postel rozepíná poklopec u kalhot a dále mu už z kalhot nepomáhá. To mě trošku vyděsilo, no nakonec to skončilo nevinně. Každopádně celá zápletka neopouští kvality tuctových telenovel.(14.2.2012)

• Jizni Tlapa

Nevím přesně,jestli je dobře nebo špatně,že to o Steviem tak úplně neni. Poměrně solidní úvod plný kvalitních fightů a dobré choreografie naprosto rozbila dějová linka malé hrdinky, ktere jsou obě opravdu,ale opravdu na pěst...jedna výsledná za zmiňovaný úvod a cca prvních třicet minut..PS:uvedená stopáž je chybná-trýznění celkově trvá cca 110min(5.6.2012)

• Jožin

Tak toto je asi najväčšia hovadina, čo som so Stevenom Seagalom videl. Hej všade píšu v hlavnej úlohe ešte aj na obale má fotku, a zahraje si 5 minút na konci filmu. Aj to taká bitka jak poďme do lesa. Bol by to oveľa lepší film keby si tam zahral trocha viac, lebo Jun Lee neukázal to čo niekedy predvádzal vo svojich filmov nabitých akciou !!!(21.4.2008)

• Wacoslav1

Hmm pekelná mrdka. Původně jsem dal aspoň 1* za ten Seagalův výstup, kterej pořád zůstává tím nejlepším v téhle amatérštině, ale jebat to. Hlavní ťamanskej hrdina, ať si vezme svou uřvanou dcerku a táhne s ní do prdele nikoho to nedojímá. No a svým způsobem i ta Seagalova pár minutová účast je jistý druh podrazu na jeho fanoušky. Hlavně, že si ho nezapomněli dát na plakát. Nasrat a rozmazat! 5%(2.5.2012)

Je to mierne nadpriemerná akčná dráma. Má celkom dobrý príbeh o policajtovi, bývalom olympionikovi v taekwonde, ktorý je kvôli svojim drsným metódam vyhodený z práce a tak sa časom nechá najať do ilegálnych zápasov, ale musí riešiť aj problémy s dcérou a so ženou, ktorá od neho odišla. No chystá sa jeho najťažší súboj s najsilnejších bojovníkom. Spracovanie ale nie je práve najideálnejšie, po úvodnej akčnejšej tretine prichádza hlavná fáza filmu, kde sa riešia len vzťahy s dcérou a matkou, no ale ani toto nenudí a potom akčnosť filmu vracia až záverečná časť, súboj hlavnej postavy so Stevenom Seagalom. Dejovo ma ani na okamih tento film nedokázal skutočne zaujať, ale aspoň ani nezačal nudiť, no to zbytočné množstvo emócií a navyše nefunkčných si mohli radšej odpustiť. Akcie tu nie je moc, ale je len priemerná. Tvoria ju hlavne súboje, ktoré síce sú slušne natočené, ale choreografia je väčšinou až príliš obyčajná a chýbajú aj nejaké lepšie momenty. Najlepší je samozrejme súboj so Stevenom Seagalom, len škoda toho neustáleho dabléra a celkom zaujímavý je aj arénový súboj niekoľkých bojovníkov v štýle každý proti každému. Herecké obsadenie nie je moc dobré, na kórejské pomery je hlboko podpriemerné a tak zaujme hlavne tá párminútová úloha Seagala. A čo sa týka réžie a technickej stránky, tak nie sú úplne zlé, ale podobne ako obsadenie je aj toto kórejský hlboký podpriemer. Ale pochváliť musím aspoň príjemnú hudbu Clementine, len jej nemuselo byť až toľko. Clementine je rozhodne ten nejnekvalitnejší kórejský film, aký som zatiaľ videl, ale aj tak sa dá bez problémov pozrieť a Seagal vždy poteší. Objektívna kvalita filmu- 52%, film sa páči mne na 58%.(23.10.2007)