Hluboké hrdlo

USA, 1972, 61 min

João Fernandes

Louis Peraino

Gerard Damiano

I když Deep Throat už v dnešní době jako porno nefunguje, furt je to víc "vzrušující" záležitost než Italský hřebec se Stallonem a ani to neni tak zkurveně natočený. Navíc hlášky stylu "Okna potřebujou taky vyleštit", "Chceš orgasmus nebo zbořit město" nebo už profláknuté koule v uších společně s dějem prsklým na papír, odkud je cítit vychechtaná nálada tvůrců, jsou prostě nezapomenutelně vtipný. Nehledě na to, že hudební doprovod rulezzz - když se někdo udělá tak bublá voda a úvodní melodie je kouzelná. :D(30.11.2010)

• Vančura

Žinantní a degutantní podívaná pro skutečně otrlého diváka. Hluboké hrdlo fetišisticky adoruje felaci a činí tak nesmírně diletantským a bezděčně směšným způsobem, nad kterým zůstává rozum stát. Strašně zbytečný a prvoplánově primitivní film, který je víc než čím jiným především neblahým dítkem své doby. Tenhle biják není nic jiného než hromada chlupatého vlhkého masa, které se otřásá monotónními pohyby, s občasnými prostřihy na záběry startu raketoplánu a podobné WTF?! momenty. Film, u kterého jsem kdysi v kině Aero na Festivalu otrlého diváka umíral trapností. Pokud jsem tedy zrovna nepropadal vlnám spontánnímu smíchu nad nepochopitelnou debilitou scénáře a dialogů. Hluboké hrdlo je kult, který se nikdy kultem stát neměl.(29.2.2012)

• venca163

:D No to byla píčovina. Čekal jsem trochu míň porno a víc nějakou zajímavou zápletku, ale nakonec jsem to musel dost popohánět. Jednu hvězdu dávám za geniální hlášku, když týpek líže ženskou, ona si vezme cigáro a zeptá se ho "Mind if I smoke while you eating?". Druhou abych nevypadal jako buzík :D. (45%)(26.7.2013)

Možno raz zmením hodnotenie, keď Deep Throat zhliadnem i vo verzii s pôvodným dabingom a nie francúzskym (alebo budem prinajmenšom rozumieť dialógom). Na polnočnom predstavení na LFŠ 2009 som totiž spravila osudnú chybu, keď som predpokladala, že budú dávať originálnu verziu a nezobrala som si slúchadlá so simultánnym prekladom. Takto som sa mohla naplno sústrediť len na porno scény :-) Update: Po pozretí v angličtine nemením hodnotenie.(2.8.2009)

No co si budeme nalhávat. Scénář má nápad, ale stejně šlo jen o to, aby se natočily ty erotické scény. Ty se natočily, staly se legendární a ještě po čtyřiceti letech zasvěcení vědí, že Linda Lovelace redefinovala termín polykat. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/09/hluboke-hrdlo-1972-40.html(8.9.2013)

• - Linda Lovelace zahynula v roce 2002 při autonehodě. (FilmFan24)

• - Linda Lovelace několik let po natočení snímku tvrdě vystupovala proti pornografii a dokonce tvrdila, že se stala sexuální obětí. Postavila se tak po boku feministek a řady institucí, které tvrdě postupovali proti filmům pro dospělé. (DruidKarel)

• - Po celých Spojených státech film vydělal neuvěřitelných 600 milionů dolarů, což z něj při rozpočtu pouhých 22 tisíc dělá historicky nejúspěšnější film všech dob. (Divočák)