Hluboké hrdlo

USA, 1972, 61 min

João Fernandes

Louis Peraino

Gerard Damiano

Legenda a první porno, u kterého jsem přeskakoval sexuální scény a hledal ty dialogové! Jedna perla za druhou se objevuje v tom skromném množství scénáristické práce. To "hlavní" tu obstarávají 3 dámy, z kterých jen na roztomilou Lovelace se dá nějak dívat (dokonce si oholila zvířátko!), ale to spojení ošklivých, chlupatých lidí, bizarnosti, ujeté muziky a téměř hmatatelné atmosféry sedmdesátek je... hypnotické. Přál bych si zapálit trávu, v baloňáku sednout do kina a vidět to při premiéře.... ( "- Pojďte do mé ordinace, chci vás vyšetřit." Ultimatni porno věta!) ________ Mé titulky najdete Z D E(7.2.2009)

Nikdy bych nevěřil, že bych tohle mohl o pornu z roku 1972 napsat, ale je to tak - Hluboké hrdlo je opravdu kvalitní péčko;) Některé záběry jsou opravdu hardcore detailní a kdyby se vyměnila ta banda oplzlých úchylů, co tam hraje, přidalo ještě pár detailů a oholily všechny ty bobry, obstálo by klidně i dnes!!! Oproti současným pornům má navíc dvě nesporné plus - atmosféru a úžasný humor. Ducha hippies a volné lásky, která v době vzniku snímku (tedy období mezi Kinseyem a AIDS), zachvátila rozjařené Američany, cítíte snad z každého záběru a když vám k tomu navíc hraje úžasná dobová hudba (můj favorit je písnička Deep Throat;)), připadáte si pomalu jak v pornoverzi Formanových Vlasů. Už samotná zápletka je navíc úžasně humorná a když se k ní navíc přidá hláškující doktor ("Jak bylo vám, kdyby jste měl péro v uchu?" "To bych se pak slyšel, kdybych se chtěl udělat.";)), vyjde vám z toho porno snad s největší nadsázkou, jakou se kdy podařilo do filmu tohoto ražení vložit.(15.4.2007)

Vtipne. Spousta dobrych napadu (hlavne tajemny recept s Coca Colou). Ma to dej. Hraji sice nepresvedcive ale jak pro koho. Jednak to je jedno a druhak v zivote se "herecke vykony" povedou jen obcas. __________ Prijde mi ze to tocila banda lidi ktere podobne veci bavi. Neumeji sice hrat jako skoleni herci, ale nechovaji se strojene jako v tech novych pornech. I kdyz i ta novodoba strojenost (zvlaste do silikonu a umelych cernych penisu) ma svoje vyhody. _________ Holky vypadaji jako holky a chlapi jako chlapi. Kdyby sebrali bandu jinych "neholenejch uchylu" tak by nikdo nic nepoznal _________ Proste "od lidi pro lidi".(14.1.2009)

Deep Throat zná v podstatě každej, viděl ho ale málo kdo a proto kolují fámy, jaká je to bomba. Ale ne, bomba to rozhodně není. Slizští herci, asexuální herečky, rádoby humor a erotické scény, které vlastně nejsou vůbec erotické. Místo klasických vzdechů slyšíme velice zvláštní hudbu.__ Kultovka? Možná. Kvalitka? V žádném případě. Ale přesto musím dát aspoň tři hvězdičky, protože bez týhle sračky by nevznikly jiné, kvalitnější filmy.(31.8.2009)

• EdaS

Vzhledem k tomu, o jak moc profláklý snímek se jedná (jeden z prvních pornografických snímků v mainstreamových kinech, navíc s tržbami 600 mil. USD!!!), mě překvapilo, jak moc těžké bylo vydržet sledovat Deep Throat až do konce. Velmi nudné porno - raději doporučuji Devil in Miss Jones ze stejného roku.(7.10.2006)

• - Film se točil 6 dní v Miami ve státě Florida. (Kulmon)

• - Film byl nikoli díky svým kvalitám, ale díky dopadu na společnost zařazen mezi 100 nejzásadnějších filmů v průvodci „Radio Times Guide to Films 2007“. (HellFire)

• - Název filmu posloužil jako přezdívka hlavnímu zdroji informací v aféře Watergate. (SeanBean)