Hluboké hrdlo

USA, 1972, 61 min

João Fernandes

Louis Peraino

Gerard Damiano

Populárně naučnou formou jsme zde seznámeni s podivuhodným dámským uměním vměstnat si pánský pyj do úst (v případě dostatečně vyvinutého pyje až do krku) a dále pro větší rozmanitost je zobrazeno městnání pyje do vulvy. Pro milovníky humoru je zde několik vtipných scén, podbarvených žoviálními zvuky, ostatní scény potěší spíše příznivce thrillerů či horrorů. Film je tak krátký, že jej stihnete za jeden večer shlédnout až 3x.(18.5.2011)

• EdaS

Vzhledem k tomu, o jak moc profláklý snímek se jedná (jeden z prvních pornografických snímků v mainstreamových kinech, navíc s tržbami 600 mil. USD!!!), mě překvapilo, jak moc těžké bylo vydržet sledovat Deep Throat až do konce. Velmi nudné porno - raději doporučuji Devil in Miss Jones ze stejného roku.(7.10.2006)

• Insspektor

Film ktorý je prielomom dejín, akýmsi inovátorom a priekopníkom štýlu, ktorý s filmom - ako umeleckým predstavením - nič spoločné nemá . Jediné čo dosiahli Damiano a Reems svojim "odvážnym, budovateľským a osvieteneckým" filmom je že dnes sa ku tvrdému pornu v kľude dostane aj 13r. dieťa.... hlavne že svieti kolonka najzárobkovejší film dejín!!!(28.10.2011)

• Dadel

Historicky první americké legálně distribuované hardcore porno, to je věc, kterou jsem si (samozřejmě z filmověvědních důvodů;-) nemohl nechat ujít. I když kolektivní zážitek ze sledování tohoto filmu v kině (!) v prudérní Americe léta páně 1972 už nepoznám, pobavenému úsměvu se nevyhnete ani doma. Film je to samozřejmě velmi nablblý, občas chtěně a občas nechtěně vtipný, po technické stránce příšerný, všichni herci jsou velice hnusní, chlupatí a slizcí. Ale při jeho sledování vidíte, jak se tvoří dějiny!!! (Kdo chce, tady se může podívat na kompletní ASCII verzi tohoto filmu! : http://www1.zkm.de/%7Ewvdc/ascii/java/ )(12.9.2006)

VÝBORNĚ jsem se bavil... Harry Reems byl neskutečně vitpnej... Zápletka geniálně hloupá... A Lindiny schopnosti obdivhodné... Kéž by tvůrci současných pornofilmů dokázali předvést tolik humoru a nadhledu... KULTOVNÍ záležitost... Jedna hvězdička dolů kvůli jednomu herci, kterej mi přišel velmi, velmi odpornej...(2.1.2012)

• - Linda Lovelace několik let po natočení snímku tvrdě vystupovala proti pornografii a dokonce tvrdila, že se stala sexuální obětí. Postavila se tak po boku feministek a řady institucí, které tvrdě postupovali proti filmům pro dospělé. (DruidKarel)

• - I přes výdělek rekordních 600 milionů amerických dolarů dostala hlavní herečka pouze 1 250 dolarů. (Dlee)

• - Film byl nikoli díky svým kvalitám, ale díky dopadu na společnost zařazen mezi 100 nejzásadnějších filmů v průvodci „Radio Times Guide to Films 2007“. (HellFire)