Hluboké hrdlo

USA, 1972, 61 min

João Fernandes

Louis Peraino

Gerard Damiano

Kultovní film. První porno, které překonalo hranice ostychu, vkusu i biografních sálů. Přitom se ještě tvůrci snažili o trochu umělecký film, ne porno jak ho známe dnes. Tedy kouření a do toho záběry rakety, to je prostě bomba. Nemluvě o hudbě. Z dnešního hlediska asi trochu úchylnost to sledovat, samej bobr, hnusný herci s povinnýma knírkama, ale jako historická záležitost povinnost. Několik scén uchvátí. Hned ta úvodní lízací, pak ta s dialogem "You have no clitoris" :-) No a samozřejmě ty, o kterých vypovídá sám název. Linda Lovelace skutečně kouří až za mandle :-)(11.5.2009)

Populárně naučnou formou jsme zde seznámeni s podivuhodným dámským uměním vměstnat si pánský pyj do úst (v případě dostatečně vyvinutého pyje až do krku) a dále pro větší rozmanitost je zobrazeno městnání pyje do vulvy. Pro milovníky humoru je zde několik vtipných scén, podbarvených žoviálními zvuky, ostatní scény potěší spíše příznivce thrillerů či horrorů. Film je tak krátký, že jej stihnete za jeden večer shlédnout až 3x.(18.5.2011)

No co si budeme nalhávat. Scénář má nápad, ale stejně šlo jen o to, aby se natočily ty erotické scény. Ty se natočily, staly se legendární a ještě po čtyřiceti letech zasvěcení vědí, že Linda Lovelace redefinovala termín polykat. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/09/hluboke-hrdlo-1972-40.html(8.9.2013)

"Váš klitoris. Máte ho hluboko v hrdle." Vtipný porno film, nejslavnější porno film. "Na sexu by mělo být něco víc. Vyzvánění zvonů, pukání přehrad, výbuchy bomb, takové věci." Linda předvádí deep throat a umí to velmi efektivně. - 55%.(5.10.2017)

• Karlos80

Hluboké hrdlo v orig. "Deep Throat "společně s "Behind the Green Door" jsou první dva pornografické-erotické snímky natočené v USA. Pozdější "Ďábel ve slečně Jonesové" ale i "Behind the Green Door" se mě však líbili víc a to hlavně co do tvrdosti a otevřenosti jednotlivých scén, včetně lepšího a ne tak banálního děje. V těch dvou je vše skutečně opravdu vidět, ne tedy jak tady jen v určitých náznacích. Sám jsem měl tu možnost tento velice okrajový snímek vidět a musím říct že jsem byl mírně zaskočen alespoň v určitém afektu. V dnešní době by se takovýto snímek už asi nechytil a pro mnohé by vyzněl jako legrační a nesmyslné dílko, v záplavě všech těch kolikrát nesmyslných pornografických filmů. Ale s odstupem času když srovnám tu dobu tenkrát jak u nás tak u nich a zamyslím se nad ní tak to muselo být značně skandální i na celou demokratickou Ameriku. Děj filmu je poněkud chatrný a nesourodý, především proto že snímek vznikl z oddělených epizod které se prý měli původně prodávat jako jednotlivé krátké filmy. Až z odstupem času na několik četných přání bylo vše dohromady pospojováno tak aby mohl vzniknout celovečerní snímek. L. Lovelace (hl. role) v něm hraje ženu kterou neuspokojuje sex přesto že už ho vyzkoušela na řadu způsobu (při jednom z dobrodružství prožila soulož se čtrnácti muži zároveň). Poté se obrátí na lékaře který zjistí že má klitoris umístěný hluboko v krku! Rozkoš jí proto může poskytovat jen orální styk kdy jí dráždí partnerův hluboko zasunutý úd. Linda navíc pacientům pomáhá při překonávání sexuálních problémů. Lékař ale samozřejmě spí se všemi svými asistentkami a ve filmu nechybí ani skupinový sex kterého se účastní Lindina kamarádka. Tolik tedy malý spoiler. Film byl pochopitelně jako jiný nízko-rozpočtový film tohoto žánru a vůbec jako vysoce skandální a velmi pobuřující po delší dobu zakázán. A potkal ho tak úplně stejný či podobný osud jako v případě filmu "Ďábel ve slečně Jonesové" nebo "Behind The Green Door". Za 2* a to ještě s odřenýma ušima. Perfektní naopak byl všechen ten dlouhý mix (který zde vyplňoval právě řadu všech těch dlouhých erotických scén), převážně psychedelické music..Nevíte náhodou od koho to bylo? Z 61 minut, čekejte tak na padesát minut sexu:-)(21.5.2006)

• - Tento film je předmětem dokumentu V Hlubokém hrdle. (Kulmon)

• - Výdělek z filmu byl použit na založení nové produkční společnosti. Jedním z jejích prvních produkčních úspěchů byl třeba Texaský masakr motorovou pilou z roku 1974. (Divočák)

• - Z nějakého důvodu obsahuje film odkazy na agenta 007. Na soundtracku je krátce slyšet úvodní píseň, doktor Young na sebe poukáže jako na případ 007 a (Terence) Young je rovněž jméno režiséra mnoha filmů o agentu 007. (HellFire)