Hluboké hrdlo

USA, 1972, 61 min

João Fernandes

Louis Peraino

• Sdoom

Jedna hvězdička za soundtrack (pravděpodobně jsem viděl nějakou verzi s jiným než původním soundtrackem), druhá za absurdně geniální hlášku pana doktora, že z Lindy udělá fyzioterapeutku (pozn.: koukal sem na to se ženou, která dělá fyzioterapii), která mě naprosto poslala do kolen. :-) Jinak je to samozřejmě takřka nekoukatelné céčko až déčko. (SD, orig.)(31.10.2013)

• Vančura

Žinantní a degutantní podívaná pro skutečně otrlého diváka. Hluboké hrdlo fetišisticky adoruje felaci a činí tak nesmírně diletantským a bezděčně směšným způsobem, nad kterým zůstává rozum stát. Strašně zbytečný a prvoplánově primitivní film, který je víc než čím jiným především neblahým dítkem své doby. Tenhle biják není nic jiného než hromada chlupatého vlhkého masa, které se otřásá monotónními pohyby, s občasnými prostřihy na záběry startu raketoplánu a podobné WTF?! momenty. Film, u kterého jsem kdysi v kině Aero na Festivalu otrlého diváka umíral trapností. Pokud jsem tedy zrovna nepropadal vlnám spontánnímu smíchu nad nepochopitelnou debilitou scénáře a dialogů. Hluboké hrdlo je kult, který se nikdy kultem stát neměl.(29.2.2012)

[Festival otrlého diváka 2008] Nikdy by mě nenapadlo, že se budu u porna tak dobře bavit a už vůbec by mě nenapadlo, že se tak bude dít v kině :-) Hluboké hrdlo je opravdu kvalitní, s nadhledem a humorem vyprávěnej příběh o holce s klitorisem v hrdle, kterej ostatní porno produkci převyšuje o několi řádů.(28.3.2008)

Kultovní film, co nastavil pravidla žánru na léta dopředu. A taky pořádně provětral cenzurní pořádky v Americe, což není nikdy na škodu. Přes jeho nesporný vliv dnes vidíte stopy jen mizivě. Nečeká Vás žádné dvouslovné uvítání před akcí a k úmrtí interpreta stejně znějící hudba. Ani kamera není statická bez nápadu. Pravdou je, že Deep Throat pod vedením Gerarda Damiana bourá umělecká náročnější hranice a pokukuje po dynamických prostřizích a výrazně melodické hudební lince. Co říct k ději? Smysl to putování Lindy Lovelace moc nedává, ale vem to čert... Erotické scény? Inu, vývoj si žádá své začátky a moderní doba bez středověku není možná. A říkám sám za sebe, že ten středověk je velice sympatický a úsměvný.(26.8.2009)

• Ruut

No nedávno se mi náhodou dostal taky do rukou. A docela mě mile překvapil. Je v něm několik scén, které mají v sobě docela dost erotična. Zase na druhou stranu se současnými "P" srovnávat asi nejde. Doba se posunula uplně jinam. Takže asi záležitost pro "pamětníky". Mladší generace nemá Deap Throat čím šokovat.(5.6.2006)

• - Z nějakého důvodu obsahuje film odkazy na agenta 007. Na soundtracku je krátce slyšet úvodní píseň, doktor Young na sebe poukáže jako na případ 007 a (Terence) Young je rovněž jméno režiséra mnoha filmů o agentu 007. (HellFire)

• - Film byl zakázán a filmaři dokonce stanuli před soudem. Protože nebylo možné odsoudit Lindu Lovelace nebo režiséra Gerarda Damiana, odskákal to pro výstarhu Harry Reems, který hrál doktora Younga. Reems byl původně odsouzený na pět let, ale nakonec byl po odstoupení prezidenta Reagana, za jehož vlády se tvrdě postupovalo proti pornografii, osvobozen. (FilmFan24)

• - Linda Lovelace několik let po natočení snímku tvrdě vystupovala proti pornografii a dokonce tvrdila, že se stala sexuální obětí. Postavila se tak po boku feministek a řady institucí, které tvrdě postupovali proti filmům pro dospělé. (DruidKarel)