Hluboké hrdlo

(festivalový název)
  • USA Deep Throat

Linda (Linda Lovelace) není spokojená se svým životem, jelikož nedokáže dosáhnout orgasmu. Jak se ukáže, příčinou problému je její nezvykle umístěný klitoris... První v USA legálně distribuovaný pornofilm, jenž se stal zároveň symbolem dekády. V poměru náklady : tržby nejvýdělečnější film všech dob. (Davered)

Olafsson

VÝBORNĚ jsem se bavil... Harry Reems byl neskutečně vitpnej... Zápletka geniálně hloupá... A Lindiny schopnosti obdivhodné... Kéž by tvůrci současných pornofilmů dokázali předvést tolik humoru a nadhledu... KULTOVNÍ záležitost... Jedna hvězdička dolů kvůli jednomu herci, kterej mi přišel velmi, velmi odpornej... ()

MM11

Kultovní film, co nastavil pravidla žánru na léta dopředu. A taky pořádně provětral cenzurní pořádky v Americe, což není nikdy na škodu. Přes jeho nesporný vliv dnes vidíte stopy jen mizivě. Nečeká Vás žádné dvouslovné uvítání před akcí a k úmrtí interpreta stejně znějící hudba. Ani kamera není statická bez nápadu. Pravdou je, že Deep Throat pod vedením Gerarda Damiana bourá umělecká náročnější hranice a pokukuje po dynamických prostřizích a výrazně melodické hudební lince. Co říct k ději? Smysl to putování Lindy Lovelace moc nedává, ale vem to čert... Erotické scény? Inu, vývoj si žádá své začátky a moderní doba bez středověku není možná. A říkám sám za sebe, že ten středověk je velice sympatický a úsměvný. ()

curil

Většina filmových fanoušků ví, že si film   svůj název zaslouží a proč. Já se léta   filmu vyhýbal, ale přivedl mě k němu příběh   hlavní hrdinky ve filmu "Lovelace: Pravdivá   zpověď královny porna" (2013). Příběh   patří ke klasice amerického porna a nejen   kvůli tomu, že byl jako první uváděn ve   veřejných kinech a nejenom v porno   půjčovnách. Na svou dobu originální nápad s   klitorisem v hrdle a také s použitím záběrů   zvonů, startů raket, výronů sopečné lávy,   které se při znázornění orgasmu používají   ve filmech dodnes. I když už většinou z   legrace s odkazem na klasické dílo. ()

Divočák

Nikdy bych nevěřil, že bych tohle mohl o pornu z roku 1972 napsat, ale je to tak - Hluboké hrdlo je opravdu kvalitní péčko;) Některé záběry jsou opravdu hardcore detailní a kdyby se vyměnila ta banda oplzlých úchylů, co tam hraje, přidalo ještě pár detailů a oholily všechny ty bobry, obstálo by klidně i dnes!!! Oproti současným pornům má navíc dvě nesporné plus - atmosféru a úžasný humor. Ducha hippies a volné lásky, která v době vzniku snímku (tedy období mezi Kinseyem a AIDS), zachvátila rozjařené Američany, cítíte snad z každého záběru a když vám k tomu navíc hraje úžasná dobová hudba (můj favorit je písnička Deep Throat;)), připadáte si pomalu jak v pornoverzi Formanových Vlasů. Už samotná zápletka je navíc úžasně humorná a když se k ní navíc přidá hláškující doktor ("Jak bylo vám, kdyby jste měl péro v uchu?" "To bych se pak slyšel, kdybych se chtěl udělat.";)), vyjde vám z toho porno snad s největší nadsázkou, jakou se kdy podařilo do filmu tohoto ražení vložit. ()

Angelino

Je zvláštne pozerať porno v kine, kde vedľa vás sedia ľudia o generáciu starší. V každom prípade to bol veľmi netradičný zážitok. Úvod na LFŠ spolu so simultánnym dabingom a kinosálovým prostredím asi nielen u mňa spôsobili, že som sa viac tešil na diaĺógy ako na scény bez textu. A musím uznať, že tie dialógy pobavili. Som zvedavý, či budem mať ešte niekedy podobnú prioritu v rámci tohto žánru. ()

• Tento film musel jako jediný čelit ostrým útokům od federální vlády. Navzdory dnešnímu historickému významu se stal předmětem sporů na místních i federálních úrovních od roku 1972 do 1981 v desítkách měst a států. (Zetwenka)
  • Po celých Spojených státech film vydělal neuvěřitelných 600 milionů dolarů, což z něj při rozpočtu pouhých 22 tisíc dělá historicky nejúspěšnější film všech dob. (Divočák)
  • Z nějakého důvodu obsahuje film odkazy na agenta 007. Na soundtracku je krátce slyšet úvodní píseň, doktor Young na sebe poukáže jako na případ 007 a (Terence) Young je rovněž jméno režiséra mnoha filmů o agentu 007. (HellFire)

Seyfriedka vs. Akermanka: Souboj o hlubší hrdlo

Seyfriedka vs. Akermanka: Souboj o hlubší hrdlo

05.01.2012

Amanda Seyfried i Malin Akerman si zahrají legendární pornohvězdu Lindu Lovelace, kterou proslavilo kultovní Hluboké hrdlo z roku 1972. Každá v jiném filmu. Když se loni vynořily dva konkurenční… (více)

Kdo má hlubší hrdlo?

Kdo má hlubší hrdlo?

23.11.2010

Téměř rok byla s hlavní rolí v dramatu Inferno o vzniku legendárního pornografického snímku z roku 1972 Deep Throat spojována Lindsey Lohan. Nakonec ale bylo jejích skandálů příliš a autor scénáře a… (více)