Jako anděl

Téměř anděl

Almost an Angel

Komedie / Drama

USA, 1990, 96 min

Hoganov prepadák, ktorým určite chcel stvoriť ďalší superhit Dundeeovských rozmerov, avšak opak je pravdou. Nieje to však zlý film a určite na tú chvíľu pobaví.(13.7.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,100,618Tržby Celosvetovo $10,900,000(22.11.2008)

• anais

Přiznám se že si toho taky moc nepamatuju, ale na co si vzpomínám, tak se jednalo o sentimentální nudu (nic proti sentimentu), kterou nedokázalo zachránit ani slušné obsazení. Krokodýl Dundee je super, ale tohle s ním nemá společného nic...tematem, ani kvalitou.(28.5.2005)

• Terva

Celkem trapný Paul Hogan v nevýrazné komedii. Pár kamerových záběrů je dobrých.(1.4.2013)

Veľa si z toho filmu už nepamätám, ale viem, že som pri tom sedela až do konca a že sa mi to v tých časoch celkom páčilo :) Nebol to sice krokodíl, ale je to fajn :)(21.4.2005)

• Svadbos

Uplakaná zádušná fantázia tenká ako papier, s Hoganom, ako zlodejom a Chestonom ako Bohom. Hoganova ľahká charizma to nemôže zachrániť. Hogan film taktiež produkoval a napísal scenár. Paul Hogan je nepravedepodobná filmová hviezda. so svojim austrálskym prízvukom, ironickým úškľabkom a schopnosťou byť neustále prekvapený pri zistení, že je stredobodom akcie. Akúsi kvalitu skutočnej hviezdy však má. Je to druh filmu, ktorý nestrpím – sentimentálny príbeh, v ktorom darebák je takmer zabitý, ide do neba, kde mu Boh (ktorý vyzerá ako Charlton Heston) povie, že mu dáva ešte jednu šancu, aby sa polepšil. A tak sa chlapík vracia späť na Zem, spriatelí sa s chlapíkom na kolečkovom vozíku a zaľúbi sa do jeho sestry, ktorá vedie centrum pre opustené deti a ... no tak, stačilo. Takže prečo som pozeral tento film so záujmom namiesto cynického odmietnutia? Vo veľkej časti preto, lebo Paul Hogan a ostatní herci v príbehu boli schopní prejaviť kompletnú úprimnosť a zároveň jemný zmysel pre humor a enormný pocit dobrej vôle. Je tu čosi, čo sa nedá získať štúdiom a je sympatické na Hoganovi, že si dokáže takýto materiál osvojiť. V ďalšej časti preto, lebo Hogan je rodený komediant. Ak by nebol v showbiznise, pravdepodopbne by hostil svojich kámošov v bare, prípadne konferoval banket pre svoju bowlingovú ligu. Má v sebe inštinktívny dobrý humor. Zápletka filmu nie je ktovieaká sofistikovaná a niektoré sekvencie sú také naivné, akoby boli požiačiané zo starých béčkových westernov. Tu to však vyvažuje Hoganova prirodzená zábavná prítomnosť. Napriek tomu nemôžem tento film odporúčať – veci sa na konci veľmi stenčujú a vývoj zápletky je hlúpy. Rád by som skončil optimistickejšie, ak by sa dalo. Ale nedá sa povedať, že pohŕdam týmto filmom, pretože má v sebe špeciálne kvality a jemný dobrý humor.(28.9.2011)