Krokodýl Dundee v Los Angeles

(pracovní název)

Krokodíl Dundee v Los Angeles

Dobrodružný / Komedie

Austrálie / USA, 2001, 91 min

Vcelku slusne zakonceni Dundeeho serie. Bohuzel je uz na hercich znat ta leta (Hoganovi bylo v te dobe 62), takze aby omladli sestavu, objevuje se tu uz filmovy syn Micka a Sue. Dej trosku trpi "losangeleskym syndromem", ktery je napr. znat u serialu "Joey" - jakmile tvurci uz nevi, co v pokracovani ozvlastnit, umisti dej do L.A. s tim, ze samo prostredi bude dostatecne lakave pro divaka. Vetsinou tomu tak neni a vysledek casto pusobi spis jako tlaceni na pilu a kyc. Treti "Dundee" balancuje tak na hrane. Jsou tu opet stare zname forky, ale tak nejak uz jednou videne. Skoda ze prijemna hudba, ktera me bavila v minulych dilech, je tu jen na zacatku a na konci (cili ve dvou "australskych" castech). Zapletka neni az tak spatna a lehce paroduje hollywoodskou trapnost neustalych pokracovani - coz film asi nechtene miri paradoxne sam na sebe. Nektere sceny jsou ale povedene - treba ta s anakondou nebo prepadenim na ulici jsou vylozene dundeeovsky "trademarkove" :) Mikeyho ucitelka ze skoly je taky vtipna postava. Ale treba pochybuju, ze si v dnesni dobe nekdo uvedomuje, kdo je Mike Tyson (ano, ten meditujici cernoch to je on :) Kazdopadne snaha byla, a celkove to cloveka nenudi. Jako oddechovka film funguje dobre.(7.4.2014)

Cool cameo Mike Tysona(?), správná dávka "blbosti" (zápletka s obrazy apod.) a dokonce fajn hlášky...nemůžu si pomoct, ale je to za ***1/2. Nejspíše to je tím, že si vůbec nevzpomínám na Krokodýla Dundee v New Yorku a tajne doufám, že to tvůrci s tou zmiňovanou "blbostí" mysleli opravdu tak jak to vidím já:)(7.7.2004)

"Proč mě pořád přepadávaj ?? Vypadám jako boháč ??" ;) Uvědomíme-li si, že ani oba dva předchozí snímky si nekladly jiné cíle, než se stát naprosto nenásilnou oddechovou podívanou, která se však alespoň v mých očích stala kultovní, především dík neokoukanému australskému sympaťákovi, komiku Paulu Hoganovi, který s Hulkem Hoganem navzdory společnému rysu poněkud bizarní hollywoodské postavičky nemá vyjma jména nic společného, zákonitě nevidím jediný důvod, proč tento snímek tak zatvrzele zavrhovat.. Zdá se, že to kouzlo a atmosféra prvních dvou filmů poněkud vyčpěly, ačkoliv ta úvodní velmi povedená pasáž tomu vůbec nenapovídá, když však následně celý snímek začíná postrádat smysluplnější celistvý příběh a rozpadá se na tu méně, tu více zdařilé scénky, a tak se nabízí vysvětlení spočívající ve faktu, že Hogan prostě jen už pořádně nevěděl, kterým směrem se se scénářem dál vydat, byť tedy ta motivace zakončení jednoho příběhu a rozloučení se se stříbrným plátnem se rozhodně dá pochopit, když se navíc představitelé Micka a Sue dali dohromady i ve svých civilních životech, a tak nakonec Krokodýla Dundeeho v Los Angeles ani nelze vnímat jinak než jako shledání se starými známými, které určitě oceníte pouze tehdy, patříte-li mezi příznivce předchozích dvou snímků.. Hogan se jednoduše jen nedokázal oprostit toho Mickova sympatického buranství, které v kontrastu s civilizovaným světem tak výborně fungovalo především v prvním zástupci této série, a s nějakým charakterovým posunem svého hrdiny se vůbec neobtěžoval, což buď prostě vezmete jako fakt nebo budete ve svém hnidopišství intelektuálního diváka nesmírně trpět.. Takže nakonec Crocodile Dundee in Los Angeles rozhodně platí za vůbec ne špatnou, hodně slušně nahláškovanou komedii, jíž vedle Paula Hogana s Lindou Kozlowski nejvíce sluší především postava stejdy Jackoa v podání Aleca Wilsona a soundtrack Basila Poledourise, který však s tím předchozím geniálně jednoduchým Petera Besta prohrává na celé čáře !! Australský režisér Simon Wincer, který třeba zachraňoval Willyho, rozhodně nic nezkazil, jako zdatný otřískaný rutinér z daného tématu v dané situaci zřejmě vyždímal maximum, které však nikoho nemůže nijak urazit..(8.7.2014)

• Enšpígl

Nepovažuji za příliš šťastné, že humor byl postaven na infantilnosti hlavního hrdiny, takovou podbízivost americkému publiku si Mike fakt nezaslouží. Své světlé chvilky film měl, ale nebylo to nic, co už jsme neviděli v podobném ladění v předchozích dvou dílech. Zvláštní, že Linda stárne, ale Paul ne.(9.2.2019)

• Paldiny

Hogan čakal pridlho, ale ak si odmyslím fakt, že je Dundee v 21. storočí viac stratený než na 5.Avenue, mi prišlo toto pokračovanie o krokodíli zub vydarenejšie než predchodca. Úvod s veľkým aligátorom je výborný predkrm, ktorému nechýba vtip ani napätie. Potom sa nám pripomenie stále krásna Suzzi, potatený Dundee Junior a miestna kultúra technicky vyspelých domorodcov. Ako náhle hlavné postavy opúšťajú rodnú Austráliu sa k slovu hlásia pašeráci, Hollywood, hromada vaty a Mike Tyson (?!) Zápletka už v minulom diely bola pre tohto dobrodruha kotvou a inak tomu nie je ani v LA. Filmu neprospieva ležérne tempo, aké síce v nahrávacom štúdiu pridá na pohybe, ale dianím až príliš kopíruje Policajta v Beverly Hills 3. Postupom času je tak zrejmé, že Paul Hogan bol skôr biznismen ako komik a jeho Dundee, na ktorom spravil kariéru, prešiel cieľom už na nástupišti. A tam to mal pre dobro všetkých aj zapichnúť.(28.4.2015)

• - V čase 29:38 má číšník Tony položené ruce na baru od sebe, v dalším záběru je má však u sebe. (Iveet)

• - Paul Hogan v jednom z rozhovorů uvedl, že námět na Krokodýla Dundee v Los Angeles jej napadl během cesty do Litomyšle, kam zavítal v roce 1993. (Zdroj: týdeník Květy). (Indy21)

• - Alec Wilson (Jacko), si zahrál i ve filmu Krokodýl Dundee 2 (1988), kde ale ztvárnil jednoho z najatých žoldáků Denninga. (korbitch22)