poster

Letecké legendy

 • USA

  Legends of Flight

Dokumentární

USA, 2010, 45 min

Režie:

Stephen Low

Scénář:

Stephen Low

Kamera:

William Reeve

Hudba:

Michel Cusson
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Frajer42
  **

  Je poměrně troufalé prohlásit legendou nové letadlo. A vůbec je tento dokument hodně zvláštní v negativním slova smyslu. Ve své podstatě to vlastně žádný dokument není. Albatros je super pták. Pojďme ho napodobit. Nějak jsem nepochopil, pročpak projekt vznikl. Působí pouze jako příšerná propagační reklama jedněch výrobců letadel. 3D je v některých záběrech hrozně nepřirozené a v jiných málo intenzivní. Kombinace živého s kresleným nepůsobí úplně nejlépe. Na druhou stranu oceňuji alespoň hudební složku, která za poslech stojí. Velmi slabé 2*.(2.11.2013)

 • Terva
  **

  Ve vzduchu vydrží celé měsíce. Aneb jak postavit a vytvořit energeticky úsporné letadlo. Vše okolo vývoje nového letadla společnosti Boeing. Tentokrát o letadle 787. Od prvních náčrtů až po první let a to vše za šest let. CITÁT - Skvělá letadla musí bavit létat......... Film je věnován památce Lisy Mayersové, jedné konstruktérce firmy Boeing, která tragicky zahynula před premiérou filmu. Jinak je to velká reklama na jmenovanou leteckou firmu. Dejte za to 150 korun.(9.4.2013)

 • playboxguest
  ***

  Dokument, z něhož se moc nedozvíte a dá se brát spíš jako školní exkurze do továrny na Boeingy, navíc opatřená alespoň milým soundtrackem. Pokud jste ale blázni do letadel, kouká se na něj moc hezky a to především ve 3D: ***** pro kteréžto byl určen a je opravdu znát, že IMAX dokumenty mají ,společně s animáky, na 3d televizích smysl. Spousta efektů se mi odehrála takřka před nosem a na letadla jsem chvílema měla až chuť sáhnout.(26.6.2012)

 • tnp101
  ***

  Více než jako dokument o historii letadel mi to přišlo spíše jako reklama na firmu Boeing. Informační stránka není zrovna oslňující a abych pravdu řekl, ani vizuálně se nejedná o nic, nad čím by si člověk utíral sliny. V IMAX formátu je na výběr z mnohem kvalitnějších kousků a tento mezi ně zcela jistě nepatří. 50%(5.6.2011)

 • Payushka
  **

  Dokumenty IMAXu často ční ve svém technickém zpracování a v 3D technologii nad všemožnými akčními řežbami, kde by divák speciální brýle raději odložil. Tentokrát se ale připravte na složité animace motorů a turbín, kterým laik stejně nebude rozumět. Spolu s tím digitální zvířátka, jež by šlo natočit i v reálu, ale už by na to nesměl být někdo líný a celkové působení filmu spíše jako proma než dokumentu.(11.11.2011)

 • - Film je věnován památce Lisy Mayersové, konstruktérce firmy Boeing, která tragicky zahynula před premiérou filmu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace