Reklama

Reklama

Orenji deizu

(seriál)
všechny plakáty

Recenze (7)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Nepatetický seriál na téma překonávání překážek, hledání sebe sama. Naprosto uvolněná atmosféra, netlačí se vůbec na pilu nebo nevydírá. Přesto hodně hřejivých a dojemných momentů, geniální minimalistický OST komorního orchestru, který zařídil Naoki Sato. Hlavní hrdina Hagio Sae (Ko Shibasaki) zápasí se ztrátou sluchu, její sen být virtuózem na violu je pryč a ona musí najít svůj nový smysl života. Naštěstí je po ruce Kai Yuuki (Satoshi Tsumabaki), který má pomoc lidem s handicapem přímo ve svém studijním oboru... Hypnotický seriál, který Vám i přes poklidnou atmosféru nedá vydechnout, protože na každý díl se těšíte, perfektně zvládnutý scénář, rovněž vedlejší postavy, které vytvoří partičku přátel Orange club, která se schází v univerzitní jídelně. Ko Shibasaki podává úžasná výkon, ono hrát tváří přesvědčivě beze slov, dnes už málokdo umí. Hlavní pár má prostě skvělou chemii, celý seriál jede v relativně realistickém duchu a dokáže doručit velké emoce i téma bez toho, aniž by nudil, nebo vytěžoval klišé. Jsem nalomen na pět hvězd a pro okamžitou reprízu... ()

Pirkaf 

všechny recenze uživatele

Příjemné dorama o hluchoněmé dívce (ovšem bez zbytečného patosu), o přátelství, o lásce... v hlavní roli skvělá Shibasaki Ko... ()

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Orange Days je jedno z těch typicky klidných, pomalu plynoucích a velice osobitých dramat, které Japonci umí nejlépe ze všech. Objevuje se zde spousta obyčejných situací a dialogů, které skrze svou sympatičnost nabývají opravdu silného významu. Ačkoliv je děj Orange Days odlišný od Nagareboshi, tak mi jej svou vyrovnaností hodně připomínal. Všem kdo má rád poklidná dramata, tento seriál vřele doporučuji. ()

Ceres 

všechny recenze uživatele

Nádherný seriál, kde ústřední pár - Shibasaki, Tsumabaki, jsou perfektní ve svých rolích. Seriál mi udělal strašně dobře, přestože je také v pár věcech smutný, tak naprosto postrádá nějakou špinavost a sází spíše na pozitivní věci, Kai je toho jasným příkladem. První díl, ale i následující dva, byly totální špička a ten ty dvě témata co OST k tomuto seriálu má, tak dokázalo vždycky dostat. Jak říkám, nádhera. Speciální seriál, který mě pohladil na duši. ()

evka26 

všechny recenze uživatele

Krásna dorama. Veľmi sa mi to páčilo. Posledné diely však boli už výrazne slabšie a miestami som mala pocit, že tam riešia veci, ktoré sa riešiť už ani nemusia. ()

Sermone 

všechny recenze uživatele

Naozaj veľmi pekný seriál, s veľmi sympatickým hereckým obsadením. Jednoznačne najlepší výkon podala Shibasaki Ko (svoju úlohu bez slov zvládla dokonale) a skvele jej sekundoval Tsumabuki, ale nesklamali ani ostatní členovia Orange clubu. Trochu ma sklamala (alebo skôr naštvala) len posledná epizóda, ale koniec dobrý, všetko dobré. V každom prípade je to asi najlepší ázijský seriál z pred roku 2010, ktorý sa mi dostal do rúk. 90%. ()

Reklama

Reklama