Little Oberon (TV film)

• Austrálie

Little Oberon

Drama / Romantický / Fantasy

Austrálie, 2005, 97 min

Splývání jednotlivých žánrů, zasněná melancholie i opravdovost pod rouškou tajemna. Little Oberon je nápadité drama a je na něm znát, jak si s ním tvůrci šikovně a netypicky pohráli, což je na výsledku znát. Milé překvapení v podobě tohoto filmu, který dokazuje, že míchání žánrů lze zvládnout na jedničku, má-li k tomu někdo cit. A že i drama může být originální. Navíc suchost jednotlivých hlášek postavy, kterou tak perfektně zahrála Sigrid Thorton, dává filmu ten správný šmrnc rovnováhy mezi relaitou a melancholií. 80%(13.12.2010)

Milá záležitost, kterou jsem zpočátku nechtěl vůbec sledovat, ale po chvilce jsem si nemohl pomoc a nechal se vtáhnout do děje, který se sice tváří tak trochu nadpřirozeně, ale ve skutečnosti je to mnohem více lidský film, než ta spousta balastu, která se na mě valí v běžné televizní produkci.(16.5.2009)

Příjemný lidský příběh 3 žen s troškou tajemna, lepší než by jeden čekal. Oddechovka.(16.5.2009)