Strach (festivalový název)

Yash Chopra

Keshav Naidu

Kostýmy:

Neeta Lulla, Gauri Khan

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,500,000(28.7.2010)

Snoubenec dívky, o kterou usiluje plachý stalker, se hned v úvodu představí jako hrdina nejstatečnější, když zachrání malé děvčátku z rukou zlosynů. Jednoho z únosců zabije tak, že mu hodí nůž do podpaždí. Ano, je to průhledně amatérské a nechtěně směšné. Charakter dívčina pronásledovatele je ale docela dobře prokreslený a chvílemi je ho člověku až líto. Ale jen chvílemi. ___ S Juhi Chawlou to SRK holt dost často nevyšlo.(7.9.2016)

Ach, proč hraje Khan v naprosté většině kladné hrdiiny, kteří mají, už z bollywoodské definice, naprosto nudné scénáře, na nichž nejde dokázat, že ten herec umí hrát? Film, který stojí a padá s Khanem a jeho maniakálním hihňáním...jaká škoda, že i tady funguje typicky bollywoodský hrdina-ex-machina a záporňák jde do pekel...Jinak první aspoňnaindiihluboký indický film, se kterým jsem měla tu čest(8.10.2011)

Desivá ukážka toho čoho všetkého je schopný zamilovaný muž, ktorý to evidentne nemá celkom v hlave v poriadku, láska sa zvrhne v posadnutosť, bláznivú posadnutosť, šialenú posadnutosť až dospeje k sebazničujúcej posadnutosti. Veľmi zaujímavý námet, nie často sa opakujúci. Opäť sa tu stretli Juhi a SRK aj keď boli každý na inej strane "barikády" vždy sú veľmi zaujímaví.(25.2.2019)

• - Díky tomuto filmu se proslavil Shahrukh Khan, který se stal hvězdou prakticky přes noc. (Stupet)