Nový protokol

Cena smrti

New Protocol, The

Thriller / Mysteriózní / Akční / Drama

Francie, 2008, 90 min

Farmaceutické experimenty na lidech. Vcelku napínavý thriller pojednávající současnou konspirační teorii o praktikách s léčivy v zájmu zisku. Nebo tomu tak skutečně je? Příběh je napsán velice dobře a hlavně chytře. Není vynecháno prakticky nic. Určen je ale spíše pro chytré hlavy, neboť některá odvětví jsou vcelku složitá a pro laika tak nesrozumitelná a těžká uchopitelná. Natočeno je to téměř v poklidu, takže dramatické části a akce jsou velmi drženy na uzdě. Ale je jich tu více než dost, jen nejsou popkornově efektové. Prostě to není Hollywood. Vývoj děje je přirozený, očekávaný a místy i naopak překvapující. Každopádně se to celé striktně drží jádra věci a zbytečně se neuhýbá k ničemu nepodstatnému. Tento snímek by si zasloužil větší propagaci. Možná by donutil o praktikách farmacie a tím dění na celém světě více zapřemýšlet. Konec filmu mluví sám za sebe.(30.1.2016)

Nepochopitelně podceněný film.Jedná se o sondu do džungle farmaceutických výzkumů,testování léků na lidech a jejich přímých a nepřímých důsledcích.Film má svižné tempo,Clovic Cornillac patří dávno mezi špičku francouzského filmu,takže co vytknout?Nechápu negativní komentáře ve smyslu,že se někdo rozhodne bojovat proti farmaceutickému průmyslu,nebo že se vycvičený zabiják nechá opleskat o telefonní budku,případně stížnosti na akční pojetí filmu...Jedná se o film,tak proč nenatočit třeba akčnější film právě o farmaceutickém testování na lidech a jeho důsledcích?Každý ví,nebo aspoň tuší,že v tomhle byznysu se dějí pořádná svinstva.Navíc je to jen film a tak je třeba to hodnotit,protože pokud není točeno podle skutečné předlohy,pak nevím,proč nenatočit akčňák právě z tohoto neokoukaného prostředí.Co se týče toho zabijáka opleskaného o budku,to je k pousmání.Podle všecho to nebyl žádný zabiják,ale tuctový policista v civilu,kterýmy se to ve filmu jen hemží,takže nevidím žádný důvod,proč by od nasraného otce nemohl dostat po hubě.Málokterý policajt jak u nás,tak ve Francii je skutečně bojově vycvičený.Ty co znám já osobně bych o budku opleskal bez jediného šrámu taky.Takže kvůli takové blbosti kritizovat,no nevím..A nakonec srovnání Cornillaca se Seagalem...Ouu,tak to už je moc...(5.5.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,963,274(5.7.2010)

• Madsbender

Chabý slabučký thriller takmer bez napätia, ponárajúci sa do démonických vôd konšpiračných teórií. Že farmaceutické firmy sú svine a riadia ich darebáci bez štipky cti bažiaci po moci a riadnom balíku v banke na Tahiti a pre istotu aj vo Švajčiarsku, už dnes vedia aj malé deti. Ale že vraždia synáčikov psychicky labilných drevorubačov a manželov zdiskreditovaných novinárok, to tu ešte nebolo. Úplný začiatok som nevidel, ale v prvej polhodine pôsobil film ešte pomerne sľubne. Lenže slabé herecké výkony a veľmi jednoduchá dejová linka zaručili opak. Obzvlášť bezvýrazný hlavný hrdina mi pripomenul drsňákov v štýle Stevena Seagala, ale na to nie je ani dostatočne známy, ani nedokáže parodovať sám seba. Šľak to traf, a to sa pritom v poslednej dobe uberá francúzska kinematografia tým správnym smerom.(27.2.2013)

Nebolo to doladené, malo to chybičky krásy, dalo sa to pozerať. Myslím, že je to tak aj v reálnom živote, nie len vo filme. Tie pokusy na ľuďoch, ktorí o tom nemajú ani šajnu a nevedia sa brániť. V takomto svete žijeme, bohužiaľ. Peniaze hýbu svetom. Stačí si len pozrieť reklamy v TV, čím ďalej, tým viac reklamujú rôzne lieky, ktoré už existujú na všetky príznaky a "choroby". Bolí vás hlava? Dajte si toto, cítite sa zle, dajte si hento, atď.(5.6.2012)

• - V momente keď Raoul Kraft (Clovis Cornillac) prechádza ľavým turniketom použije senzor toho pravého. Otvorí sa mu ale ľavý. (Johnny.ARN)

• - Pri naháňačke lesom, Raoul Kraft (Clovis Cornillac) zablokuje nepriateľovo auto tak, že mu svojím autom skríži cestu. Pri ďalšom zábere už stojí auto zaparkované na okraji cesty. (Johnny.ARN)