poster

Kauza smrti

 • Kanada

  Cause of Death

 • Slovensko

  Príčina smrti

Thriller / Krimi

Kanada, 2001, 95 min

 • vegetol.mp
  ***

  Klasický thriller vyrobený pro kabelové televize. V tomto případě se scenárista Les Weldon rozhodl vykrást především filmy Joe Esterhaze jako je Zubaté ostří, Základní Instinkt nebo Jade. Kauza smrti je průměrný film svého žánru, který sice nenadchne, ale ani výrazně neurazí. Divák se tu dočká klasické nemoci podobných levných "made for cable" thrillerů, jako je předstírání, že se film odehrává v USA, konkrétně v Baltimoru. Bohužel i neznalý divák odhalí, že každé okénko filmu řve Montreal. Je třeba ocenit odvahu tvůrců, kteří se s filmem natáčeným v Kanadě, s kanadskými herci, a hlavní mužskou hvězdou, která je Ir, snaží divákům nabulíkovat, že tohle je Amerika:) Když tedy člověk filmu odpustí opravdu směšnou scénu - totálně nesmyslný výslech na detektoru lži, jde Kauzu smrti bez újmy přežít. Děj je i přes výhrady vcelku zajímavý a udrží divákovu pozornost a režisér Grenier se snaží dát filmu elegantní vzhled, což se mu většinou i daří. Nejlíp tak z filmu vychází herecké obsazení. Patrick Bergin je dobrý herec, který si při svých skoro dvou metrech výšky sympatie divaček určitě vyslouží, Michael Ironside v malé roli taky nehraje zle a dokonce i Joan Severance se dá přežít, i když to není nějaká úžasná kočka. Tohle je zkrátka ideální film pro TV Barrandov na nedělní večer. +++ Na VHS vyšlo od Davay home videa jako Kauza smrti.(5.11.2013)

 • Lacike
  ***

  Uz som videl aj nudnejsie kriminalky a tato sa pri synchre dabingu celkom dala vydrzat. Najviac ma bavilo jak neustale menili indicie, ci je hlavna podoziva vinna alebo nie. A to vypocuvanie s detektorom lži bolo fakt trapne. 5/10.(23.2.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace