poster

Zločin a trest na předměstí

 • Česko

  Vášnivý zločin, krutý trest

 • USA

  Crime and Punishment in Suburbia

 • Slovensko

  Zločin a trest na predmestí

Thriller / Drama

USA, 2000, 100 min

 • movie
  ****

  Zajímavý snímek.Rozhodně dobře odrežírovaný...a taky je to další dílko, které se mladým pokouší vtlouct do hlavy nějaké klasické literární dílko....A ta vražda (je tam jen jedna, takže ji poznáte spolehlivě) je fakt dost brutální.(11.6.2002)

 • IQ Tiqe
  ***

  70%. Inspirace Dostojevským posazená do dnešní doby má určitě co nabídnout, ale chybělo mi tam trochu víc napětí, vzrušení... nevím, jak to vyjádřit, na můj vkus to bylo trochu suché. # A jak psal klokyn - taky mi to místy připomínalo Americkou krásu.(8.5.2009)

 • kobejn
  **

  Ehm, tak todle byl zatím nejabsurdnější pokus, jak adaptovat Dostojevského. No se samotným Dostojevským toto nemělo společného vůbec nic, a kdyby se to jím nezaštiťovalo, udělalo by to lépe. Toto byl klasický teen film o mládeži na střední škole, kde se odehrála jedna vražda (nijak zvlášť brutální), a byla obviněna jiná osoba, než ta, co jí spáchala. No to je opravdu velmi vzdálená spojitost se Zločinem a trestem. Když odhlídnu od ní, zbyde mi jen docela ničím nezajímavý film o jedné americké husičce, jejím hloupém příteli, jednom "podivínovi" a nějaké ty klišovité a mělké scénky, ani závěrečný punishment nevyznívá nějak zvlášť drtivě. Takže todle teda ne.(17.8.2011)

 • XR
  ***

  Od filmu som čakal, že bude mať viacej spoločné s Dostojevskeho knihou Zločin a trest, čo napovedá aj názov filmu. Okrem myšlienky z knihy spoločné nemajú asi nič. Dej sa odohráva v inej dobe, postavy sú úplne iné a dôvod vraždy je úplne odlišný. Najmä pre ten dôvod si myslím, že tento film nemá nič spoločné s knihou Zločin a trest, tam podľa mojho názoru išlo o niečo iné. Inak tento film bol celkom fajn, len od neho nečakajte žiadne spojenie s knihou. A tá jedna vražda, ktorá je vo filme, tak tú stojí za to vidieť.(9.9.2009)

 • genetique
  ***

  Už snímok 'Romeo + Juliet' ukázal, že prepracovanie klasiky do moderného štýlu má veľký potenciál, zatiaľ sa ho však ujali tí nesprávni tvorcovia. V snímku s DiCapriom to bola prílišná modernizovanosť a snaha o originalitu, tu tomu chýbal väčší spád a súvislejšia nadväznosť na knihu, ktorá by s divákovi podnietila pocit, že pozerá remake Dostojevského originálu, i keď ani jednu z kníh som nečítal :). Inak ale kvalitný thrillerík s nevyzretými hercami, hlavne mladými. 70%.(5.11.2008)