Suhlas s vegetolom. Je to solidna krimi drama o skorumpovanom policajnom oddeleni v ktorom vladnu rasove predsudky. Herci su dobre obsadeni a podavaju kvalitny vykon. Davam tomu silne 3*. Na stvrtu mi chybal raznejsi koniec, ci uz v podobe sudneho procesu v ktorom by sme sledovali ako dostanu vinníci po prstoch, alebo hoci aj v podobe cool beckovej definitivnej prestrelky. Suchy titulok o tom jak dopadli jednotlivi vinnici ma dostatocne neuspokojil.(8.8.2015)

"Chránit a sloužit" natěšený zelenáč brzy zjišťuje, že vysněnou práci (nebo aspoň stanici, kam byl přidělen) prolézají korupce, rasismus, šovinismus, protekcionismus. Solidní policejní a soudní krimi drama se může opřít o dobře napsané postavy i ne-úplně-černobílý příběh, byť pár vodítek po cestě ztratí a vyzní tak nějak neúderně do ztracena. Lepší 3*.(3.1.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,291,163Tržby Celosvetovo $-(26.5.2009)

Solidně natočené, napsané i zahrané policejní drama, mezi jehož klady patří především to, že se snaží o komplexnější pohled. Skoro žádná z postav není černobílá a dokonce i policisté, kteří se snaží dostat nevinného do vězení, nejsou podáni jako monstra, ale jako normálních chlápci od rodin, kterým už zřejmě jejich práce totálně přehodila žebříček hodnot. Téměř každá role je obsazená nějakým hereckým veteránem a když člověk vidí nasranýho Michaela Ironsidea jako rasistickýho poldu, může s přehledem konstatovat, že se casting povedl. Z dnešního pohledu se už podobné téma může zdát ohrané. Zvlášť poté, co na plátna kin vtrhly filmové adaptace knížek Jamese Ellroye. Je třeba si ale uvědomit, že Glass Shield vznikl v roce 1994, což je teprve pár let poté, co Los Angeleská policie zmlátila Rodneyho Kinga a vyvolala tím místní nepokoje. Každopádně pokud má někdo rád filmy jako Temný stín nad L.A. nebo Street Kings, neměl by být Glass Shieldem zklamaný.(7.8.2015)

Tohle mě nakonec docela příjemně překvapilo. Nechtělo se mi do toho moc jít, protože jsem se obával dalšího uvědomělého sociálního dramatu bojujícího za práva negrů a feministek v policejních uniformách. Nakonec, ale zbytečné obavy. Film dobře zobrazuje zkorumpované a elitářské prostředí émerických polišů kteří odrovnají každýho kdo se liší, nebo jim to chce narušit. V rámci žánru to nakonec funguje víc než obstojně.65%(21.8.2015)