Heavy Metal 2000

Heavy Metal 2000

Akční / Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

Kanada / Německo, 2000, 88 min

• JohnnyD

Neviem, kto prišiel s nápadom miesto antológie nakrútiť jeden celovečerný film, ale výsledok je strašná slabota. Celý ten energický drive prvého Heavy Metalu je preč, je to len jedno nudné, fádne sci-fi, ktoré prekoná aj treťotriedne japonské anime a ktorého (občas hnusne digitálna) animácia je niekoľko líg za prvým Heavy Metalom, ktorý geniálne preniesol estetiku brakových komiksov na plátno.(28.5.2020)

• M.Macho

Dosti chabé ?pokračování? původního Heavy metalu. Jenom díky tomu, jak to vypadá a co za podivnosti (ačkoliv ne vůbec v takové míře jako u prvního dílu) děje je jedna hvězdička. Zbylá za perfektní reklamu na tripovou akčnárnu Heavy metal FAKK 2, kterou jsem s chutí hrál a bavila mě víc než film... Hodnotit tento pokus větším číslem jako má hlavní hrdinka poprsí, nemá smysl... 2, 25...(2.1.2009)

• J. T. Kirk

V porovnání s filmem Heavy Metal z roku 1981 je to naprostá pí*ovina. Já jsem se to snažil brát trošku samostatněji a došel jsem k názoru, že to opravdu pí*ovina je, ale né zas až taková a dá se na to vydržet tu hodinu a půl dívat. Škoda jenom, že tomu nedali jiný název, protože spojovat to s tak skvělým filměm je docela sebevražda.(15.8.2011)

• Tom_Lachtan

" Smrtelnost je na hovno, nesmrtelnost je na hovno, všechno je na hovno " - ano, je, a nejvíc na hovno je tenhle film, vážně, bez přehánění, tam kde byl první povídkový film alespoň trochu zábavný, tady přijde nechutná céčkovost scifi a fantasy osmdesátých let... Nenašel jsem snad jediný pozitivní fakt na celém filmu, který trpí mimo jiné nechutnou sestupnou tendencí kvality, takže jsem ke konci (a teď si nedělám srandu) napůl roztrhal a rozkousal svoje pantofle, tak špatnej ten konec je! Nechápu, proč se tam na několika místech nas***a animace 3d modelů, který vypadá jako Daniel Nekonečný po plastice nosní přepážky. To že scénář je snad ten nejhorší rádoby vědeckofantastickej brak nemá cenu rozebírat, jen mi řekněte, kterého zhuleného, prokrastinujícího vegana napadlo pojmenovat hlavního padoucha Tyler. Vážně?! TAYLER?!?! Třesu se strachy!!!!! Prostě... Kristalickej Odpad, jsem nebetyčně rozlícen nad výplody űberpráce některých "tvůrců...(28.4.2013)

• Seabeast

Což o to, mně by nevadilo že Heavy Metal 2000 nemá povídkovou formu jako předchozí majstrštyk Heavy Metal z roku 1981. Ale věc se má tak, že Heavy Metal 2000 je hodně nedomrlá záležitost. Místy jsem se i nudil a animace mi nijak oslnivá nepřišla. Vlastně mi byla docela nepříjemná. Jasně, máme tu jako soundtrack tvrdý metal, spousty vnadných ženských křivek a jejich dudášů, krve a machismu. Ale scénář je prostě slabota bez špetky invence. Chtěl jsem dát původně za tři, ale jdu ještě o jeden stupeň dolů, protože mě Heavy Metal 2000 obecně dost zklamal.(28.1.2020)

• - Film je sice z části natočen jako pokračování příběhu Heavy Metal (1981) podle stejnojmenného komiksového časopisu, ale zde je více využit grafický román "Melting Pot", od trojice Kevin Eastman, Simon Bisley a Eric Talbot. (Terva)

• - Na soundtracku zazní osmnáct písní. Mimo jiné i píseň "Immortally Insane" skupiny Pantera. (Terva)

• - Spolu z filmem byla vydána i videohra pod názvem Heavy Metal FAKK2. Hra se odehrává až po událostech tohoto příběhu. (Terva)