Reklama

Reklama

Heavy Metal 2000

  • Kanada Heavy Metal 2000 (více)
Akční / Animovaný / Fantasy / Sci-Fi
Kanada / Německo, 2000, 88 min

Obsahy(1)

V tradici kultovniho sci-fi filmu HEAVY METAL přichází ještě drsnější pokračování s názvem HEAVY METAL 2000. Když se dostane vesmírnému pirátovi Tylerovi do rukou klíč od komnaty nesmrtelnosti, stane se z něj vraždící psychopat připravený zničit všechno a všechny kdo se mu připletou do cesty. Po jeho spustošení klidné planety Eden povstane z prachu popela mstitel aby zničil zlého Tylera, zachránil unesenou sestru a opět nabyl klíč k nesmrtelnosti. V tomto neobyčejně zajímavém a drsném filmu uslyšíte řadu známých rockových skupin. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Tom_Lachtan odpad!

všechny recenze uživatele

" Smrtelnost je na hovno, nesmrtelnost je na hovno, všechno je na hovno " - ano, je, a nejvíc na hovno je tenhle film, vážně, bez přehánění, tam kde byl první povídkový film alespoň trochu zábavný, tady přijde nechutná céčkovost scifi a fantasy osmdesátých let... Nenašel jsem snad jediný pozitivní fakt na celém filmu, který trpí mimo jiné nechutnou sestupnou tendencí kvality, takže jsem ke konci (a teď si nedělám srandu) napůl roztrhal a rozkousal svoje pantofle, tak špatnej ten konec je! Nechápu, proč se tam na několika místech nas***a animace 3d modelů, který vypadá jako Daniel Nekonečný po plastice nosní přepážky. To že scénář je snad ten nejhorší rádoby vědeckofantastickej brak nemá cenu rozebírat, jen mi řekněte, kterého zhuleného, prokrastinujícího vegana napadlo pojmenovat hlavního padoucha Tyler. Vážně?! TAYLER?!?! Třesu se strachy!!!!! Prostě... Kristalickej Odpad, jsem nebetyčně rozlícen nad výplody űberpráce některých "tvůrců... ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Neviem, kto prišiel s nápadom miesto antológie nakrútiť jeden celovečerný film, ale výsledok je strašná slabota. Celý ten energický drive prvého Heavy Metalu je preč, je to len jedno nudné, fádne sci-fi, ktoré prekoná aj treťotriedne japonské anime a ktorého (občas hnusne digitálna) animácia je niekoľko líg za prvým Heavy Metalom, ktorý geniálne preniesol estetiku brakových komiksov na plátno. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

V porovnání s původním Heavy Metalem je to opravdu slabé. I přes novou animaci, která na mě nijak extra nezapůsobila, mě zklamal i výběr hudby. Nejde o žádné silné pecky, které vás donutí ztlumit hlasitost jako u prvního dílu, ale o prostě nějaké písničky. Osobně jsem se opravdu brzy začal nudit, hlavně poté, co předem nastavené koleje příběhu byly až příliš viditelné a přímočaré. Tak snad za dalších 2000 let.... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak já toto volné „pokračování“ nemíním vůbec porovnávat se svým předchůdcem. Tentokrát si musíme vystačit jen s jedním příběhem, ale to mi vůbec nevadilo. Děj byl docela zajímavý, po akční stránce si stěžovat nemůžu a Julie Strain vypadala ve svých nejlepších rokách solidně, takže proč se nepropůjčit „hlavní hrdince“. Navíc Michael Ironside a Billy Idol rozhodně obohatili snímek svým dabingem (hlasy)(druhý jmenovaný i písní). Atmosféra dobrá, napětí by se tu taky našlo a co víc – hudba opět solidní. Mám rád kapely jako Pantera nebo System of a Down… ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Méně erotiky, méně krve(ale jen o kapku), jediný příběh, narozdíl od povídkové jedničky a další porce tvrdé muziky. Tak by se dal stručně charakterizovat sequel pro někoho legendárního Heavy Metalu z roku 1981. Poměr zábavných a nudných pasáží je v podstatě rovnocenný. Animace mi přišla vcelku vydařená(ovšem až na toho závěrečného padoucha). Na více jak jedno zhlédnutí to ale není. Jinak souhlasím, že související videohra/PC hra, byla zajímavější. Paradoxně jsem si její kousek zahrál před lety a k filmu se dostal až dnes. ()

Zajímavosti (4)

  • Film je sice z části natočen jako pokračování příběhu Heavy Metal (1981) podle stejnojmenného komiksového časopisu, ale zde je více využit grafický román "Melting Pot", od trojice Kevin Eastman, Simon Bisley a Eric Talbot. (Terva)
  • Na soundtracku zazní osmnáct písní. Mimo jiné i píseň "Immortally Insane" skupiny Pantera. (Terva)
  • Spolu z filmem byla vydána i videohra pod názvem Heavy Metal FAKK2. Hra se odehrává až po událostech tohoto příběhu. (Terva)

Reklama

Reklama