poster

Hello Mary Lou: Prom Night II

Horor

Kanada, 1987, 97 min

Režie:

Bruce Pittman

Scénář:

Ron Oliver

Kamera:

John Herzog

Hudba:

Paul Zaza

Střih:

Nick Rotundo

Kostýmy:

Maya Mani
(další profese)
 • Bloody13
  ****

  Pokračování sterilního slasheru si překvapivě vytvořilo svůj vlastní, fantastický vesmír a je to rozhodně vítaná změna. Nahradit nudného vraha sestrou Freddyho Kruegera se ukázal jako osvěžující tah, takže si můžeme vychutnat spoustu zajímavých nápadů; mezi ty nejvýraznější bych, kromě oživlého pokoje, zařadil určitě i ten s vodní tabulí. Dvojka dále obsahuje méně humoru, než jsem čekal, spíše se soustřeďuje na atmosféru a nápadité skony. Mary Lou prostě pobavila a úspěšně zlákala k dalšímu setkání. "See you later, Alligator."(7.9.2015)

 • hladass
  ****

  Určitě nadprůměrný duchařský horor o pomstě upálené královny maturitního plesu... Podotknu jen, že na tomhle kousku jde nádherně vidět, jak velký dopad měla na horory druhé poloviny osmdesátých let Noční můra z Elm Street... Ne, že by Mary Lou NOES kopírovala, ale z celého snímku jde cítit silna inspirace tímto (a nejem jím, ale např. i Carrie) kouskem...(1.2.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Nezbývá než zopakovat předchozí zde napsané komentáře - podařený mix Noční můry z Elm Street (ruce natahující se ze zrcadla či školní tabule, oživlý houpací kůň, prolínání snu a skutečnosti, nešťastný úkryt v šatní skříňce aj.) a Carrie (plesová scéna je prostě buď poctou, a nebo kopií... nechci psát, že sprostou vykrádačkou). Fajnová surrealistická osmdesátka s odpovídající hudbou, lookem, pěknými dívčinami a jednou nahatkou. Byť vraždy nesjou extrémně brutální, potěší - upálení, uškvaření elektrickým výbojem z PC, propíchnutí neonovou trubkou či použití krucifixu jako obzvláště vypečené zbraně. Snad jen bych upřednostnil stětí před oběšením, ale nechť. Nechybí ani noční hřbitov s mlhou, dlouhé záběry starého kostela či tajemná místnost. Kamera je efektní, triky podařené, konec skvělý!(5.2.2014)

 • JohnnyD
  ****

  WOW! Po otrasnej a nudnej jednotke nastáva obrat o 180°. S prvým filmom to má spoločný názov a prichádza príbeh, ktorý je zmesou Carrie a Nightmare on Elm Street. Film stojí na poctivo vybudovanej atmosfére, občasných vtipoch a hlavne na skvelých hercoch na čele s ústredným duom Lisa Schrage/Wendy Lyon. Nič svetoborné, ale poctivá žánrovka so skvelou ústrednou vrahyňou, ktorá sype hlášku za hláškou.(18.6.2015)

 • Karamanlis
  ****

  Na svoju dobu strašidelný duchársky slasher, disponujúci dobrými špeciálnymi efektami a potrebnou dávkou nahoty. Na to, že ide o kanadskú produkciu a režisérom filmu je torontský rodák Bruce Pittman, ktorý sa počas celej svojej kariéry pohybuje takmer výlučne v televíznych vodách a pred Hello Mary Lou mal s hororovým žánrom iba minimálne skúsenosti, je výsledok dosť slušný. Občas je poznať, že scenár druhého Prom Nightu bol podnietený známymi horormi zo 70. rokov ako napríklad Carrie (istá scéna tento De Palmov kúsok nápadne pripomína) či Exorcista, ktorému aj nepriamo vzdáva hold a rovnako tak režisérovi Johnovi Carpenterovi (hlavná hrdinka Vicki nosí práve jeho priezvisko).(30.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace