Hello Mary Lou: Prom Night II

Paul Zaza

Nick Rotundo

Kostýmy:

Maya Mani

Na svoju dobu strašidelný duchársky slasher, disponujúci dobrými špeciálnymi efektami a potrebnou dávkou nahoty. Na to, že ide o kanadskú produkciu a režisérom filmu je torontský rodák Bruce Pittman, ktorý sa počas celej svojej kariéry pohybuje takmer výlučne v televíznych vodách a pred Hello Mary Lou mal s hororovým žánrom iba minimálne skúsenosti, je výsledok dosť slušný. Občas je poznať, že scenár druhého Prom Nightu bol podnietený známymi horormi zo 70. rokov ako napríklad Carrie (istá scéna tento De Palmov kúsok nápadne pripomína) či Exorcista, ktorému aj nepriamo vzdáva hold a rovnako tak režisérovi Johnovi Carpenterovi (hlavná hrdinka Vicki nosí práve jeho priezvisko).(30.1.2011)

Dvojka celkem slušný obrat, navíc od jedničky úplný distanc po dějové stránce. Už žádný maňas s kuklou, žádná Jamie Lee, ani dětská hra na vraha, tentokrát vládne nadpřirozená síla - duch mrtvé Mary Lou, zaživa upálené královny maturitního plesu, kolem které se točí celá zápletka. Na jednu stranu to na mě zapůsobilo jako trapná kopie ELM STREET (s tím jak vlastně vraždí smrt malilinko na způsob FINAL DESTINATION), ale to s sebou naštěstí přineslo i nějaké ty plusy (například, viděli jste někdy někoho topit se ve školní tabuli, nebo když jiného sešrotují skřínky na převlečení?). A hlavně, alespoň se toho děje víc v průběhu celého snímku, ne jen v té poslední části jako minule. Dobrá taky naked scénka v šatnách. Není to nic extra, ale ani nuda, tak slabší trojka. Ne úplně můj šálek čaje.(23.2.2009)

Inspirace Noční můrou či Carrie je sice znatelná, rozhodně však bez pokusů trapně své vzory karikovat či doslovně vykrádat. S původním filmem, klasickým slasherem, dvojku pojí jen název a prostředí Hamiltonovy střední školy a samosebou maturitní ples. Jinak tu máme naprosto vynikající horor s velkým H. Pekelné nástrahy démonického ducha Mary Lou hýří nápady, o jejichž originalitě sice můžeme diskutovat, ale to je tak všechno. Hello Mary Lou je tím nejlepším, co mohou hororové osmdesátky nabídnout a já samozřejmě rozsvěcím pět hvězd.(1.11.2015)

WOW! Po otrasnej a nudnej jednotke nastáva obrat o 180°. S prvým filmom to má spoločný názov a prichádza príbeh, ktorý je zmesou Carrie a Nightmare on Elm Street. Film stojí na poctivo vybudovanej atmosfére, občasných vtipoch a hlavne na skvelých hercoch na čele s ústredným duom Lisa Schrage/Wendy Lyon. Nič svetoborné, ale poctivá žánrovka so skvelou ústrednou vrahyňou, ktorá sype hlášku za hláškou.(18.6.2015)

Prom Night se vrací, sice bez Jamie Lee Curtis, ale zato v parádním béčkovém podání, kde slasherová řezničina přechází do duchařiny. Nijak zvlášť objevný příběh divákovi předhazuje smrt trošku rozvernější královny plesu na Hamiltonské střední, následně posouvá příběh o pár let dopředu, kde se opět na Hamiltonské střední schyluje ke školnímu plesu a duch zamordované Mary Lou Maloney je připraven rozehrát krvavou odplatu. Jako nástroj své pomsty volí horkou favoritku na aktuální královnu plesu Vicky, která shodou okolností randí se synem Maryina tehdejšího přítele…nebo to náhoda není. Každopádně snímek pěkně odsýpá, herečky pobíhají před kamerou, tak jak je pánbůh stvořil a navíc opravdu hrají, stejně jako ostatní herci. Na řadu přichází i sprchová scéna, pár masakrů a několik duchařských efektů. Kněz mává krucifixem, vykopávají se hroby a osmdesátková hudba trestá ušní bubínky. Když navíc přičtu vynikající konec, nemůžu hodnotit méně než čtyřmi hvězdami.(9.5.2012)