Komedie

USA, 1995, 95 min (Alternativní: 93 min)

• Jara.Cimrman.jr

"Vrazím ti svou černou nohu do zadku tak hluboko, že ti voda, kterou mám v koleni, zažene žízeň." Zelený mozek Payne k mým uším sice občas dopravil slušnou hlášku, ale celkově jsem z této komedie měl větší pocit trapnosti než zábavy. Ale abych jenom nevyslal jedovatou slinu směrem k Payneovi, tak musím ocenit jeho skvělou myšlenku o tom, že kdyby námořnictvo chtělo, aby měl manželku, tak by mu ji přidělilo. To je brilantní dedukce, která si zaslouží povýšení. A na závěr bych chtěl poděkovat svým rodičům za to, že mě v mládí neodložili do podobného střediska a chlapa ze mě na buzeráku udělal až "toužebně očekávaný" povolávák od armády.(12.12.2017)

Když jsem se na ten film díval, byl jsem unavený a chtěl něco nenáročného a proto jsem zvolil právě tento film. V podstatě jsem dostal to co jsem čekal. Co jsem ale nečekal byl otřesný český dabing. Ovšem za to filmaři nemohou... Až na tuto vadu je to celkem průměrná americká komedie, po které sice nebudete litovat hodiny a půl sledování filmu, ale ani se vám nevryje do paměti. Horší 3*.(4.3.2011)

Ze začátku jsem si říkal, co to je za blbost?! Ale po pár minutách jsem přišel majoru Paynovi na chuť i jeho triku na odvedení pozornosti. Některé postavy jsou prostě hůř stravitelné (připomnělo mi to Emily Deschanel v pilotním díle "Sběratelů kostí"), a tak jim musíte dát chvíli čas na zažití. Major Payne vás příjemně pobaví.(30.8.2011)

Je úplně jedno kolikrát jsem tenhle film viděl, pokaždý se na něj kouknu rád znova. Na první pohle je zřejmý, že to neni nějakej oscarovej film nebo jinak pro kritiky hodnotnej snímek, ale já nic takovýho nepotřebuju k tomu, abych se parádně bavil. Děj je samozřejmě jasnej hned od začátku, ale u takovýhle oddychovejch filmů se ani nic jinyho čekat nedá. Z herců samozřejmě Nejvíc zaujme Damon Wayans jako Major Payne, bez něj by film byl jen poloviční, ten jeho úchylnej hlas nemá chybu a pohádku na dobrou noc o vláčku kolejáčku nikdy nezapomenu. Nebýt hloupého happenydového konce, který mi trošku připoměl sestru v akci 2, tak bych byl maximálně spokojený, takhle 5*, ale s malou výtkou.(4.6.2006)

Místy trochu křečovité vtipy, přesto ale zábavná komedie z vojenského prostředí s Damonem Wayansem. Tomu už se v žádném snímku nepovedlo přiblížit se kasovnímu úspěchu Last Boy Scout a Major Payne vydělal pouze 30 milionů dolarů celosvětově. Damonu Wayansovi se tak nikdy nepodařilo dostat se mezi áčkové komiky. Payne shlédnut na AMC.(25.3.2018)

• - Ve scéně, kde si v bytě Payne (Damon Wayans) rozbije okno, se v dalším záběru "spraví". (GreatestFan)

• - V jedné scéně Payne (Damon Wayans) říká: "Now apparently, what we have here, is a failure to communicate!" což je slavný citát z filmu Frajer Luke (1967). (GreatestFan)