Gyeongmajang ganeun kil

• Jižní Korea 경마장 가는 길 (více)
Jižní Korea, 1991, 138 min

IvoB

Občasné náznaky nějakého vývoje či vtipu jsou tímto podprůměrným dramatem nemilosrdně zadupány. Největším záporem je především utahanost – postavy se zmůžou jen na neustálé opakování svých „aktivit“ (chození, kecání a píchání - většinou i v tomto pořadí) a dialogů… A to fakt není něco, čím bych rád trávil čas, hlavně když je to tak nezáživné. ()

molotov

Film, ve kterém se téměř nic nestane. Je to jen sled setkání dvou duševně vyšinutých magorů, kteří ani nemají jména. Je to neuvěřitelně ukecená a přehnaně dlouhé, takže jsem u toho ke konci už umíral. Dva lidé spolu žili tři a půl roku ve Francii během studií, kde on za ní napsal doktorskou práci. Po návratu se ona s ním odmítá vypsat a jeho žena se s ním navíc nechce rozvést. Ona je emocionálně nevyrovnaná kráva. A tyhle dva magoři spolu skoro dvě a půl hodiny kecají o svých vnitřních pocitech a občas souloží. Jako by ten film natočil Hong Sang-su, jehož narativní experimenty mě taky k smrti nudí. Sang-su mimochodem je z tohoto filmu nadšen :) ()