Koktebel

• Rusko

Коктебель

Drama / Romantický / Road movie

Rusko, 2003, 105 min

Mně pomalé tempo oproti ostatním vůbec nevadilo, naopak jsem se s tátou a jeho prima synkem víc sblížila a fandila jim, aby dorazili do Koktebelu bez újmy na zdraví, protože o to tam hlavně šlo. On je to celkem nenápadný film, ničím extra výrazný, ale mně ten čas s nimi utekl jak voda a i když konec je skutečně hodně předvídatelný, tak mi to tentokrát vůbec nevadilo, spíš naopak a šla jsem spokojeně spát a ne jako tahle posmutnělá dvojice, kde jsem několikrát žasla, jak lze přespávat, ale únava dělá zřejmě své, možná bych to taky neřešila, být v jejich situaci. Ta hvězda navíc je za sympatickou dvojici v hlavních rolích.(30.11.2015)

Film, který ničím zvláštním nevyniká, nemá ale také žádné chyby. Přesto se vyznačuje - ve shodě s mnoha jinými ruskými filmy 21. století - atmosférou, kterou lze nejspíš nazvat podmanivou. Psychicky silný chlapec (sběhlý v čundrování) putuje se slabším otcem (sběhlý v chlastnání) krajinou, v níž jsou den a noc stejně zastoupeny. Pak nastává chvíle, kdy se syn musí od otce odpoutat, a vydat se na cestu sám. Když se v posledním šotu opět sejdou, můžeme se dívat dál, ale to už jen ve vlastní režii.(17.4.2015)

Vynikající film, v kterém snad nenajdeme záběr, který by trval méně než pět minut, ale i při zdánlivě pomalém tempu jsem se nenudil - naopak, kamera krásně vykreslovala jedinečný genius loci ruských a ukrajinských stepí, čímž navodila filmu neopakovatelný ráz. A při scénce s předváděním slona jsem málem umřel :o)(3.10.2011)

Nádherný a tak trochu iný road movie fotra a syna naprieč ruskou pochmúrnou divočinou. A ja nariekam, že tu, v jú kej máme kosu, v dome vyhriatu posteľ, na ktorej si môžem gule válať kedy chcem, nekapem od hladu, bo ladničku mám furt napumpovanú.... Až mi bolo chlapíkov ľúto!(11.6.2011)

Ehm, velmi zvláštní film... viděla jsem to asi ve třinácti, kdy jsme na to šli se školou, a jedna paní dabovala najednou všechny postavy. K tomu děj, který v té době nemohl nikdo z nás pořádně pochopit, několika minutové záběry na tunel, kdy se kamera ani nepohnula a neobjevila se na plátně jediná postava... no, rozhodně to byl film, který mi utkvěl v mé mladé mysli :-)(7.2.2007)