poster

Koktebel

 • Rusko

  Коктебель

Drama / Romantický / Road movie

Rusko, 2003, 105 min

 • StarsFan
  ***

  Ehm, velmi zvláštní film... viděla jsem to asi ve třinácti, kdy jsme na to šli se školou, a jedna paní dabovala najednou všechny postavy. K tomu děj, který v té době nemohl nikdo z nás pořádně pochopit, několika minutové záběry na tunel, kdy se kamera ani nepohnula a neobjevila se na plátně jediná postava... no, rozhodně to byl film, který mi utkvěl v mé mladé mysli :-)(7.2.2007)

 • radektejkal
  ****

  Film, který ničím zvláštním nevyniká, nemá ale také žádné chyby. Přesto se vyznačuje - ve shodě s mnoha jinými ruskými filmy 21. století - atmosférou, kterou lze nejspíš nazvat podmanivou. Psychicky silný chlapec (sběhlý v čundrování) putuje se slabším otcem (sběhlý v chlastnání) krajinou, v níž jsou den a noc stejně zastoupeny. Pak nastává chvíle, kdy se syn musí od otce odpoutat, a vydat se na cestu sám. Když se v posledním šotu opět sejdou, můžeme se dívat dál, ale to už jen ve vlastní režii.(17.4.2015)

 • Enšpígl
  ****

  Nikam nespěchej a vyprávěj obrazem, tyhle pokyny asi tohle nejlíp charakterizují ruskou filmovou školu a když se aplikují na správný příběh, mají v sobě upřimnou ruskou duši, tak jako tento film.(20.4.2020)

 • ROBOTER
  *****

  Vynikající film, v kterém snad nenajdeme záběr, který by trval méně než pět minut, ale i při zdánlivě pomalém tempu jsem se nenudil - naopak, kamera krásně vykreslovala jedinečný genius loci ruských a ukrajinských stepí, čímž navodila filmu neopakovatelný ráz. A při scénce s předváděním slona jsem málem umřel :o)(3.10.2011)

 • emma53
  *****

  Mně pomalé tempo oproti ostatním vůbec nevadilo, naopak jsem se s tátou a jeho prima synkem víc sblížila a fandila jim, aby dorazili do Koktebelu bez újmy na zdraví, protože o to tam hlavně šlo. On je to celkem nenápadný film, ničím extra výrazný, ale mně ten čas s nimi utekl jak voda a i když konec je skutečně hodně předvídatelný, tak mi to tentokrát vůbec nevadilo, spíš naopak a šla jsem spokojeně spát a ne jako tahle posmutnělá dvojice, kde jsem několikrát žasla, jak lze přespávat, ale únava dělá zřejmě své, možná bych to taky neřešila, být v jejich situaci. Ta hvězda navíc je za sympatickou dvojici v hlavních rolích.(30.11.2015)