Následkem tajných vojenských experimentů se zrodí obrovské a nebezpečné monstrum. Během výbuchu v laboratoři tento mutant uteče a pustí se do likvidace všeho živého. (oficiální text distributora)

Campbell

Tak tuhle ságu jsem začal sledovat od konce. Nejdříve od 4 dílu. Ten mi přišel asi jako nejlepší, pak třetí druhý a ted konečně první. Ale abych se přiznal tak mě moc nebavil. Hess zvládl natočit béčko, ale to je asi tak všechno, není tu žádná zapamatování hodná scéna, není tu nic co by mě přinutilo filmu dát více jak 3*. Snad jedině díky zábavnému psovy jsem film dokoukal bez toho abych usnul. Ale nic extra to teda nebylo. Navíc monstrum vypadalo spíše jako hnusná opička. ()

MM_Ramone

Oxcom je tajný vojenský biologický experiment. Je to bytosť, ktorá je stvorená na vraždenie. Dokonalý bojový organizmus. Mocný, silný a bez emócií. Vedie ho jedine silný vražedný pud. Pri požiari laboratória sa jednému takémuto exempláru podarí ujsť. Dostane sa do neveľkého amerického mestečka uprostred hôr. Tam začne brutálnym spôsobom zabíjať miestných obyvateľov. Bude veľmi ťažké zastaviť toto vraždiace monštrum. "Prenasledovatelia" je snímok, ktorý by som označil ako rodinný soft sci-fi horror. Je natočený podľa literárnej predlohy Deana R. Koontza a o jeho produkciu sa postaral horrorový priekopník Roger Corman. ** ()

Xmilden

Ve filmu je hlavní postavou pes, který rozumí lidské řeči, umí psát a taky skládat slova. Prakticky jsem čekal pouze na to až začne i mluvit. Ne sranda:) Film působí trošku rodinně a o hororu se mluvit moc nedá. Hlavně když monstrum za celý film vidíme pouze v náznacích a dle mého názoru snad vypadá pokaždé trošku jinak. Ke konci mi film připoměl Predatora, s tím rozdílem že hlavní pasti tady nastražil mladý kluk místo zabijjáckého Arnieho. ()

tron

Zabudnutý „rodinný horor“ podľa románu Deana R. Koontza. Nie je to zlé. Herci sú sympatickí, skvelý pes, sympaťák Corey Haim (vtedajšia obľúbená detská hviezdička - The Lost Boys, Vodičák, kingovka Strieborná guľka), lesná výprava hôr Severnej Ameriky (mojich obľúbených) krásna, monštrum celkom ujde (väčšinou je našťastie prítomné iba v náznakoch á la Votrelec, čo je predsa len asi lepší nápad) a ako bonus sa dostavil spoľahlivý plešoun Michael Ironside. ()

Kusko.t2 odpad!

Blbý film, v ktorom sa postavy správajú úplne nelogicky a podivne ako po lobotómii. Ako inak, aj tu je príčinou všetkých problémov krach vládneho výskumného programu zameraného na vyšľachtenie zvieracieho zabijaka. Ten sa im (ako to už býva) vymkne z ruky a z horiaceho výskumného zariadenia NSO uprchnú jeden psíček s mutantom. Psíček uteká po svete a za ním mutant, ktorý za ním zabíja. No dajme tomu že ok. Ale, v úvode filmu po tom požiari a následnom úteku mutanta, sa všetci kompetentní vyjadrujú, že ide o vynikajúcu, super inteligentnú mašinu na zabíjanie, avšak záver tomu nenasvedčuje. Ďalšia nelogickosť je, že aj napriek tomu že je rodina, ku ktorej sa dopajdal ten upravený pes, informovaná o tom, že po ňom ide mutant, ktorý ho chce zabiť a všetkých okolo, nechcú sa svojho nového štvornohého priateľa vzdať. Sú to veľkí milovníci zvierat len čo je pravda. Ale zas mať doma psa natoľko zmutovaného, že rozumie ľudskej reči, vie písať na počítači, pozná históriu, je na zamyslenie. ### Ak nie ste prinútení tento film pozerať nejakým mutantom alebo niečím iným, tak sa mu radšej vyhnite. ()