Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Původní černobílá verze filmu je častěji nahrazovaná počítačově upravenou - barevnou. Režiser Michael Curtiz v roce 1940 režíruje další romanticko-dobrodružný film za hudební podpory "dvorního hudebního skladate" Ericha von Corngold, a oblíbená Star Errol Flynn jako kapitán Geoffrey, mužný, sympatický a okouzlující oblíbenec královny Alžběty I. přepadává především španělské loďstvo, a tím působí značné ztráty španělskému králi Filipovi, který požaduje po královně, aby pirátství zakázala a kapitány nechala uvěznit. Toto poselství předává při své diplomatické návštěvě i don Alvaréz de Cordoba, který cestuje do Anglie se svou neteří, půvabnou doňou Máriou, když byli na moři přepadeni kapitánem Thorpem a jeho posádkou. Ten se do hrdé anglo-španělky zamiluje, a ani on jí není lhostejný. Alžběta vysílá kapitána Thorpa za tajným posláním do Panamy, ale plán je prozrazen a kapitán i s posádkou zatčen, dopraven do Španělska a odsouzen inkvizicí na galeje. Když se to Mária dozví omdlí, a velice se trápí, protože si uvědomí, že už obdivovaného muže nikdy neuvidí. Jenže to by nebyl Geoffrey.... podaří se mu osvobodit, a s ním se dostane na palubu další, v sousedství zakotvené lodi i jeho mužstvo. Loď obsadí a zmocní se i důležitého svědectví, že hlavní ministr královny Alžběty je zrádce a chce po smrti Alžběty I. být spojencem Španělů. Po vynikající šermířské scéně, kterou Flynn exceloval i v Robinu Hoodovi nebo Kapitánu Bloodovi, je nasnadě, že se blíží zasloužený šťastný konec a závěrečná řeč královny Alžběty byla vlastně výzvou boje proti uzurpátorovi - ve filmu španělskému králi - ale jinak její výzva směřovala k boji proti Hitlerovskému Německu. (marťan)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Bez väčšieho záujmu som si pozrel film, v ktorom som bol zvedavý najmä na Errola Flynna. Patrí sa vidieť aspoň jeden film s týmto hrdinom dobrodružných filmov, pokračovateľom Douglasa Fairbanksa a predchodcom napr. Johnnyho Deppa. Tým môj záujem o filmy tohto typu končí. Námorné bitky pred piatimi storočiami a šermiarske súboje nikdy nepatrili k mojim záľubám. ()

classic 

všechny recenze uživatele

Pirátske dobrodružstvá...ERROL FLYNN je lepší ako JOHNNY DEPP.Kapitán Geoffrey Thorpe je lepší ako kapitán Jack Sparrow.MICHAEL CURTIZ je lepší ako GORE VERBINSKI.A takto by som mohol pokračovať do nekonečna alebo by som nemal zrovnávať?Ale keď vidím Errola a jeho nasadenie,tak si uvedomím,že tento človek má dobrodružstvo v krvi,spolupracuje práve s Mikeom Curtizom,v ktorých sú zásahy do čierneho,t.j CAPTAIN BLOOD,či THE ADVENTURES OF ROBIN HOOD považujem za lepšie ako tento počin,ale ako vravím,je vo svojej koži a perfektne sa na to pozerá... Vlastne dá sa zrovnávať s propagandou,aby sa posilnila morálka,uvedomoval som si zo scenára,čo konkrétne má film na mysli... Michael Curtiz môže byť predchodca spomínaného Gora Verbinskeho,čo sa týka dobrodružných spektáklov,na tú dobu určite udivujúce,aké sa dnes už nerobia,ale čaro sa nevytráca z nich nikdy.Ja osobne si skôr pozrem Errola Flynna ako Johnnyho Deppa,lebo bývam nadšený z výpravy,kamery,hereckých výkonov,či réžie a hudby,dnešné majú len extrémne efekty,kde sa vytráca povestné klasické efektívne triky. A BRENDA MARSHALL ako Mária je očarujúca,ktorá má pramálo hereckého priestoru,ale aspoň niekoľko scén sa môžem ňou kochať... ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Parádny dobrodružný film, plný zvratov a nápadov, okorenený vtipnými scénkami a v najlepšom slova zmysle vydareným scenárom a duchaplnými dialógmi. Herecké výkony a dynamická hudba pomáhajú zručnému remeselníkovi Curtizovi vytvoriť silný príbeh o konflikte španielského a anglickeho kráľovstva v 16. storočí. Pozorný divák si nemože nevšimnúť paralelu s II. svetovou vojnou. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Klasika vysílaná ještě za mých dětských let, tehdy dokonce snad i barevně. Velmi působivá hudba, rozkošná Brenda Marshall a nedostižný Errol. Ideální příběh pro nezkušené dětské srdce toužící po spoustě dobrodružství. Film velmi vhodný i pro děti, protože i to násilí je tu předkládáno v "lidské" formě :-) Jeden z nejlepších filmů, které se za bývalého režimu vysílaly. Zdaleka nejlepší je vzpoura na galérce, pamatuju si, jak jsem tohle s piráty prožíval naplno. Vzbudí se nebo nevzbudí? ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Příjemná dobrodružná klasika pirátského filmu. Nevyhneme se srovnání s Flynnovým prvním slavným filmem Captain Blood - však také úvodní bitva jako by byla pokračováním bloodovské závěrečné, včetně onoho zcela zkopírovaného dvojitého skopnutí. Svižný romanticko-dobrodružný příběh hodného korzára a jeho pohledné "zajatkyně". Errol Flynn v dobré formě. Trochu nám chybí Olivia, ale i tak ústřední dvojka funguje na výbornou. Pochválit musím ještě zdařilou bitvu, vzpouru, hodně akční hudbu a především královnu Alžbětu Flory Robson, která příběhu společně s Flynnovou opičkou dodává i potřebnou špetku vtipu. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (10)

  • Whit Bissell v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Role Dony Marie byla plánována pro Olivii de Havilland. Tu však už nebavilo hrát v podobných dobrodružných filmech a přijala jinou nabídku. Její místo potom zaujala Brenda Marshall. (liquido26)
  • Sir Geoffrey Thorpe byl inspirován skutečným korzárem Sirem Francisem Drakem. (liquido26)

Reklama

Reklama