Pro některé obyvatele New Yorku je Central Park místem procházek a nedělních pikniků, pro jiné domovem a posledním útočištěm. Romulus Ledbetter, dříve geniální hudební skladatel, takhle obývá už několik let uprostřed zeleného srdce New Yorku jeskyni. Opuštěn přáteli i dcerou tam žije sám, jen s fantaskními výplody svého pološíleného mozku. Jeho život se však rázem změní, když v den Sv. Valentina najde na stromě v blízkosti své jeskyně zmrzlého mladíka. Romulus se vydá hledat vraha...ale kdo by věřil šílenci, který vidí to, co jiní ne? (oficiální text distributora)

Trailer

Radko

Dredatá páchnuca ozruta žijúca v jaskyni uprostred veľkomesta (!) a bývalý hudobný génius v jednom. Nájde sedieť umrznutého chlapca na strome. Musí to vyšetriť. Aj keď všade vidí preludy a smrtiace papršleky. No ani jeho zjavne mimoidné správanie mu nebráni byť vyšetrovateľom. Dcéru ma policajtku a tak napätie medzi nimi plynúce z jeho vyšinutosti sa utrasie jeho presvedčivým odhalením. Kdeže originálne riešenie a artový film – predpovedateľná, k zmierlivému koncu mieriaca jednohubka so zjednodušujúcim náhľadom na život schizofrenikov. ()

Tom Hardy

Největší potíží pro mne byla určitá dějová roztříštěnost. Na jedné straně inteligentní detektivka s prvky mystična, na té druhé drama mentálně nestabilního člověka. Samuel L. Jackson podal obdivuhodný výkon, ale právě proto jsem se po celou dobu nedokázal vcítit do hlavní postavy. Jedna věc je akceptovat jeho postup při vyšetřování a druhá smířit se se skutečností, že to skutečně nemá v hlavě v pořádku. A to v detektivce obojí nejde. Výsledkem je nadprůměr hodný zájmu, který nutí k zamyšlení... ()

JASON_X

Samuel L. opět zaválel, o tom žádná. Zpočátku jsem byl z jeho postavy, z filmového příběhu i z jeho originálního způsobu vyprávění hodně nadšený, ale bohužel kvalita i hloubka filmu měla klesající tendenci a celkově cítím spíš zklamání ze zabřednutí do banality a všelijakých klišé. Každopádně ale film vymykající se běžnému dramatickému (thrillerovému) průměru a rozhodně se vryje do paměti. ()

Anderton

Mám rád divné filmy. Mám rád, ak sa tvorca pustí do projektu, od ktorého nemôže očakávať žiaden komerčný ohlas a mám rád, ak sa takéhoto projektu zúčastní nejaká veľká hollywoodska star, ktorá si tak chce splniť svoje umelecké ambície. Jackson sa do svojej úlohy adekvátne položil a je jedna z jeho najlepších. Lemmons nás vedie do jeho umeleckej mysle a do mysle ďalších umelcov, ktorí, ako všetci vieme, sú šialení a nedokážu to ukočírovať. Čo sa týka posolstva a myšlienok ostal ale režisér v polovici cesty. Ponúka aspoň silné symboly. ()

Phobia

Koukám, že si zas nějaký bimbas dal ohromně kreativní práci s překladem názvu :-(. To by mě až tolik netrápilo, spíše se mi konstantně vkrádá do mysli stále ta samá otázka: proč, do pihele, hlavní vysílací čas zabírají přiblblé sračkonády a zajímavější kousky nemá poctivě... nemá pracující občan valnou šanci sledovat? Navzdory zdejšímu hodnocení mě "Caveman's Valentine" okamžitě zaujal, Samuel L. Jakcson v rasta stylu smrděl i přes TV obrazovku a byla jsem vážně zvědavá, kam to celé směřuje. Leč hovno, hovno, zlatá rybko, potřeba spánku před dalším pracovním dnem byla o5 silnější než moje snaha udržet oči otevřené - kapitulovala jsem někdy v půlce. Další položka v nekonečné sekci "sehnat a dokoukat". Dosavadní dojem 75%. ()