Dorotka a ježibaba

Animovaný / Komedie / Rodinný / Krátkometrážní

Československo, 1975, 7 min

Emil Strakoň

Námět, scénář a režie: Božena Možíšová. Také vás při sledování této epizodky z tohoto populárního kresleného seriálu honila kdysi tak mlsná? Ta perníková chaloupka i samotná baba ježibaba opravdu neměli chybu, stejně jak i to její startování a oprava toho jejího létajícího koštěte. Opět pěkná a zajímavá skoro rock' n' rollová hudba!(9.10.2007)

Pokud si mne chce nějaká ježibaba vykrmit k upečení, tak ji předem upozorňuji, že to jednak bude drahá záležitost a hlavně bude muset všechny ty věnečky, laskonky či štafetky prokládat nějakým tím řízkem, smažákem a nešetřit na hranolkách s tatarkou. S Dorotkou to měla jednoduché a jistě by si na ní i pošmákla - tedy nebýt otravného papagáje a mít na koštěti technickou, Jenže na to dámy s bradavicí na nose nemyslí, takže ke kanibalismu nedošlo a nějaká ta zábava z toho nakonec taky byla.(25.11.2014)

Jo, tak tenhle díl vskutku neměl chybu. Ježibaba je výborné, včetně jejího koštěte nebo tanečního vystoupení.(23.8.2008)

Klasická pohádka o perníkové chaloupce (bez Jeníčka a Mařenky) v trochu modernějším pojetí. Poměrně vtipné s dobrou hudbou.(8.9.2013)