poster

Berlínský syndrom (festivalový název)

 • Austrálie

  Berlin Syndrome

 • Slovensko

  Berlínsky syndróm

 • Velká Británie

  Berlin Syndrome

 • Kanada

  Berlin Syndrome

 • USA

  Berlin Syndrome

Psychologický / Mysteriózní / Horor / Thriller / Drama

Austrálie, 2017, 116 min

Režie:

Cate Shortland

Scénář:

Shaun Grant

Hudba:

Bryony Marks

Producenti:

Polly Staniford

Střih:

Jack Hutchings

Scénografie:

Melinda Doring

Kostýmy:

Maria Pattison
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Caminzind
  ***

  Berlínský syndrom. Jaká hříčka se má skrývat v samotném názvu? Jistě, asociace se stockholmským syndromem je nabíledni, ale jako divák zde již více nevyčaruji. Co chtěl básník říci? Vždyť jakékoliv náznaky patologického vztahu ústředních postav snímek zabil vždy hned následující scénou. Držet se romantické linie a dotáhnout příběh k harmonickému konci by bylo vůbec to nejlepší, protože jakožto thriller je film nadbytečný. Navzdory nápadité a ambiciózní režii však zatoužila Cate Shortland po něčem víc, anebo míň, anebo sama netuší... Ale stejně... to vše nakonec odvál čas. Chci říct, že kolik je v tom něhy a poetičnosti, tolik je i nerozumu, což svým jednáním obzvlášť korunuje vedlejší postava Andiho studentky. 64%(14.6.2017)

 • *CARNIFEX*
  **

  Mladá, ambiciózna Clare, je austrálskou foto-žurnalistkou, ktorá prichádza na pracovnú dovolenku do Berlína. Keď sa po relatívne krátkej dobe spoznáva s charizmatickým Andim, zdá sa, že ju okrem návštev historických častí samotného veľkomesta, čakajú romantické chvíle strávené po boku vyzretého muža. Lenže Andi ani z ďaleka nie je tým láskyplným dobrákom, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Clare sa tak po noci plnej vášne, nečakane ocitá v pasci psychopata, ktorý sa jej ani omylom nemieni vzdať ... Taká lacnejšia tuctovka s pár ojedinelými momentmi, typickými pre slabšiu psychologickú drámu. Nakoľko sa však jedná o thriller, dúfal som aspoň v záver, ktorý by ma dostatočne nadchol. No čo nato povedať? Keď užívateľ vidí moje hodnotenie, ktoré hovorí doslova za "všetko" ....(26.5.2017)

 • DwayneJohnson
  ****

  Krásná Tereza Palmer zvedá tenhle thriller o jednu poctivou hvězdu výše. Za prvé svým šarmem, ale hlavně takovou svou vnitřní nejistotu, kterou jsem jí bezmezně věřil. Na začátku náznak milostného vzplanutí, na konci boj doslova o holý život, který jsem si užil až k hodně povedenému konci. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Ale že to trvalo nějak moc dlouho. Dobře Ti tak Maxi.(29.6.2017)

 • IvcaSammet
  ****

  Hvězdičku ubírám za klišoidní závěr. Jinak je Berlin Syndrome skvělý film který si luxusně vybudoval atmosféru. Max Riemelt je výborný záporák, kterému taková role vyloženě sedla. I Teresa Palmer svou roli zvládla naprosto úžasně, i když se přiznám, že se mi její postava nezamlouvala ani trochu a občas jsem si přála, aby ji něčím švihl po hlavě a byl by klid. Až na pár mušek, několik nepochopitelných scén a občas nelogických úvah hlavní hrdinky se mi Berlin Syndrome opravdu líbil.(8.11.2018)

 • emma53
  ****

  To je těžké odolat takovému fešákovi jako byl Andy. Také bych moc neváhala, ale Clare váhat měla a to mohutně. Napětí až do poslední klapky je výsledkem výborně zahraných rolí a že byly de facto ponejvíc jen oni dva na plátně, přidává na plusovém hodnocení. Jo, holt ten krásný, zajímavý Berlín. Má mnoho uliček, které neznáme a je lepší se jim raději vyhnout. Žel i krasavcům, kterých je tam také požehnaně. Ále co, český kluci jsou přece taky fajn a tak stačí do Berlína zaskočit pracovně a šup domů i když........no co si budeme povídat..........(30.6.2017)