poster

Gasman

Krátkometrážní

Velká Británie, 1997, 15 min

Režie:

Lynne Ramsay

Scénář:

Lynne Ramsay

Hrají:

Lisa Taylor

Scénografie:

Jane Morton
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Matty
  ***

  Další cenu poroty z Cannes po svém prvním filmu Small Deaths obdržela Ramsayová za Gasmana, který vypráví prostý příběh otce a dětí účastnících se vánočního večírku. Pokud jste z prvních dvou krátkých filmů této skotské režisérky nabyli dojmu, že neměla moc veselé dětství, trpěla emocionálním deficitem a vyrůstala v neustálých obavách z psychického či fyzického násilí, po Gasmanovi už o tom pochybovat nebudete. Vedle motiv vytoužené, ale nedosažitelné harmonie, je film v kontextu filmografie Ramsayové pozoruhodný útržkovitým sdělováním informací o postavách s pomocí dialogů a detailních záběrů. Velmi výmluvná je, jako vždy u Ramsayové, volba písničky, tentokrát No Place Like Home z Čaroděje ze země Oz, kterou si prozpěvuje malá hlavní hrdinka.Víme dost na to, aby byla probuzena naše zvědavost, ale ne tolik, abychom znali odpovědi na všechny nabízející se otázky. Podobně enigmatičtí budou hrdinové všech následujících celovečerních filmů Lynn Ramsayové.(29.1.2018)

 • Jordan
  ****

  páči sa mirozzáberovanie, úvod je geniálny, časť v samotnom klube má veľmi smutnú a zvláštnu atmosféru, výber lokácií skvelý - najmä koľaje!(4.6.2010)

 • Duotone28
  ***

  Do tretice. Tretia vecicka Lynne Ramsaya...v ktorej som sa chvilu hladal...a aj tak sa mi to nepodarilo za tych 15minut. Nazdar(16.7.2008)

 • rudess
  ****

  Ak chceme niečo ukázať, ukážme to na deťoch...(26.9.2008)

 • loco
  *****

  Čirpi čirpi čirp čirp(12.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace