poster

Dlouhé horké léto (TV film)

 • anglický

  Long Hot Summer, The

Drama / Romantický

USA, 1985, 200 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (18)

 • Aky
  ****

  Košatý příběh o složitých vztazích rodičů a dětí, kterému nechybí napětí, překvapivé zvraty, uvěřitelnost... Přebývají mu minuty.(22.11.2015)

 • eLeR
  ****

  To leto bolo naozaj long, lebo 200 minút je celkom palba. A bolo aj hot, lebo Don bol neustále do pol pása vyzlečený, nehovoriac o tom, že jeho obnažené telo sa lesklo od potu. Asi jediný sa v tom filme tak výrazne potil. Ale sebavedomého frajera so zlou povesťou a dobrým srdcom, ktorý to vie so ženami, ale aj s mužmi, a ktorému je krivdené, dal dobre. Myslím, že toto je celkom vydarená rodinná sága Varnerových, kde sa nájde všetko ... peniaze, moc, dobabrané rodinné vzťahy, vražda, krivda, podpaľačstvo, ale aj láska. 3,5* (Filmová výzva 2017 - hanagi)(16.12.2017)

 • dopitak
  ****

  Ačkoliv televizní verze má atmosféru, jejíž absenci jsem nedávno vyčítal filmové adaptaci, stopáž je opravdu jen pro trpělivé a hodí se spíš na dvě víkendové letní horké noci. Don Johnson dělá všechno pro splnění fantazií divaček, o jeho mužnost se dbá v každém záběru. Ale co muži, kteří se musí spokojit s půvabnou Cybill Shepherd, zatímco hlavní postavu ztvárňuje kaktus Judith Ivey. Benovi, Eule i Noel je přes třicet, což nevadí jen v případě Dona, ve filmu se však deklaruje, že ženám ještě není třicet, a tahle lež je sakra vidět. Objektivně je film na tři a půl, ale za jižanské moskyty a bažinky přidávám. Původní verzi ale stavím o něco výše, byť není tak horká. Dobrý dabing Petra Kostky i Svatopluka Skopala.(27.4.2014)

 • Falcor
  ****

  Když Tě provází pověst rebela a žháře, nemáš to lehký, ať se hneš kam chceš, ale zase to tak trošku ospravedlňuje, když třeba vykradeš místní banku. Přitom vysmekneš nějakej ten hrdinskej kousek a dokážeš, že se s problémy dokážeš poprat. Pokud se ale navíc zamiluješ do nevhodné dívky, může Ti být opravdu dusno.(9.10.2005)

 • FilmFan24
  ****

  Jako fanoušek kriminálního seriálu "Miami Vice" jehož hlavní hvězdou byl Don Johnson, nemohl jsem si nechat ujít v premiéře v roce 1986 ve vysílání rakouské televize ORF právě tento film. Čistá VHS-ka ( tehdy nedostupný to artikl v našich obchodech sehnaný), videorekordér nachystaný...Zklamaný jsem nebyl a několikrát jsem jej opakovaně shlédl. Potěšilo ne zrovna po dlouhém horkém uvedení v programu Československé televize. Nebudu daleko s tvrzením, že se jedná v kariéře Dona Johnsona o nejlepší roli, jakou ztvárnil. No po Miami Vice, samozřejmě.(12.8.2011)

 • pakobylka
  *****

  Musím přiznat, že léto, ač zůstává dlouhé a horké, přece jenom s přibývajícími roky ztrácí část svého žáru - a není už takovou absolutní peckou jako kdysi. Přesto dokáže spolehlivě zahřát - skrývá se v něm víc než jen originální a napínavá kriminální zápletka přitažlivě zkombinovaná s romantickou linií. A Don Johnson v nezapomenutelné roli Bena Quicka, muže se špatnou pověstí, je pořád tím chlapem, kvůli kterému bych lehce ztratila hlavu. Objektivně vzato by to měly být spíš silné 4* nežli slabších 5*, ale tentokrát jsem se rozhodla objektivitu poslat k šípku, protože jsem právě prožila velmi milé a svým způsobem intimní setkání s hrdiny příběhu, který se mi před lety vryl hluboko do paměti - a taky do srdce.(18.9.2010)

 • mandlova
  *****

  Škoda, že nějaká naše TV se neumoudří a nezařadí tento film do svého vysílacího času...rozhodně by si to zasloužil film i my :) naštěstí já ho mám ještě na VHSce. Snad Donova nejlepší role.(9.10.2007)

 • pjotr76
  *****

  Lepší než původní film s Paulem Newmanem a jeho manželkou J. Woodwardovou a to říkám i přesto, že Paul Newman je můj oblíbenec. Věřte mi, nebo nevěřte, ale tento film je opravdu excelentní. Psychologické drama jako "noha".(6.11.2004)

 • Odpadlik
  ****

  U nás v televizi běžel tenhle film pod názvem "Dlouhé horké léto". Neviděl jsem stejnojmenný film z roku 1958, ale tohle nebylo vůbec špatné. Je tu dusná letní atmosféra amerického jihu, hrozba lynče, ale také romantika a krásná Cybil Shepherdová, která není ani zdaleka tak studená jako v Měsíčním svitu :-)(30.3.2004)

 • Trixi
  ****

  Už je to dlouho, co tenhle film běžel v televizi a myslím, že jeho repríza by určitě nebyla ztrátou času. Kromě Dona Johnsona a Cybill Shepherd se mi výrazně vybavuje i William Forsythe.....výbornej.(19.1.2007)

 • Rodin
  ****

  Výborná televizní záležitost, která snese beze zbytku měřítka filmového zpracování. Don Johnson se tady vydal z toho nejlepšího, co se v něm nachází, a že toho není málo. Škoda, že svůj talent poměrně rozmělňoval v různých průměrných šarádách, které prošumí a zmizí beze stopy. Tento film je naprosto srovnatelný s verzí z roku 1958, a přestože jsem se bál soupeření Dona s téměř vždy vynikajícím Paulem Newmanem, zjistil jsem, že nebylo čeho. Žádné kopírování neproběhlo a od pěti * v mém případě dělí toto zpracování opravdu jen kousek. I za Jasona Robardse minimálně 85%.(22.4.2010)

 • maeb
  ****

  Souhlasím s Odpadlíkem, na televizní film docela dost dobré.(30.5.2004)

 • brabi
  *****

  Myslím, že i v kině by uspěl.(13.4.2005)

 • akcul
  ****

  Uch jak já jsem ráda, že jsem se k této TV klasice dostala! Moje láska z dětství!(10.1.2011)

 • natalanka
  *****

  Nádhera tenhle film. Skvělé přestřelky mezi Benem a Noel. Tenhle film je pro mě lepší než původní z 58 a to mám Paula ráda. je to filmem. Lépe vystihuje vztahy..... je tak nějak srozumitelnější. Škoda, že Noel nezatraktivnili o kousek víc, je ostrovtipná, tvrdohlavá,krásně svá, ale na ne příliš hezká. Přesto je to pro mě překrásný film, ke kterému se ráda vracím. :-)(11.2.2016)

 • solver
  ****

  Pamatuji si větu naší učitelky: "Tak tohle bylo opravdu slabé." Údajně porovnávala s knihou, možná i s filmem s P. Newmanem. Pro nás puberťáky tohle bylo The best, co v TV tehdy běželo. Málokterý film se mi tak líbil.(24.5.2012)

 • juvelinokivi
  ****

  Mám pocit, že tohle jsem snad viděla v ČT ještě za socialismu (Jak se to do ČSSR dostalo?) v dvoudílné podobě. Ve srovnání s ostatní tvorbou, kterou ČT tehdy nabízela, to bylo hotové zjevení. Po x-letech jsem znovu shlédla a konstatovala, že atmosféra pořád funguje. Objektivně by to bylo spíš na 3 hvězdy, jednu přihazuji z nostalgie a také za výborný scénář. Škoda toho nepříliš zajímavého televizního zpracování a poněkud úsměvné snahy tvůrců svlékat zpoceného hlavního hrdinu při každé vhodné i nevhodné příležitosti do půl těla. :)(1.5.2015)

 • JuraX
  ****

  Je to snad deset let, co jsem ten film viděl, ale nezapomněl jsem na něj... Je to životní role Dona Johnsona a ten film má fakt skvělou atmosféru, rozhodně stojí za vidění!(29.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace