poster

Cutter

 • Česko

  Krvavé diamanty

 • USA

  The Cutter

 • Slovensko

  Krvavé diamanty

Akční / Drama / Thriller

USA, 2005, 88 min

 • otík
  *

  Tohle těžké béčko mohlo dopadnout i hůř. Když si vezmeme, že hlavní roli hraje pětašedesátiletý herec, který vypadá sice sešle, ale ještě přijatelně a sem tam se s někým pomlátí tak, že to vypadá docela reálně, klobouk dolů. Ale konec s chválením, příběh o brusiči diamantů a jeho svěřenkyni, které dostihne minulost a bývalý nacista, jenž chce vybrousit drahé kameny, není sám o sobě nijak přitažlivý. A nenapraví to ani bývalý polda Norris, který v prvních záběrech pěkně prodrbe jemu svěřenou záchrannou akci (prostě přijde pozdě), pak hodinu pátrá a hledá stopy, až se konečně ve finále střetne s hlavním nacistovým poskokem, dostane přes držku, a přesto vyhraje. Film je plný hloupých řečí, scén i záběrů. Jediné, co stojí za řeč, je slušný dabing a dvě celkem ucházející karate scény. Přesto všechna čest tomuto akčnímu veteránovi, že ještě povstal z popelu a natočil cosi jako film. Na druhou stranu - představa, že do tolika let jako Chuck se budou na našich obrazovkách prohánět Seagal či Van Damme, není vůbec povzbudivá.(28.9.2007)

 • cheyene
  ***

  Nebyl to úplný průšvih. Lehce podprůměrná záležitost, kterou si člověk pustí jen ze sympatií k Chucku Norrisovi, jenž je tu již notně zestárlý (stále však působí proti jiným hercům z akční branže svěže) a poplatně tomu vypadají i souboje: samý střih, žádný plynulý záběr, neustále detaily na nohu, obličej, ruku, záda, ale nikdy ne na herce jako na celek, což je škoda. Je to zkrátka podobný styl, který známe z posledních sérií seriálu Walker texas ranger.(10.12.2017)

 • malylada
  **

  Velkým mínusem filmu je spletitý a nudný scénář kolem nacistů, diamantů a dohromady to moc nedává smysl. Příliš dialog na úkor akce, ale aspoň potěší, že Norris není tentokrát nahrazován dvojníkem a celou akci zvládne sám. Určitě po sérii Prezidentův muž je to o dost lepší kousek. Když přivřu oko nad tím, že v tomto filmu táhne Norrisovi na sedmdesát, tak to ty dvě hvězdy urve......3/10(30.1.2017)

 • imf
  **

  Těžce vydřené dvě hvězdičky... Chuck Norris se sbírkou jizev, o kterou by mělo zájem i pražské Národní muzeum, honí nacistické pohlaváry, diamanty velké jako pěst a švýcarského taekwondistu, který si střihnul vedlejšák v Matrix Reloaded. Mohla to být celkem zábava, nebýt televizního looku, zmateného scénáře, ve kterém se věci řeší samospádem, a... Chucka Norrise. Sice je v lepší formě než Seagal a Van Damme dohromady, ale už to není ten Chuck Norris, který nutí vesmír neustále expandovat... všechno a všichni před ním totiž ve strachu utíkají. Zkuste to taky, až zahlédnete Cuttera ve vaší oblíbené videopůjčovně.(20.6.2007)

 • TO
  odpad!

  Stálo to za starou bačkoru. Málo akce, bez nápadu, bez napětí, pouze móře řečí o holocaustu a Osvětimi. Norris toporný s tupým výrazem v obličeji. Ty tam jsou časy, kdy mi napínal nervy k prasknutí jako Osamělý vlk McQuade, dnes mi na ně akorát leze. Alespoň, že tam hraje Joanna Pacula a taky Tracy Scoggins . Suchý, nezajímavý film(22.6.2007)

 • - Rozpočet: 6 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)

 • - Natáčalo sa v novembri 2004 v meste Spokane, Washington, USA. (m.a.t.o.)

 • - Filmové štúdiá si projekt pohadzovali ako horúci zemiak. Trvalo desať rokov, kým sa dostal do produkcie a scenár bol za ten čas prepísaný minimálne päťkrát. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace