poster

Barevný závoj

 • USA

  The Painted Veil

 • Slovensko

  Farebný závoj

Drama / Romantický

USA / Čína / Kanada, 2006, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ****

  Krásný dramatický příběh s dávkou romantiky v exotické krajině. Výborné herecké výkony ústředního dua (Norton a Naomi Watts) za podpory příjemné a podmanivé hudby dodávají snímku patřičnou poetiku, ovšem také dramatičnost a infekční atmosféru, kterou výtečně podporuje též kamera. Příběh je sice lehce předvídatelný, ovšem diváka vtáhne, citově jej nevydírá a v určitém napětí jej dokáže držet. K plnému počtu hvězdiček nechybí mnoho.(28.4.2012)

 • POMO
  ****

  Režisér nám v prvej polovici pohriechu nedovoľuje dotknúť sa postáv a podľahnúť emóciám príbehu, je rovnako nedospelý ako jeho ženská hrdinka. Tento handicap sa však časom uvolní a s umúdrením Naominej postavy začína z plátna prekvitať pôsobivá komorná dráma o zbližovaní sa dvoch rozdielnych ľudí na konci sveta. Tiež škoda skratkovitého záveru, ktorý si zaslúžil hlbšie precítenie. V zásade ale ide o peknú filmovú pohľadnicu z exotických kútov, síce rýchlo prešumiteľnú a nedosahujúcu epickosti hollywoodskej veľkovýpravnej elity, vnútorne však dobrosrdečnú a autorskú. Podobne autorskú, ako sú posledné, domáce počiny Austrálčana Phillipa Noycea (RABBIT-PROOF FENCE). Naomi slúži dobre, ale hlavou a motorom filmu je (opäť) Edward Norton - hoci je na plátne podstatne menej ako ona. P.S. Ďalší krásny soundtrack hollywoodskeho nováčika Alexandra Desplata.(17.5.2007)

 • teutates
  ****

  Zaujímavý snímok na čele s hereckou elitou,ktorá dokonca zaplatila aby mohla v tomto filme hrať!Naomi Watts a Edward Norton sa na tomto snímku(nielen)finančne podielali.Hudba a kamera vydarená,príbeh pútavy aj keď možno miestami pre väčšinu ľudí nudný!Hlavná myšlienka(pokora),tak ako aj dejová línia filmu je dobra!Exotické prostredie je fascinujúce.Tak ako sa už spomína v obsahu myšlienka života vo svete zviazanom prísnymi pravidlami je stále aktuálna.Herci sú presvedčivý.Edward Norton sa opäť raz vyznamenal..!(6.12.2007)

 • Sašenka165
  *****

  Nikdy nezalituji dne, kdy jsem se na Barevný závoj vydala do kina. Tenhle typ romantických filmů je přesně pro mě, a proto jsem byla okouzlená. Přišel mi strašlivě silný a vzhledem k tomu, že jsem konec obrečela, nemohu jinak :) ----- Právě jsem viděla DVD verzi a jsem znechucená! Dobrých dvacet minut filmu úplně chybí a není k nalezení ani v bonusech! Ale nejsou to nějaké nepodstatné scény - naopak. Co chybí? Walter tančí s Kitty, Kitty začíná pomáhat v klášteře - potká Waltera, Walterův rozhovor s vůdcem místních vojáků, krokování pole, Walter sleduje jak si Kitty hraje s dětmi, rozhovor Kitty a Waltera na téma "proč si vlastně tenkrát neotevřel ty dveře" a další. Prostě totální zklamání - ještě, že jsem to viděla v kině... kdybych to teď viděla poprvé, nejspíš bych se rozhodovala mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami.(16.11.2007)

 • Lateef
  ****

  Moc hezký. Jedinými znalými tanečníky na parketu jsou neuvěřitelně dobří Norton a Wattsová, kteří dle krásných songů filmem proplují bez sebemenšího zaváhání, ladně, přesvědčivě a s obrovským hereckým rozpětím a přehledem. Dění mezi nimi působí zcela nenuceně, včetně dialogů, paradoxně nejsilnější filmové pasáže jsou ty bezeslovné. Na jejich různorodý vztah je prostě radost pohledět a s velkým zájmem jsem pozoroval jeho vývoj, ačkoliv děj byl více méně předvídatelný. A to je asi také největší slabina filmu. Závěrečná píseň je opravdu dojemná, poslední scéna klišovitým Walterovým zadostiučiněním. Obrazně řečeno: John Curran vyložil na stůl dvě esa a divák, ať už se dívá pod jakýmkoliv úhlem, si před tímhle trumfem jednoduše sedne na zadek. 22,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(27.12.2007)

 • - Film byl původně připraven pro společnost Yari´s Stratus Film, ale když její manažer Mark Gill přešel k Warner Independent, vzal projekt s sebou. (HappySmile)

 • - Barevný závoj vznikl jako první hollywoodský film celý v Číně, a to dokonce včetně záběrů z Londýna. (Cherish)

 • - Edward Norton osobně apeloval, aby ve filmu hrála Naomi Watts. (HappySmile)