Santa a Pete (TV film)

Santa and Pete

Santa a Pete

Drama / Rodinný

USA, 1999, 87 min

Náhoda tomu chtěla, že právě komentář k filmu Santa a Pete je mým jubilejním 500. komentářem, což bylo mé vytoužené číslo, ke kterému jsem se chtěl dostat od doby, co jsem dostal právo komentovat. A už je to konečně tady. Ale tak to jen na okraj, nyní k samotnému filmu. Jak už dává tušit název filmu, jedná se o variaci na téma Santa Claus. Konkrétně nám zde tvůrci předkládají další z mnoha hypotéz, jak asi ten Santa vznikl, jak to bylo s jeho saněmi, s jeho létajícími soby, s jeho červeným kabátem, s tradicí nosit dárky komínem, prostě takové pro Santu typické věci. Ovšem co je zde jiné je fakt, že podle této legendy měl Santa černošského pomocníka ze Španělska jménem Pete. Ten mu jednou pomohl z vězení, díky čemuž mohla tradice rozdávání dárků pokračovat, a tak se z nich od té doby stala nerozlučná dvojice. Prostě taková krásná pohádka, kterou tedy nesledujeme přímo jako že se děje teď, ale kterou vypráví děda svému vnukovi, a díky tomu se o tom příběhu dozvídáme i my. Pro mě osobně je film velice příjemným překvapením, protože nejen, že je to úžasný film, ale navíc je to film, ze kterého vyzařuje vánoční atmosféra, a přesně takové filmy já mám v oblibě. Navíc oproti jiným "santovským" filmům se zde právě objevují jak černoši, tak i indiáni, cože je další příjemné osvěžení. Takže tenhle film rozhodně určitě stojí za vidění, pokud vám tedy Santa nějak extrémně nevadí. Mně se to opravdu líbilo, a tak neváhám filmu udělit čtyři hvězdičky.(5.1.2009)

Pre mňa film obsahujúci veľmi krásne a inteligentné názory a dialógy...dávam aspoň 4 a štvrť hviezdičky ;-)(4.1.2009)