poster

Audience (TV film)

Komedie

Československo, 1990, 78 min

Režie:

Jiří Menzel

Předloha:

Václav Havel (kniha)

Scénář:

Václav Havel (divadelní hra)

Kamera:

Ervín Sanders

Střih:

Pavel Vantuch
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (76)

 • Lima
  ****

  Autobiografická vzpomínka na krušnou dobu, kdy vědecké kapacity a kulturní osobnosti byly nuceny pracovat jako topiči, kopáči, či valeči sudů v pivovaře. Někdy i pouhý monolog tupého sládka může o absurditě doby vypovědět více, než stohy učebnic. Ale kdo by čekal příběh s košatým rozvrstveným dějem, ten ať se obrátí jinam. Audience je spíše situační jednohubka. Malá, ale chutná :o)(3.10.2005)

 • Tosim
  *****

  -ALE NEBUĎTE SMUTNEJ! -JÁ NEJSEM SMUTNÝ...(4.10.2005)

 • Kulmon
  ****

  Geniální výpověď své doby. Bod pro Havla, bod pro Abrháma, pět bodů pro Lanďáka.(19.7.2011)

 • igi B.
  ****

  Jojo, kde jsou ty starý piva! Vyšuměly, vyčpěly, pěna spadla, natočit TO (;o) nikdo mladej už tak neumí... Už zbyly jen ty hnědý lahváče, tak ještě že jsou (dnes už teda eurolahve, že...;-) aspoň pořád zálohovatelný... %-/ . . . Kohout už je na koni, Havel na nebesách, Gott mit uns, z Lanďáka je lajdák a Bohdalka... Rači nepomejšlet! . . . Jeden je z toho všeho hnedle smutnej. Ták Ferdinadéééé... Ále, nechme toho, už je to opravdu všechno na hovno... Howgh. - - - - - (Poprvé viděno tehdy porevolučně, hodnocení 10.09.2011 jako mnohé, komentář zde při smutečním repete na >audienčním prostoru< jako osmatřicátý - 18.12.2011)(18.12.2011)

 • xxmartinxx
  ***

  Slabší z Havlových her. Sice jistě velmi autentické a pravdivé, ale když po deseti minutách člověk pochopí princip, už to nějak dál nemá co nabídnout.(30.8.2012)

 • cheyene
  ****

  Ááá! Pan Vaněk!(8.1.2011)

 • WANDRWALL
  **

  Do této hry zahrnul Václav Havel své vlastní zkušenosti z doby, kdy pracoval jako dělník v trutnovském pivovaru. Hrdinou hry je zakázaný spisovatel Vaněk, který pracuje v pivovaru jako „přikulovač sudů“. Jeho nadřízený Sládek ho pozve do své kanceláře k rozhovoru. Jedná s ním přátelsky, spisovatel se však cítí nesvůj. Je vytržen ze svého prostředí, dělnickým zvykům /pití piva/ přivyká jen s obtížemi, kromě toho neví, jestli na něj jeho nadřízený nechystá nějaký podraz. Sládek mu dá zvláštní návrh - přesvědčuje ho, aby sám na sebe psal hlášení tajné policii. Vaněk odmítne, přesto že mu Sládek za to nabízí „ teplé místo ve skladu“. Ve hře jde mimo jiné o kritiku pokrytectví. A té byl V.Havel, jak se ukázalo plný. Rád pil, ale ve hře se tváří, že mu alkohol nic neříká...(9.6.2014)

 • boshke
  *****

  Ferdinandeeeee...! Jakkoli jsem se obával, co tak dramatického se může stát s dvěma herci u jednoho stolu (a částečně záchodu), tak jsem si toto absurdum velice užil.. Rád se podívám znovu... 100%(13.10.2017)

 • Snorlax
  odpad!

  Ožralý Landovský mne nikdy nedokázal přesvědčit, že je herec, navíc tato Havlova hra nefunguje.(26.11.2011)

 • Crocuta
  *****

  Nádhera - předloha, režie, Abrhám a hlavně Landovský, který snad už nemůže být realističtější, líp to už nikdo nezahraje.(3.7.2007)

 • triatlet
  *****

  Co by asi Landovský/ Sládek řekl na ta míň než tříhvězdičková hodnocení? "Jsem rád, že jsme se sblííííííížili. Oceňuji vaši upřímnost. Prd." No, jestli vás to irituje, tak já si to odpustím... Ale i za Bohdalku a za odbourání Abraháma na jevišti si záznam z Činoherního klubu zaslouží ode mě plný počet. Všechno ostatní by bylo absurdní jako celá Audience a doba, kdy Husákovy děti psaly do sešitu velkými písmeny třeba Vladimír Remek.(16.3.2010)

 • Bachy
  ****

  Popravdě - Dokud mi nedošlo, jaký je Landovského záměr, bavil jsem se tak nějak polovičatě. Ale s každou minutou byl můj pocit lepší a lepší. Až jsem se dostal do naprosté spokojenosti. Vždyť Landovského výkon zničil i Abrháma. Měl jsem trochu obavy, zda mi Havlovy hry budou sedět. Teď už se nemohu dočkat další.(8.4.2011)

 • Chrustyn
  **

  Nejspíše jedna z těch věcí, které ve své době musela být děsně pobuřující (mě v té době byly 4 roky, takže mě více zajímalo jakou další akci budou mít Želvy Ninja) ale dobového neznalce to zřejmě moc nepobaví. A sledovat jak se Landovský ožírá (14 kousků za hoďku a čtvrt je slušnej výkon) mě také moc nebavilo.(19.1.2012)

 • N.Strauber
  *****

  Hra mě příjemně překvapila, byť na nejvyšší hodnocení jako taková není, avšak Landovský.... :-)(23.12.2011)

 • Kimon
  ****

  Pivo je dobrá tekutina, ale je smutné, že v dobách "velkého soudruha" se na jeho výrobě museli nuceně manuálně podílet i někteří vzdělaní zástupci české inteligence (i když jim ruce neupadli, že?) :-) Totalitní režim totiž nepotřebuje k podrobení intelektuály. Mozky se totiž snáze vymývají prostému pracujícímu lidu, kterému ke štěstí stačí pouze žvanec jídla a to pivo. A nepřizpůsobivý intelektuál tedy musí být umlčen. Např. potlačením jeho sebevědomí a prací ve skladech pivovarů či ve špinavých kotelnách nebo s lopatou v ruce. V prostředí hrubých a vulgárních dělníků (rozuměj "našich hrdých a poctivých pracujících") bude ideologii velkého soudruha "taková škodná" (rozuměj "oportunistický živel") škodit nejméně. Absurditu té doby máte možnost poznat a pochopit (především vy mladí, kteří jste tu dobu nikdy nepoznali) právě v tomto tragikomickém snímku Jiřího Menzela. Tohle opravdu není běžná komedie v pravém slova smyslu. Střet inteligence s hloupostí a vulgaritou byl v tomto snímku vyjádřen velmi názorně, sugestivně a hlavně surově tragikomicky. Kdo nezažil, nedokáže posoudit tu tehdejší absurditu, ale může o té době leccos pochopit.(23.4.2009)

 • kajda.l

  Havlovu osobnost uznávám a jeho přínos pro Českou republiku respektuji. Bohužel Havlovy hry mi vůbec nic neříkají a jeho umělecká činnost mě nebaví a nikdy bavit nebude. A sledovat osmdesát minut ožírajícího se Landovského jde zcela mimo mojí náturu. Nikdy víc.(13.12.2013)

 • Šandík
  *****

  Doslova geniální jednoaktovka, která mj. dokazuje že Havel je vskutku jedním z nejlepších současných českých dramatiků. PS: zdejší komentáře k této divadelní hře jsou doslova děsivé. Tolik ignorance, nekompetentnosti a totálních nesmyslů pohromadě se jen tak nevidí...(10.9.2006)

 • Falcor
  **

  A do jedný nohy na intelektuály a do druhý nohy na umělce a pak znovu a znovu a pořád dokola. Furt nic z toho, ale je nám při tom mudrování dobře, co? To je ale absurdní...(18.11.2005)

 • M.Macho
  *****

  Činoherní klub je divadlem hereckého rozehrávání a detailu. Havel vzpomíná na své (ne)oblíbené zaměstnání s ironií, tragikomicky. Tím, že Menzel režíroval inscenaci a posléze i záznam. Inscenace je hereckým tornádem Josefa Abrháma a zejména Pavla Landovkého, co by přiblblého sládka v pivováře. Radost pohledět na atmosféru intimního divadelního prostředí, ve kterém do diváků vaří pivo...(19.2.2008)

 • Hem.m
  *

  Celý je to na hovno..(15.12.2015)

<< předchozí 1 2 3 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace