Gladiátor Germanus sľúbi krutému hrdinovi arény Lagosovi pomstu za smrť svojho brata Ceradoca v nespravodlivom súboji. Germanusa i Lagosa kúpi bohatá Albina a vezme ich so sebou de severných provincií Rímskej ríše. Ešte pred nalodením nájde Germanus na trhu otrokov opäť svoju dlho stratenú sestru Rhihannu a presvedčí trénera Palestria, aby ju kúpil a urobil z nej gladiátorku. Lagos sa začne po príchode na sever na veľkú zlosť jeho milenky Albiny i samotného Germanusa zaujímať o Rhihanu. Germanus sa snaží pred svojou sestrou zatajiť pravdu o smrti ich brata, ale Rhihana sa to dozvie a jednej noci sa pokúsi Lagosa zavraždiť. Pre silného gladiátora ako Lagos je však ľahkou korisťou a preto sú Germanus a Rhihana nútení utekať. Po tom, čo ich opäť chytia, pripraví žiarlivá Albina pre neposlušných otrokov strašnú smrť... (oficiální text distributora)

Janega

Nemčúri sa po úspechu Gladiátora (2000) rozhodli natočiť svoju vlastnú verziu a dopadlo to tak, ako to dopadne zakaždým, keď sa nemecká produkcia snaží napodobniť Hollywood. Lacno a trápne. Ridleyho Gladiátor nebol úspešný kvôli tomu, žeby diváci zrazu zatúžili po antických filmoch, ale jednoducho preto že je to skvelý film. Tento film som videl a hodnotil už dávnejšie, no viem že moje pocity z filmu boli veľmi podpriemerné. ()

Orisi

Historie starověkého Říma se vším, co k tomu patří, byla vždy mým velkým zájmem. Proto jsem byl včas napakován u TV a se zájmem očekával, co se z toho vyklube. Zklamání na sebe nenechalo dlouho čekat. Systém gladiátorských zábav postaven značně ahistoricky. Spusta scén je příliš hollywoodská i přes to, že film pochází z německých rukou.Takřka celý děj se odehrává najednom místě. Řekl bych, že toto je velmi nepovedený pokus napodobit Scottova Gladiátora, což při uvážení faktu, že me Gladiátor také moc nenadchl nemohlo dopadnout lépe než 1 hvězdíčkou. ()

misterz

Filmy zamerané na toto časové obdobie mám veľmi rád, škoda, že je ich tak málo. Teda aspoň pre mňa určite. V tomto prípade bol síce príbeh slabší, a to aj napriek tomu, že obsahoval skoro všetko, čo by ho mohlo robiť atraktívnym - romantiku, pomstu, priateľstvo... no spolu dohromady to akosi nefungovalo. Jednotlivé zápasy však boli urobené celkom slušne, len škoda, že ich bolo tak málo. Najviac ma ale rozčuľovala hudba, ktorá mi miestami pripomínala vanutie teplého a precukríkovaného sladučkého vetríka povievajúceho kdesi v červenej knižnici od Rosamunde Pilcher. Priemer. 60/100 ()

Nick321

Nemyslím si, že by to bylo inspirováno filmem Gladiátor. Pro srovnání, Maximus z Gladiátora byl generálem římské armády, kterého otcovrah a uzurpátor trůnu poslal na smrt. Germanus zde byl zajatec, který se svými sourozenci bojuje o svobodu. V Gladiátorovi Maximus prakticky nemusí podstupovat žádný výcvik, naopak on je ten, kdo své druhy vede do boje, kdežto Germanuse zde rovnou na začátku vrhnou do boje proti zabijákovi, proti kterému nikdo nemá šanci. Zase jako nepleťte si pojmy s dojmy. A nyní můj verdikt- do "nejlepšího" má ten film daleko, ale chvalitebný rozhodně je. Čas od času si ho rád pustím. Na výbornou hodnotím hudbu, bojové scény, děj. Dialogy byly občas slabší. ()

Rafa

Plusy: Prišli mi veľmi sympatické mnohé postavy vrátane hlavného hrdinu i záporáka, pri bojových scénach som sa pobavil. Ale čo je podstatné, na konci filmu som mal to správne hriatie na duši. Preto som sa rozhodol pre vysoké hodnotenie. Mínusy: Neoriginálnosť a miestami až plagiatorstvo. A to naozaj nemám rád ()