Pod nadvládou zla

Vyháňač diabla: Nadvláda zla

Horor / Thriller

USA, 2005, 117 min

• Ravi

Velmi natahované, ale pro ty, kterým to nevadí je dobrou zprávou, že ne uměle natahované. Jenže celkově je film fiaskem jak po stránce příběhové, tak i po stránce žánrové. Některé nesmyslné chování britských vojáků taky bije do oka a na to, jaký má film rozpočet, si říkám, kam se ty prachy poděly. 40% = 2/5(19.2.2011)

Alternativni verze k Exorcist: The Beginning. Je to cele realnejsi, syrovejsi a mene pritazene za vlasy, nicmene otazkou je, zdali je to u filmu podobneho charakteru dobre. Osobne preferuji spis puvodni verzi s vymakanymy audio/vizualnimi kolazemi a ultra posedlou girl, nez tuhle relativne poklidnejsi a rozumnejsi verzi s dabelskym kriplem. Jinak lokace v africe, vcetne hlavniho chramu, nekteri herci, vcetne hlavni role jsou identicke, takze pravdepodobne take zalezi, ktera verze je spatrena jako prvni, protoze ta druha bude mit vzdycky jakysi element repetitivnosti. Na prumeru se to ale jeste udrzelo a stoji to za videni. 5/10(29.7.2008)

• Morholt

Upřímně řečeno moc nechápu, co vedlo Schradera k tomu, aby natočil prequel k Vymítačovi rok po Harlinovi. Jasně, bylo by něco jiného, kdyby ho pojal úplně jinak, ale tady se nejenže jedná o stejně prostředí, ale i o takřka stejný příběh a stejné herecké obsazení. Takhle jsem věděl, jak to bude probíhat a nepřidaly tomu ani mizerné triky. Od Harlina se to vlastně liší jen vtělením samotného Satana, přičemž jeho vymítání bylo velice bídné. Kdybych tohle viděl jako první, nejspíš bych tomu pár procent přidal, ale takhle je to jen za 30.(12.6.2014)

Mohl to být skvělý a děsivý příběh. Kdyby ve filmu zůstala původní nesestříhaná verze holandského prologu (doporučuji dohledat), která s citlivým divákem opravdu zamává, a kdyby Satan zůstal jen tušenou hrozbou v pozadí všech událostí. Takto totiž působí jako pouhý statista, který proti hrůzám páchaným lidmi nemá se svými lacinými pouťovými triky šanci vyvolat ani záchvěv strachu či děsu.(3.4.2010)

Schraderova verze vymítače je oproti verzi Harlina velice střídmá, neobsahuje zdaleka tolik akce ani speciálních efektů, je méně krvavá, trochu zdlouhavá a celá tak nějak tíhne ke stylu 80.let. Kamera a kulisy jsou pěkné. Základní myšlenka obou filmů je stejná, ale rozdílů je móře. Harlinově překombinovanější verzi jsem dal *** a této, po všech stránkách jednodušší, ale o něco sympatičtější, dávám stejně.(13.2.2007)

• - Do role otce Merrina (Stellan Skarsgård) byl původně obsazen Liam Neeson. (Cheeker)