Pod nadvládou zla

Vyháňač diabla: Nadvláda zla

Horor / Thriller

USA, 2005, 117 min

• Morholt

Upřímně řečeno moc nechápu, co vedlo Schradera k tomu, aby natočil prequel k Vymítačovi rok po Harlinovi. Jasně, bylo by něco jiného, kdyby ho pojal úplně jinak, ale tady se nejenže jedná o stejně prostředí, ale i o takřka stejný příběh a stejné herecké obsazení. Takhle jsem věděl, jak to bude probíhat a nepřidaly tomu ani mizerné triky. Od Harlina se to vlastně liší jen vtělením samotného Satana, přičemž jeho vymítání bylo velice bídné. Kdybych tohle viděl jako první, nejspíš bych tomu pár procent přidal, ale takhle je to jen za 30.(12.6.2014)

• zbysik

Naprosto zbytecny film, jehoz existence neresi vubec nic a filmovy svet neobohati o nic. Cely film cekate, kdy ze se zacne neco poradneho dit, kdy ze to ma dostat ty prave grady a pak je najednou konec a vy si uvedomite, ze tech nekolik napinavejsich scen melo vlastne tvorit vrchol tohoto filmu. Jako plus bych v tomto filmu vyzdvihl pomerne dobre odvedenou remeslnou filmarinu, kdy ty vsechny natocene sceny tvori celistvy kus a s logikou do sebe zapadaji; uvodni a zavercna scena s otcem Merrinem a se "skopcaky" byla pomerne napinave natocena a pro me tvori vrchol tohoto filmu; herecke vykony hlavnich hercu v cele se Skarsgardem pomerne funguji a hereckemu remeslu ostudu nedelaji.(26.8.2008)

• Khumbac

Jsem to ale McŤulpas že si stahuji takovéto filmy....Stellan Skarsgård je nesympatický herec. To zubaté satanisko se svíticimi očima bylo k popukání, stejně jako ti počítačem vytvořeni psi co se na začátku filmu objevili. Svou roli ve filmu zahráli dobře snad jen vojáci. Nebo ten překladací černoch co komunikoval s domorodci, ten se tvářil jak kdyby zrovna vyšel z Bronxu. Možná by to bylo aj na jednu hvězdu !(13.7.2012)

Schraderova verze vymítače je oproti verzi Harlina velice střídmá, neobsahuje zdaleka tolik akce ani speciálních efektů, je méně krvavá, trochu zdlouhavá a celá tak nějak tíhne ke stylu 80.let. Kamera a kulisy jsou pěkné. Základní myšlenka obou filmů je stejná, ale rozdílů je móře. Harlinově překombinovanější verzi jsem dal *** a této, po všech stránkách jednodušší, ale o něco sympatičtější, dávám stejně.(13.2.2007)

„Pod nadvládou zla“ je film, který má gradující atmosféru a jsou zde momenty, které mohu duši hororového diváka potěšit, jenže celkově je to až příliš přímočaré a příliš se to snaží vytvořit oslí můstek pro „Vymítače ďábla“. Stellan to zachraňuje svým herectvím a svojí osobností, ale dál jak na průměr se tenhle film stejně nedostane. Chybí tomu potřebná tíživost a síla postav.(16.5.2014)

• - Do role otce Merrina (Stellan Skarsgård) byl původně obsazen Liam Neeson. (Cheeker)