Budhizmus na streche sveta

Dokumentární / Krátkometrážní

Slovensko, 1998, 22 min

Pavol Barabáš

Tento dokument mě tak trochu rozesmutnil. Barabáš jako jeden z mála ukazuje úpadek Tibetu. Jak kultůrní tak duchovní. Tibeťany vnucující cetky turistům snad ještě nikoho předtím natočit nenapadlo. Smutné.(23.9.2006)

O niečo lepšie ako ostatné autorove dokumenty zaoberajúce sa Budhizmom, no aj tak som sa ku konci nemohol zbaviť pocitu, že sa mierne nudím. Pekný dokument. Nič viac, nič menej.(13.3.2008)

Rovnako ako aj v predošlých Barabášových dokumentov aj tento jeden prezentuje Budhizmus s historického, sociálneho a duchovného hľadiska, spôsobom aby ho priblížil západnému divákovi, spolu s ľuďmi, tradíciami a folklórom TIbetského národa. Pôsobivý dokument, ktorý aj napriek svojej krátkej dĺžke dokáže prezentovať myšlienky budhizmu na pozadí Himaláji s podmanivým komentárom napísaním samotným Barabášom. Film, ktorý odzrkadľuje fenomén východnej filozofie a náboženstva, ktorý je v súčastnosti na západe tak populárnym. A Pavol Barabáš ho prezentuje svojsky, tak ako ho vidí on, bez toho aby mu ubral na kráse a dôležitosti.(30.10.2011)

Ďalší krátky dokument o budhizme, z ďalšej oblasti s celkom zaujímavými myšlienkami, jednoduchým a rýchlym prevedením miestami, nič hlbšie a komplexnejšie, no dobre spracované.(2.1.2014)

Priemerný dokument. Nič viac, nič menej...(11.4.2010)