Pán zlodějů

Pán zlodejov

Thief Lord, The

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Německo / Lucembursko, 2006, 95 min

Děj filmu nic nového nepřináší,často měla jsem pocit, že podobné situace jsem viděla i v jiných filmech mnohokrát, ale dětští herci byli sympatičtí a dospělí uhráli zábavnou karikaturu našich neřestí. To vše v kulisách Benátek, které mě asi nikdy neomrzí. Takže: vcelku příjemná pohádka na začátek adventu.(30.11.2012)

Nevím, kam mám tenhle krásně stylizovaný film zařadit. Jestli k fantasy, komedii, drama a nebo prostě k pohádce. Distributor to vyřešil dobře, když film uveřejnil jako rodinný. Patří tam vše, co by v rodinném filmu mělo být - fantazie, komedie a špetka dramatu. Film je na Evropské poměry velmi vydařený a proto mu uděluji 3 a půl hvězdy ;).(10.10.2008)

• sidzej

Ako fantasy to neobstojí (jedna scéna s kolotočom to nevytrhne i keď musím uznať že trikovo bola zvládnutá prekvapivo dobre), ako rodinný film dajme tomu. Decká sú nesympatické, výprava priam žalostná (benátske ulice skutočne vyzerajú takto otrasne?) a hudba len priemerná. Na druhej strane nebolo to ani vyložene trápne a dalo sa to bez problémov dopozerať. Malo to ako tak slušnú kameru a réžiu. Takže keď to zhrniem mierny podpriemer ktorý neurazí ani nenadchne.(10.4.2009)

• Blacker94

Docela ucházející rodinný snímek o sirotcích na útěku a partičce zlodějíčků. Je pěkné, jak se Scipio snaží udržet své přátele pohromadě, a přitom má sám dost veliký problém. Ale šťastný konec, kde zlí příbuzní prostě odejdou a nechají své svěřence jen tak jít je spíše pohádková záležitost. Na filmu nejvíce oceňuji hudbu.(23.6.2011)

Děti bojují proti dospělým, protože dospělí jsou přece zlí a většina z nich postrádá fantazii. Ale Scipio se touží stát dospělým, být větším než jeho despotický otec.Vymyslí pro několik dalších dětí svět, kterému by sám rád věřil. Když se iluze rozplyne, má co dělat, aby si své přátele udržel... Poměrně věrná adaptace stejnojmenné knihy se sympatickými dětskými herci a kouzelnými Benátkami v pozadí, nesmí chybět ani absolutní happyend. Taková nekonfliktní pohádka. (Ve vánočním čase.)(23.12.2007)

• - Ve scéně v San Marinu Hornet přinese scénář k Inkoustovému srdci, který také napsala Cornelia Funke. (HappySmile)

• - Ve filmu zazní spousta zvukových efektů z počítačové hry StarCraft (1998). (HappySmile)

• - Část exteriérových scén odehrávajících se v Benátkách byla ve skutečnosti natočena v Lucembursku. (HappySmile)