Reklama

Reklama

Pán zlodějů

  • Německo Herr der Diebe (více)

Obsahy(1)

Po smrti rodičů dvanáctiletý Prosper a jeho šestiletý bratříček Bonifác utečou od kruté tety Esther do Benátek, magického města, o kterém jim často maminka vyprávěla neobvyklé příběhy. Když Bonifác onemocní a Prospero se pokusí ukrást lék proti kašli, zachrání je při zoufalém útěku tajemný chlapec Scipio. Zavede je do opuštěného kina, které je domovem osiřelých děti, jenž se živí krádežemi věcí, které prodávají starožitníkovi Barbarossovi. A ten jim jednoho dne nabídne lukrativní zakázku. Potřebuje pro svého klienta ukrást jistou neobvyklou věc. Scipio nakonec souhlasí a dobrodružství které je čeká se však ukáže být mnohem fantastičtější než si dokázali představit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

Mr.Dogman 

všechny recenze uživatele

Nevím, kam mám tenhle krásně stylizovaný film zařadit. Jestli k fantasy, komedii, drama a nebo prostě k pohádce. Distributor to vyřešil dobře, když film uveřejnil jako rodinný. Patří tam vše, co by v rodinném filmu mělo být - fantazie, komedie a špetka dramatu. Film je na Evropské poměry velmi vydařený a proto mu uděluji 3 a půl hvězdy ;). ()

uiu 

všechny recenze uživatele

Ve své době bestseller mezi dětskými knihami si bohužel zasloužil béčkové zpracování a přitom mohl být druhým Harrym Potterem. Dětští hrdinové mají sice charisma (chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, že Prospero je Kick-Ass), ale viditelné kulisy a poněkud naivní dospělácké postavy - soukromý detektiv a Ida - jsou trochu jako pěst na oko. Je to vyloženě fantasy pro děti s kouzelným kolotočem, který z dětí dokáže udělat dospěláky a z dospělých děti, ale mladší publikum pobaví a nenechá vydechnout napětím. Nejvíc mi vadila postava Bonifáce, což je typické malé děcko, které všechno vyzradí a dostává ostatní svou dětskou hloupostí do problémů, ale už jsem se smířila s tím, že ve filmech jsou děti buďto až moc přechytračelé nebo totálně hloupé. ()

Reklama

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Děti bojují proti dospělým, protože dospělí jsou přece zlí a většina z nich postrádá fantazii. Ale Scipio se touží stát dospělým, být větším než jeho despotický otec.Vymyslí pro několik dalších dětí svět, kterému by sám rád věřil. Když se iluze rozplyne, má co dělat, aby si své přátele udržel... Poměrně věrná adaptace stejnojmenné knihy se sympatickými dětskými herci a kouzelnými Benátkami v pozadí, nesmí chybět ani absolutní happyend. Taková nekonfliktní pohádka. (Ve vánočním čase.) ()

sidzej 

všechny recenze uživatele

Ako fantasy to neobstojí (jedna scéna s kolotočom to nevytrhne i keď musím uznať že trikovo bola zvládnutá prekvapivo dobre), ako rodinný film dajme tomu. Decká sú nesympatické, výprava priam žalostná (benátske ulice skutočne vyzerajú takto otrasne?) a hudba len priemerná. Na druhej strane nebolo to ani vyložene trápne a dalo sa to bez problémov dopozerať. Malo to ako tak slušnú kameru a réžiu. Takže keď to zhrniem mierny podpriemer ktorý neurazí ani nenadchne. ()

Blacker94 

všechny recenze uživatele

Docela ucházející rodinný snímek o sirotcích na útěku a partičce zlodějíčků. Je pěkné, jak se Scipio snaží udržet své přátele pohromadě, a přitom má sám dost veliký problém. Ale šťastný konec, kde zlí příbuzní prostě odejdou a nechají své svěřence jen tak jít je spíše pohádková záležitost. Na filmu nejvíce oceňuji hudbu. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Část exteriérových scén odehrávajících se v Benátkách byla ve skutečnosti natočena v Lucembursku. (HappySmile)
  • Ve filmu zazní spousta zvukových efektů z počítačové hry StarCraft (1998). (HappySmile)

Reklama

Reklama