Pterodaktyl

John Dickson

Mark L. Lester

Donn Aron
  • Ironfood

Čekal jsem od Lestera aspoň pár vtipů ve stylu Komanda, ale marně. A ani mi na rozdíl od některých jiných lidí nepřišlo, že je tenhle film špatný takovým způsobem, že je to zábavné (jako je tomu třeba u Ed Woodova Plánu 9). Přišlo mi to jako totální nuda a ztráta času, na čemž nic nezměnilo ani pár českých "herců" a realií (turecká vesnička středisková). Prostě tuctové odláknuté béčko.(26.11.2009)

• Prochy38

Hodně hodně špatné. Noční můra pro milovníky fantasy a historiky, konkrétně paleontology. Pitomý scénář, špatné dialogy, pilotní myšlenka už je hrozně špatná. Efekty podprůměrné na dobu, kdy se to točilo. Nechápu. Přijde mi to jako zbytečný film. Přičemž by se tento námět dal fakt dobře ztvárnit. Mmj. nehraje tady jednu z hlavních dívčích rolí Bryce Dallas Howard??(31.3.2010)

• matt6

Pterodaktyl je pre mna jeden z najhorsich filmov aky som kedy videl. Popisat tento film slovami je velmi tazke. V tomto filme nehladajte ziadne filmove posolstvo, ani nejaku necakanu pointu alebo super pribeh, tento film je tak strasne hlupy a naivny ze ho ani pocitacovo vytvoreny pterodaktyli nezachrania od zahuby. Hodnotenie ODPAD je pre tento film nad mieru dostacujuce. 0%(10.7.2007)

„Pterodaktyl“ není až tak klasickým špatným snímkem, jak je většinou hodnocen. Popravdě je to docela průměrné béčko, které samozřejmě trpí hloupým příběhem, špatným herectvím, ale přitom je to docela zábavné a akční, což je přesně to, co od béčka očekáváte. Anebo alespoň já to očekávám. Ta česká stopa zde není nějak citelná, nic moc nezměnila, já se však celkem bavil, za což jsem rád.(26.1.2016)

• gumli

Dosť hlúpy béčkovy film,ale musím priznať,že sa dá naozaj pri ňom pobaviť.Postavy mali mená spisovateľov sci-fi,ako Heinlein,Clarke,Lovectaft,Zelazny a pod.Prišlo mi to trochu smiešne,lebo náhoda to nemôže byť.Film mi pripadal strašne gýčovitý,stereotypný.Držanie zbrane vojakov bolo neuveriteľné,ako keby prvý krát držali zbraň.Tí vojaci boli bez urážky nekompetentný.Pterodactyli sú nepriestrelný ani zbraňami ťažkého kalibru,dokonca ani raketami.A tá rozmaznaná ,bohatá dievčina mi žrala nervy hneď od začiatku,chcel som ,aby ju zožrali prvú,bola hrozná.Chudáci dinosaury,hrozná urážka.(2.5.2009)

• - V turecké vesnici jde vidět plakát české spořitelny. (Shr1nK)

• - Hlavní hrdina filmu pije "Dobrou vodu" a dívá se na automapu ČR (přitom se nachází v Turecku). (Shr1nK)

• - Film se natáčel v Milíně na Příbramsku. (Yardak)