poster

Pterodaktyl

 • USA

  Pterodactyl

 • Slovensko

  Pterodaktyl

Sci-Fi / Horor

USA, 2005, 89 min

Režie:

Mark L. Lester

Scénář:

Mark Sevi

Hudba:

John Dickson

Producenti:

Mark L. Lester

Střih:

Donn Aron

Scénografie:

Olga Rosenfelderová
(další profese)
 • obitus
  ****

  Dalsi z male skupiny opravdu zabavnych a presto totalne spatnych becek. Klise strida klise a vse svym vecne zhulenym pohledem kontroluje talisman spatnych filmu Coolio. Tomu dycha na zada ceska hvezda Petr Jakl a spolecne zastinuji cely zbytek ucinkujicich, vcetne hlavnich hrdinu, Ti jsou ostatne v podobnem typu snimku nepotrebni. Potrebne ale jsou prsate blondyny, krvane efekty, nechutna umrti, trapne hlasky a jednoduche triky. Toho vseho je v Pterodactylovi dostatek a tak se divak, ktery se umi bavit bavi. A ja se bavil kralovsky.(28.5.2006)

 • Terva
  *

  Teda, hned od začátku mi ta skupina "vědců" nesedla. Jen jsem se začal těšit až budou pomalu sežráni. CITÁT - Všichni do jeepu, jedeme............ Tak zase jeden film (a není od Asylum), kdy je potřeba se hodně obrnit, vypnout mozek a jen se smát. Jsou to jen zvířata.......... Jedna hvězda za jekot blondýny s velkejma kozama.(26.5.2015)

 • Morholt
  *

  Kdesi mezi Íránem a Tureckem se přemnožili pterodaktylové. Nikdo s tím nic nedělá a tak není divu, že se věčně hladovým ptakoještěrům dostane do zobáků pavědecká výprava a ozbrojené komando, pátrající na Blízkém východě po jugoslávských partyzánech. No ale co se stane, když se spojí parta tupých vědátorů s oddílem pidlookých ostřelovačů? No přece Pterodaktyl. Bez toho Arnolda to prostě nejde, pane Lester. 10%(10.12.2013)

 • curunir
  ***

  ,,PROFESOR, VIDELI STE TO? BOLO TO ÚŽASNÉ." ,,ČO SI SA ZBLÁZNIL?" __ S týmto filmom by som to tak ,,čierne" rozhodne nevidel, tu netreba vnímať množstvo nelogickostí a do očí bijúcich chýb (česká turecká dedina s kresťanským kostolom, zachraňovanie Kate po lane, zbytočný záporák, prípadne si všimnite ako chytil pterodaktyl pri jazierku toho Jasona ,,nepoškodeného" no o niečo neskôr sa vo vode mihne jeho odtrhnutá ruka) a užívať si čo film prináša. Na obranu treba podotknúť, že šablóna deja je síce viac-menej obohratá všetkými zaužívanými klišé, celku to však neubližuje a mňa osobne film ani na chvíľku nenudil. Potešili ma tiež obstojné efekty (vrch mi inak pripomínal Hromovú horu zo Zemanovho praveku), solídnu hudbu a plusom je rozhodne aj štýl smrti podaktorých z tých chudákov (sexica Mircea Monroe je síce zo začiatku dobrá pi*a ale jej ,,odchod" ma prekvapil a neprial som jej ho). V závere mal byť zrejme nábeh na pointu, ktorá tu citeľne chýba. Alebo to prinesie dvojka?(7.12.2009)

 • Hér
  odpad!

  Tak něco takového jsem opravdu nečekal. Jak už tu někdo psal, tak toto se vymiká naprosto všem hodnotícím systémům . Myslím že ostatní komentáře vystihují na 100 % pociy každého kdo o toto "mistrovské dílo" jen okem zavadí. Film u kterého mě po shlídnutí ještě drahnou dobu chytaly záchvaty nekontolovatelného smíchu spolu s bolestnými křečemi. Jeden z nejlepších filmů na party s kamarády když se chcete opravdu královsky bavit.(23.11.2008)

 • - Film se natáčel v Milíně na Příbramsku. (Yardak)

 • - V turecké vesnici jde vidět plakát české spořitelny. (Shr1nK)

 • - Hlavní hrdina filmu pije "Dobrou vodu" a dívá se na automapu ČR (přitom se nachází v Turecku). (Shr1nK)