Pterodaktyl

Donn Aron

Scénografie:

Olga Rosenfelderová
  • Isherwood

Ed Wood feat. Uwe Boll Bylo nebylo, ale spíš nebylo než bylo, objevili se v Turecku Pterodaktylové. Nikdo neví, jak se tam dostali, ale je jisté, že někde v těch lesích (které čistě náhodou vypadají zrovna na chlup jako ty české, zvláště malebná vesnička s kostelíkem na kopci je v muslimské zemi opravdovou záhadou) se taky pohybovala parta asi deseti rebelů, se kterými si turecká armáda nevěděla rady a tak je musela zkrotit „black-op“ americké jednotky a k tomu všemu jim pomohla parta nadšených vědátorů v terénu, jejichž idiotské chování a kecy jsou teprve počátek. Režie únavná, kamera nepřehledná, hudba příšerná, efekty trapné, logiku nehledat jednoznačně největší sračka za posledních x let, kterou je však třeba rozhodně vidět!(29.7.2006)

• Shr1nK

Ve filmu jsme s kámošem našli tyto chyby: - Na hranicích Turecka s Irákem má být víceméně poušt a jelikož je film natáčen v ČR, tak tam jsou typické české lesy. - Hlavní "hrdina" filmu ukazuje horu, která je 7 dní daleko od českého městečka plné bezdomovců a jde vidět, jako by byla 10 minut od města. - Když se dívá na mapu Turecka, vytáhne Automapu české repulbiky. - Jakmile se napije, pije dobrou vodu. - Pterodaktylové žili v poušti a byli bíložravci. Ve filmu žijí v listnatém lese na nějaké podivné hoře, která by se hodila do pouště a žerou lidi. Hodnotím film jako jeden z nejvtipnějnších a zároveň nejhorších filmů... Ale oceňuji režisérovu práci. U filmu jsem nevěděl, jsetli mám dát odpad nebo 5hvězdiček. Tak se budu držet ostatních. 0 a zároveň 90%(11.1.2009)

• Z0oMb3E

Úžasný scenár, bravúrne špeciálne efekty, dialógy ktoré chytia za srdce a herci pre ktorích by bolo ocenenie Oskarmi urážkou. Nehovoriac o autenticite prostredia, ktorá je totožná z miestom, ktoré má predstavovať. Či vlastne upss... Pterodaktyl môže bez hanby stáť vedľa http://www.csfd.cz/film/240892-tyranosaurus-rex/ tohto http://www.csfd.cz/film/241321-jurske-komando/ tohto http://www.csfd.cz/film/43146-lovci-dinosauru/, či dokonca tohto http://www.csfd.cz/film/222324-raptor-island-jesteri-utoci/ PS: vydržal som sledovat asi len 10 minút.(26.7.2010)

Je to jeden z těch hodně levných filmů, u kterého by bylo vhodné k žánru dopsat ještě komedie, jelikož film nelze brát samozřejmě kriticky vážně a k tomu komickému nadhledu s chováním samotných herců směřuje. Film si neklade vysoké cíle a není určen pro náročné diváky hledající jehlu v kupce sena. Je to celkem zábavná a oddychová podívaná a o to tu jde především. Schválně opět nechybí nafinťěná a uječená blondýna, která leze krkem :-) Shlédnuto hned po ubohé Ptačí chřipce, takže o to větší nadšení.(16.2.2010)

• Jimmi

Fakt ubohe....ale zase zasmial som sa daost(to uchranilo tento pocin pred ohodnotenim ako "odpad").....Ale na druhu stranu nelutujem ze som si to pozrel,pretoze treba vidiet aj taketo skvosty aby som si potom muhol vychutnat dobre filmy....Inac po zhliadnuti Pterodaktyla si zacinam vazit pracu Uweho Bolla:)(18.3.2006)

• - Mnoho postav bylo pojmenováno podle známých autorů sci-fi a fantasy. Burroughs (Duke Faeger) podle Edgara Rice Burroughse, Clarke (Todd Kramer) podle Sira Arthura C. Clarka, Donaldson (Howie Lotker) podle Stevena Donaldsona, Heinlein (Amy Sloan) podle Roberta A. Heinleina, Herbert (David Nykl) podle Franka Herberta a Briana Herberta, Lem (Mircea Monroe) podle Stanislawa Lema, Lovecraft (Cameron Daddo) podle H.P. Lovecrafta, Serling (George Calil) podle Roda Serlinga, Yolen (Ivo Cutzarida) podle Jane Yolen a Zelazny (Jessica Ferrarone) podle Rogera Zelaznyho. (Avalon820)

• - Hlavní hrdina filmu pije "Dobrou vodu" a dívá se na automapu ČR (přitom se nachází v Turecku). (Shr1nK)

• - V turecké vesnici jde vidět plakát české spořitelny. (Shr1nK)