poster

Pterodaktyl

 • USA

  Pterodactyl

 • Slovensko

  Pterodaktyl

Sci-Fi / Horor

USA, 2005, 89 min

Režie:

Mark L. Lester

Scénář:

Mark Sevi

Hudba:

John Dickson

Producenti:

Mark L. Lester

Střih:

Donn Aron
(další profese)
 • Teabag
  *

  Na filmy tohohle typu nejde aplikovat klasické hodnocení. Herecké výkony: tam nějaké byly? Kamera: jak na oslavě narozenin. Speciální efekty: srovnatelné s Prehistoric II. (pro pamětníky prvních generací počítačových her). Scénář: "napsal život sám". Výprava: jedna česká vesnice a jedna (pořád ta samá) louka a les. A tak dál... Ale zábava to byla parádní! Cooliovy "drsné" hlášky, dialogy splňující PG-Rating, logika na úrovni rozbitého počítadla, makety zbraní z hračkářství a neomezeným množstvím munice... U toho se nejde přestat smát. Takže za to ta 1*. Ty 4* neudělené jsou za všechno ostatní.(15.5.2011)

 • Tigran
  odpad!

  Při sledování tohoto snímku jsem se neubránil přemýšlení o tom, zda se má jednat o vtip, nebo zda to tvůrci myslí skutečně vážně. Všechno je tu totiž naprosto špatně. Efekty jsou naprosto katastrofální, scénář a dialogy jsou na úrovni mexické telenovely, což se dá říci i o hereckých výkonech. Už jen to, jakým primitivním přímočarým způsobem jsou vykresleny charaktery jednotlivých postav, musí každého soudného diváka urazit. Pokud ovšem bylo účelem tohoto filmu pobavit diváka tím, jak je veskrze stupidní, pak by si zasloužil plné hodnocení, protože já se bavil náramně. Ale jen proto, že jsem něco podobného od tohoto "díla" čekal.(21.2.2010)

 • kaylin
  ***

  „Pterodaktyl“ není až tak klasickým špatným snímkem, jak je většinou hodnocen. Popravdě je to docela průměrné béčko, které samozřejmě trpí hloupým příběhem, špatným herectvím, ale přitom je to docela zábavné a akční, což je přesně to, co od béčka očekáváte. Anebo alespoň já to očekávám. Ta česká stopa zde není nějak citelná, nic moc nezměnila, já se však celkem bavil, za což jsem rád.(26.1.2016)

 • Kusko.t2
  odpad!

  Kravina toho najhrubšieho zrna. Ten, kto tento film mal na svedomí, musel byť asi Zombie s nejakým poriadne časom spráchniveným mozgom. A v tomto „mozgu“ (respektíve vzduchoprázdne) sa jedného dňa zrodila myšlienka ako minúť pár doláčov. Nanešťastie sa minuli na film. No a to bola už posledná myšlienka, ktorú dokázal vyprodukovať tento už aj tak určite preťažený mozog. Tento Pterodaktyl je strašná, ale strašná hovadina s hovadským príbehom, trápnymi dialógmi, zlou grafikou, všade prítomnou nelogickosťou a s poľutovania hodným „herectvom“. Pterodaktyl si rozhodne môže podať ruku (resp. dráp) napr. s filmom Marabunta (Legion of Fire: Killer Ants!). Tieto 2 „skvosty“ sa pekne usadili až na samom dne filmovej tvorby - horšie to už byť nemôže.(18.7.2007)

 • dr.horrible
  **

  Odpad najodpadovitejší,ktorý držia nad vodou akurát nádherná turecká Barandov príroda;vynikajúci herci,na čele s Cooliom,ktorý sa dokáže uhýbať guľkám na vzdialenosť pol metra a to aj keď leží;všetky (a tým myslím vážne všetky) charakterové stereotypy z hororových filmov;všadeprítomná scenáristická a réžijná invencia;vymakané efekty a fakt,že vo filme odohrávajúcom sa v Turecku,nehrá jediný turek...Duševne zdravý človek,tomu z presvedčenia nemôže,dať viac ako jednu hviezdičku.Aj to je veľa.Keď to ale beriete,ako paródiu na klišé,respektíve paródiu na film,dá sa na tom celkom zabaviť.Na tom,jak je to blbé a aký neskutočný diletant musel byť každý jeden,čo sa tej nehoráznosti zúčastnil.Z reakcií ostatných,som ale čakal ďaleko väčšiu srandu.Zábavné to je,ale nuda prevažuje(1.11.2012)

 • - Mnoho postav bylo pojmenováno podle známých autorů sci-fi a fantasy. Burroughs (Duke Faeger) podle Edgara Rice Burroughse, Clarke (Todd Kramer) podle Sira Arthura C. Clarka, Donaldson (Howie Lotker) podle Stevena Donaldsona, Heinlein (Amy Sloan) podle Roberta A. Heinleina, Herbert (David Nykl) podle Franka Herberta a Briana Herberta, Lem (Mircea Monroe) podle Stanislawa Lema, Lovecraft (Cameron Daddo) podle H.P. Lovecrafta, Serling (George Calil) podle Roda Serlinga, Yolen (Ivo Cutzarida) podle Jane Yolen a Zelazny (Jessica Ferrarone) podle Rogera Zelaznyho. (Avalon820)

 • - Hlavní hrdina filmu pije "Dobrou vodu" a dívá se na automapu ČR (přitom se nachází v Turecku). (Shr1nK)

 • - V turecké vesnici jde vidět plakát české spořitelny. (Shr1nK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace