Pterodaktyl

John Dickson

Mark L. Lester

Donn Aron
  • Tigran

Při sledování tohoto snímku jsem se neubránil přemýšlení o tom, zda se má jednat o vtip, nebo zda to tvůrci myslí skutečně vážně. Všechno je tu totiž naprosto špatně. Efekty jsou naprosto katastrofální, scénář a dialogy jsou na úrovni mexické telenovely, což se dá říci i o hereckých výkonech. Už jen to, jakým primitivním přímočarým způsobem jsou vykresleny charaktery jednotlivých postav, musí každého soudného diváka urazit. Pokud ovšem bylo účelem tohoto filmu pobavit diváka tím, jak je veskrze stupidní, pak by si zasloužil plné hodnocení, protože já se bavil náramně. Ale jen proto, že jsem něco podobného od tohoto "díla" čekal.(21.2.2010)

• Rakosnicek77

O tomto filmu a druhé hrůze Varan vs. cobra, se na svém profilu zmiňuji už od jeho vytvoření. Až teď těmhle dvěma paskvilům stínám hlavy. Odpad je strašně mírný výraz! Je to hnusná amatérská garážová produkce s duševně nemocným režisérem, trikaři v pubertě a scénáristou na drogách. Vedení Vapetu, které to sem dotáhlo, by mělo lidem platit bolestné!(6.1.2016)

,,PROFESOR, VIDELI STE TO? BOLO TO ÚŽASNÉ." ,,ČO SI SA ZBLÁZNIL?" __ S týmto filmom by som to tak ,,čierne" rozhodne nevidel, tu netreba vnímať množstvo nelogickostí a do očí bijúcich chýb (česká turecká dedina s kresťanským kostolom, zachraňovanie Kate po lane, zbytočný záporák, prípadne si všimnite ako chytil pterodaktyl pri jazierku toho Jasona ,,nepoškodeného" no o niečo neskôr sa vo vode mihne jeho odtrhnutá ruka) a užívať si čo film prináša. Na obranu treba podotknúť, že šablóna deja je síce viac-menej obohratá všetkými zaužívanými klišé, celku to však neubližuje a mňa osobne film ani na chvíľku nenudil. Potešili ma tiež obstojné efekty (vrch mi inak pripomínal Hromovú horu zo Zemanovho praveku), solídnu hudbu a plusom je rozhodne aj štýl smrti podaktorých z tých chudákov (sexica Mircea Monroe je síce zo začiatku dobrá pi*a ale jej ,,odchod" ma prekvapil a neprial som jej ho). V závere mal byť zrejme nábeh na pointu, ktorá tu citeľne chýba. Alebo to prinesie dvojka?(7.12.2009)

• Viktooorka

Jak říkáte takovému tamtomu.. Ano je to Pterofaktyl, ten co je už několik století vyhynulý, ale někdo mu to zapomněl říct, tak jako Raptorům ( http://www.csfd.cz/film/222324-raptor-island-jesteri-utoci/ ) a tak se hezky množili a množili, až se rozmnožili natolik, že mohli vstoupit do historie béčkových filmů, kde jim ale velkou slávu kazí lidé.. Pche.. Sežerte je za to!!(14.6.2010)

• Morholt

Kdesi mezi Íránem a Tureckem se přemnožili pterodaktylové. Nikdo s tím nic nedělá a tak není divu, že se věčně hladovým ptakoještěrům dostane do zobáků pavědecká výprava a ozbrojené komando, pátrající na Blízkém východě po jugoslávských partyzánech. No ale co se stane, když se spojí parta tupých vědátorů s oddílem pidlookých ostřelovačů? No přece Pterodaktyl. Bez toho Arnolda to prostě nejde, pane Lester. 10%(10.12.2013)

• - Hlavní hrdina filmu pije "Dobrou vodu" a dívá se na automapu ČR (přitom se nachází v Turecku). (Shr1nK)

• - Mnoho postav bylo pojmenováno podle známých autorů sci-fi a fantasy. Burroughs (Duke Faeger) podle Edgara Rice Burroughse, Clarke (Todd Kramer) podle Sira Arthura C. Clarka, Donaldson (Howie Lotker) podle Stevena Donaldsona, Heinlein (Amy Sloan) podle Roberta A. Heinleina, Herbert (David Nykl) podle Franka Herberta a Briana Herberta, Lem (Mircea Monroe) podle Stanislawa Lema, Lovecraft (Cameron Daddo) podle H.P. Lovecrafta, Serling (George Calil) podle Roda Serlinga, Yolen (Ivo Cutzarida) podle Jane Yolen a Zelazny (Jessica Ferrarone) podle Rogera Zelaznyho. (Avalon820)

• - Film se natáčel v Milíně na Příbramsku. (Yardak)