Pterodaktyl

John Dickson

Mark L. Lester

Donn Aron
  • frashmaker

Dát tomuhle filmu odpad je asi tak stejné jako dát mu pět hvězdiček. Jsou tu různé kategorie. Dobrodružný, krimi, drama atd...... Být tu kategorie "béčko" tak tenhle film by do ní spadal a jako takový by si jistě pět hvězdiček zasloužil. Jak tu kdysi někdo napsal: " Točení béček je taky umění". Rozhodně jsem se nenudil a ztráta času to nebyla...(5.3.2009)

• Martinius

pre filmy ako tento by sa hranica hodnotenia mala posunut este aspon o tri kategorie smerom do odpadu. lestera, ktory so svojimi "triedami" natocil kedysi celkom obstojne beckove snimky, by mali kvoli pokrocilemu stadiu alzheimera zbavit pricetnosti a hodit ho za jeho posledne dielo do pterodaktylieho hniezda, nech sa uz o dalsi nepokusi. na tomto filme je zle a naruby uplne vsetko, pocnuc tureckom, ktore vyzera az prilis ako ceska republika, konciac tym, ze vojaci specialnych jednotiek nevedia drzat svoje hrackarske zbrane. plusom je, ze sa nenudite. film bezi od akcie k akcii a je tak neuveritelne stupidny, ze je nedobrovolne komicky a ak ho nevypnete, celkom dobre sa pobavite na blbosti jeho tvorcov.(4.4.2010)

• Ťapka

Až půjdu smrčinou na houby a uvidím trsy vlaštovičníku, raději se podívám kolem i k nebi, protože už navždy pro mě budou spojeny s nebezpečím, že potkám arménské (nebo kurdské) bandity nebo US vojáky nebo pterodaktyly nebo partu vygumovaných spratků (ten nejsympatičtější citující Blade Runnera umře první, chuděra) a jejich přepíčené učitele. Tenhle film si nezaslouží odpad, protože tak dalece přesahuje definici sračky, že mě fakt bavil. Těžký den, pošmourný leden, bolí záda, sebevědomí pod bodem mrazu? Pterodaktyl vás povzbudí. Úplně vidím scénáristy, jak se při tom nachechtali.(17.1.2012)

Byl jsem přesvědčenej, že to bude mnohem horší sračka. Takové milé překvapení mě nepotkávaj často. Tenhle film se vám bude/nebude líbit v závislosti na tom, co od filmu očekáváte nebo neočekáváte. Tohle skoro splnilo více, než jsem očekával. Ono co taky očekávat od filmu s názvem Pterodaktyl, že jo.....(18.3.2009)

,,PROFESOR, VIDELI STE TO? BOLO TO ÚŽASNÉ." ,,ČO SI SA ZBLÁZNIL?" __ S týmto filmom by som to tak ,,čierne" rozhodne nevidel, tu netreba vnímať množstvo nelogickostí a do očí bijúcich chýb (česká turecká dedina s kresťanským kostolom, zachraňovanie Kate po lane, zbytočný záporák, prípadne si všimnite ako chytil pterodaktyl pri jazierku toho Jasona ,,nepoškodeného" no o niečo neskôr sa vo vode mihne jeho odtrhnutá ruka) a užívať si čo film prináša. Na obranu treba podotknúť, že šablóna deja je síce viac-menej obohratá všetkými zaužívanými klišé, celku to však neubližuje a mňa osobne film ani na chvíľku nenudil. Potešili ma tiež obstojné efekty (vrch mi inak pripomínal Hromovú horu zo Zemanovho praveku), solídnu hudbu a plusom je rozhodne aj štýl smrti podaktorých z tých chudákov (sexica Mircea Monroe je síce zo začiatku dobrá pi*a ale jej ,,odchod" ma prekvapil a neprial som jej ho). V závere mal byť zrejme nábeh na pointu, ktorá tu citeľne chýba. Alebo to prinesie dvojka?(7.12.2009)

• - Mnoho postav bylo pojmenováno podle známých autorů sci-fi a fantasy. Burroughs (Duke Faeger) podle Edgara Rice Burroughse, Clarke (Todd Kramer) podle Sira Arthura C. Clarka, Donaldson (Howie Lotker) podle Stevena Donaldsona, Heinlein (Amy Sloan) podle Roberta A. Heinleina, Herbert (David Nykl) podle Franka Herberta a Briana Herberta, Lem (Mircea Monroe) podle Stanislawa Lema, Lovecraft (Cameron Daddo) podle H.P. Lovecrafta, Serling (George Calil) podle Roda Serlinga, Yolen (Ivo Cutzarida) podle Jane Yolen a Zelazny (Jessica Ferrarone) podle Rogera Zelaznyho. (Avalon820)

• - V turecké vesnici jde vidět plakát české spořitelny. (Shr1nK)

• - Hlavní hrdina filmu pije "Dobrou vodu" a dívá se na automapu ČR (přitom se nachází v Turecku). (Shr1nK)