Pterodaktyl

John Dickson

Mark L. Lester

Donn Aron
  • Lima

Neskutečná, ale ve své špatnosti tuze zábavná megasračka (od režiséra Commanda!!), která si mezi fanoušky bad movies hlasitě říká o zkultovnění. Už úvodní záběr z nějaké malebné české vesničky, která má být podle tvůrců filmu jakýmsi zaplivaným tureckým zapadákovem, se znuděnými komparzisty, sedícími před Obecním úřadem, kteří mají představovat zpustlé špinavé turecké vesničany (které jedna z hlavních postav důrazně napomíná "Nesahejte na mně!") a špatně nakreslenou sopkou v povzdálí, řádně rozhýbe divákovu bránici. S prvním výskytem pterodaktylů se pak rozjíždí smršť výsostně ultra low-budget céčkové zábavy, s tragicky zrežírovanou a slušně krvavou akcí, stupidními dialogy a speciálními efekty jak z doby krále Klacka. Prcek Coolio je se svoji drsňáckou pózou neuvěřitelně trapný, Petr Jákl zas ve svém pětiminutovém štěku dokazuje, že je zaručeně nejhorším žijícím českým hercem (nelze si při téhle příležitosti nevzpomenout na rozhovor s ním v Reflexu, ve kterém se vyznal, že jeho hereckou metou je získat Oscara....mé škodolibé "checht"). Celé je to ve své nechtěné (nebo chtěné?) hrůze tak špatné, až je to nádherné a není to nuda!! Další z filmů, který posuzovat vážně, se srovnávacím okem, by byla veliká chyba. Proto přehlížím skutečnost, že je to filmařsky odpad! a vyjímečně dávám pobavenou a zhusta vytlemenou 1*!!(23.6.2006)

• Hér

Tak něco takového jsem opravdu nečekal. Jak už tu někdo psal, tak toto se vymiká naprosto všem hodnotícím systémům . Myslím že ostatní komentáře vystihují na 100 % pociy každého kdo o toto "mistrovské dílo" jen okem zavadí. Film u kterého mě po shlídnutí ještě drahnou dobu chytaly záchvaty nekontolovatelného smíchu spolu s bolestnými křečemi. Jeden z nejlepších filmů na party s kamarády když se chcete opravdu královsky bavit.(23.11.2008)

• Z0oMb3E

Úžasný scenár, bravúrne špeciálne efekty, dialógy ktoré chytia za srdce a herci pre ktorích by bolo ocenenie Oskarmi urážkou. Nehovoriac o autenticite prostredia, ktorá je totožná z miestom, ktoré má predstavovať. Či vlastne upss... Pterodaktyl môže bez hanby stáť vedľa http://www.csfd.cz/film/240892-tyranosaurus-rex/ tohto http://www.csfd.cz/film/241321-jurske-komando/ tohto http://www.csfd.cz/film/43146-lovci-dinosauru/, či dokonca tohto http://www.csfd.cz/film/222324-raptor-island-jesteri-utoci/ PS: vydržal som sledovat asi len 10 minút.(26.7.2010)

• MsUtahraptor

Dva vědci a čtyři studenti. Skupinka amerických vojáků a zajatý povstalec. Agresivní pravěcí ptáci/dinosauři/hnusný netopýři, eh... „Je to takový to lítací- jak tomu říkáte?!" Jmenuje se to Pterodaktyl, v hlavní roli zde uvidíte zubaté Pteranodony ("bezzubé křídlo") a myslícímu divákovi při sledování hrozí bezprostřední nebezpečí smrti utlemením. Chystá se výprava do spící sopky. Proč? Protože prostředí s teplotami v řádech stovek stupňů bezpochyby bylo ideální pro zachování křehkých citlivých zkamenělin. „Jestli tam nenajdeme kupu fosilií, tak já nejsem paleontolog." Což hned na začátku naznačí, že hlavní hrdina je vědec na dvě věci... Když mu později kolegyně z oboru potvrdí, že je pronásleduje miliony let vyhynulý předmět jeho výzkumu, kategoricky tuto možnost zamítne a ani se neotočí, aby se přesvědčil o (ne)pravdivosti jejího tvrzení. "Vědecká" část filmu se ukáže být prvotřídním mixem krávovin a ignorovaných faktů. A to na takové úrovni, že k odhalení hloupostí bohatě stačí logika a trocha pozornosti. „Kosti mají duté." ... to se pozná podle toho, že do nich můžete střílet, jak chcete a oni pomalu ani nemrknou. :D) Co se týče "drsnější" stránky filmu- armádní linky a drastických scén- užijí si ji nejvíce ti, kdo očekávají mizernou akci a žádná jatka. Máte rádi filmy, kde banda civilistů pomalu přepere profesionální žoldáky či podobnou zběř? Kde vycvičení vojáci nejsou schopní trefit cíl X-krát větší, než jsou oni sami? Kde jsou mužští členové komanda maskovaní černo-zelenými čárami po obličeji, kdežto jediná ženská členka perfektním make-upem? Tady jste na správné adrese! Pro žánrové dobarvení je zde i pár nepříliš detailních nechuťáren- urvané končetiny, dekapitace z letu... Dočetla jsem se tu, že dílo bylo filmováno v našich luzích a hájích i přes to, že se příběh odehrává v zapadlé části severního Turecka. Divočina tedy vypadá buď jako typicky krásně zelená louka, nebo lesík co má každý druhý pomalu za barákem. Díra, ze které dobrodruzi vyrážejí je běžná domácky malebná vesnička a somráci u obecního úřadu vypadají prakticky stejně jako náhodní kolemjdoucí. :D Dinosauří rozsudek: Nářez! Je to tak blbé, až je to zábavné. Vřele doporučuji všem milovníkům filmů s (úmyslně) nízkou kvalitou. K žehlení ideální. #1(30.4.2013)

• Ironfood

Čekal jsem od Lestera aspoň pár vtipů ve stylu Komanda, ale marně. A ani mi na rozdíl od některých jiných lidí nepřišlo, že je tenhle film špatný takovým způsobem, že je to zábavné (jako je tomu třeba u Ed Woodova Plánu 9). Přišlo mi to jako totální nuda a ztráta času, na čemž nic nezměnilo ani pár českých "herců" a realií (turecká vesnička středisková). Prostě tuctové odláknuté béčko.(26.11.2009)

• - Mnoho postav bylo pojmenováno podle známých autorů sci-fi a fantasy. Burroughs (Duke Faeger) podle Edgara Rice Burroughse, Clarke (Todd Kramer) podle Sira Arthura C. Clarka, Donaldson (Howie Lotker) podle Stevena Donaldsona, Heinlein (Amy Sloan) podle Roberta A. Heinleina, Herbert (David Nykl) podle Franka Herberta a Briana Herberta, Lem (Mircea Monroe) podle Stanislawa Lema, Lovecraft (Cameron Daddo) podle H.P. Lovecrafta, Serling (George Calil) podle Roda Serlinga, Yolen (Ivo Cutzarida) podle Jane Yolen a Zelazny (Jessica Ferrarone) podle Rogera Zelaznyho. (Avalon820)

• - V turecké vesnici jde vidět plakát české spořitelny. (Shr1nK)

• - Film se natáčel v Milíně na Příbramsku. (Yardak)