Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V jícnu vulkánu hory Ararat dříme už miliony let strašlivé nebezpečí. Dvě expedice, které se pohybují v přilehlých lesích, o tom zatím nemají ani tušení. První, vědecká, pátá po ztracených a artefaktech a ta druhá, vojenská, se snaží na úpatí hory nalézt základnu teroristů. Brzy se ale plány obou týmů zúží na jediný, velmi jednoduchý cíl - přižití. V sopce se totiž právě probudila nejstrašnější pravěká monstra - pterodaktylové, kteří mají po vydatném spánku obrovský hlad. Přeživší členové expedice záhy zjistí, že ve hře nejsou jen jejich životy, ale také osud celého lidstva! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (139)

obitus 

všechny recenze uživatele

Dalsi z male skupiny opravdu zabavnych a presto totalne spatnych becek. Klise strida klise a vse svym vecne zhulenym pohledem kontroluje talisman spatnych filmu Coolio. Tomu dycha na zada ceska hvezda Petr Jakl a spolecne zastinuji cely zbytek ucinkujicich, vcetne hlavnich hrdinu, Ti jsou ostatne v podobnem typu snimku nepotrebni. Potrebne ale jsou prsate blondyny, krvane efekty, nechutna umrti, trapne hlasky a jednoduche triky. Toho vseho je v Pterodactylovi dostatek a tak se divak, ktery se umi bavit bavi. A ja se bavil kralovsky. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Neskutečná, ale ve své špatnosti tuze zábavná megasračka (od režiséra Commanda!!), která si mezi fanoušky bad movies hlasitě říká o zkultovnění. Už úvodní záběr z nějaké malebné české vesničky, která má být podle tvůrců filmu jakýmsi zaplivaným tureckým zapadákovem, se znuděnými komparzisty, sedícími před Obecním úřadem, kteří mají představovat zpustlé špinavé turecké vesničany (které jedna z hlavních postav důrazně napomíná "Nesahejte na mně!") a špatně nakreslenou sopkou v povzdálí, řádně rozhýbe divákovu bránici. S prvním výskytem pterodaktylů se pak rozjíždí smršť výsostně ultra low-budget céčkové zábavy, s tragicky zrežírovanou a slušně krvavou akcí, stupidními dialogy a speciálními efekty jak z doby krále Klacka. Prcek Coolio je se svoji drsňáckou pózou neuvěřitelně trapný, Petr Jákl zas ve svém pětiminutovém štěku dokazuje, že je zaručeně nejhorším žijícím českým hercem (nelze si při téhle příležitosti nevzpomenout na rozhovor s ním v Reflexu, ve kterém se vyznal, že jeho hereckou metou je získat Oscara....mé škodolibé "checht"). Celé je to ve své nechtěné (nebo chtěné?) hrůze tak špatné, až je to nádherné a není to nuda!! Další z filmů, který posuzovat vážně, se srovnávacím okem, by byla veliká chyba. Proto přehlížím skutečnost, že je to filmařsky odpad! a vyjímečně dávám pobavenou a zhusta vytlemenou 1*!! ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

:D Přesně tohle jsem hledal. Pterodactyl je tak špatným a nechtěně vtipným filmem, že si doslova říká o zkultovnění. Scény turecko-arménská hranice a lezení přes lano patří vůbec k tomu nejúsměvnějšímu, co jsem kdy viděl. To by měl zhlídnout každej, kdo se někdy rád podívá na nějaký to špatný béčko. "Lepší" najdete stěží. Tady jde jakýkoli systém hodnocení stranou, aspoň dvě hvězdy tomu dát musím. ()

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Ed Wood feat. Uwe Boll Bylo nebylo, ale spíš nebylo než bylo, objevili se v Turecku Pterodaktylové. Nikdo neví, jak se tam dostali, ale je jisté, že někde v těch lesích (které čistě náhodou vypadají zrovna na chlup jako ty české, zvláště malebná vesnička s kostelíkem na kopci je v muslimské zemi opravdovou záhadou) se taky pohybovala parta asi deseti rebelů, se kterými si turecká armáda nevěděla rady a tak je musela zkrotit „black-op“ americké jednotky a k tomu všemu jim pomohla parta nadšených vědátorů v terénu, jejichž idiotské chování a kecy jsou teprve počátek. Režie únavná, kamera nepřehledná, hudba příšerná, efekty trapné, logiku nehledat jednoznačně největší sračka za posledních x let, kterou je však třeba rozhodně vidět! ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • V turecké vesnici jde vidět plakát české spořitelny. (Shr1nK)
  • Hlavní hrdina filmu pije "Dobrou vodu" a dívá se na automapu ČR (přitom se nachází v Turecku). (Shr1nK)
  • Mnoho postav bylo pojmenováno podle známých autorů sci-fi a fantasy. Burroughs (Duke Faeger) podle Edgara Rice Burroughse, Clarke (Todd Kramer) podle Sira Arthura C. Clarka, Donaldson (Howie Lotker) podle Stevena Donaldsona, Heinlein (Amy Sloan) podle Roberta A. Heinleina, Herbert (David Nykl) podle Franka Herberta a Briana Herberta, Lem (Mircea Monroe) podle Stanislawa Lema, Lovecraft (Cameron Daddo) podle H.P. Lovecrafta, Serling (George Calil) podle Roda Serlinga, Yolen (Ivo Cutzarida) podle Jane Yolen a Zelazny (Jessica Ferrarone) podle Rogera Zelaznyho. (Avalon820)

Reklama

Reklama