Terč: Zabiják

The Alzheimer Case

Terč: Zabijak

The Memory of a Killer

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Belgie, 2003, 118 min (Director's cut: 135 min)

Takže opět zopakované, velmi zajímavé sdělení z Belgie: slušný, poctivý, profesionální zabiják se ctí, by na dítě prostě nikdy ani nešáhl /jak romantické/ .. jinak je nám zde k tomuto velmi sympatickému pravidlu předložena známá pravda o propojenosti zločinu, policie, soudnictví a vysoké politiky .. je to hnus a nemyslím tím samozřejmě jen to prznění dětí .. já bych to zakázal /trestal na hrdle/ .. zneužívat takto peněz a svého postavení .. opravdu hnus …(21.4.2012)

velmi dobrá detektivka kde bych snad uvěřila že Angelo je v reálu opravdu nemocný,tak dobře svou roli podal.Jak to všechno skončí se dalo očekávat ale konec stejně překvapí.A ty probarvené scény :režisér se zřejmě snažil popsat co se v mozku děje s takovou nemocí = výpadky paměti a vzdálená vzpomenutí.I neznámí herci mohou podat dobrý výkon.U mě dobrý.(14.3.2015)

Další důkaz kvality evropské filmové produkce. Vůbec nechápu, proč jsou naše kina a televize stále zatěžované odpadní produkcí z USA. Napínavá podívaná, kvalitní zápletka, hudba a kamera,neokoukaní herci, netradiční hlavní hrdina- to vše a mnoho další... stojí to za to. A určitě nejsem jediný, koho chytil za srdce!(23.4.2012)

Velmi dobrá, řekl bych, klasická detektivka. Občas to sice drhne v dialozích a trochu to zavání amatérštinou, ale dobré tempo a hlavně zajímavý děj vše vynahrazuje. Nájemný vrah s "Alzheimrem" je také dost originální nápad. No a když ještě ten zabiják na stará kolena začne likvidovat gaunery a pomáhat tak pomalé a rozhádané policii, je tu zaděláno na drama do poslední chvíle a zábava pro diváky. Jasný nadprůměr ve svém žánru.(4.5.2012)

Stárnoucí nájemný vrah dostává seznam několika jmen a jde do akce.. je to přece jeho práce. Během plnění "zakázky" se však rozhodne (zřejmě ovlivněn různými okolnostmi), že bude poslední oběť seznamu chránit. Ochranu se mu však nepodaří uskutečnit neboť "zákazník" má zakázku "zálohovanou". Rozhodne se tedy zjistit a potrestat toho, kdo si ho na tuto práci najal... Celým dějem filmu se jako červená nit táhne problém, se kterým se hlavní hrdina marně potýká - pokročilejší stádium alzheimerovy choroby... Prášky na potlačení příznaků docházejí a policie je stále blíž a blíž... To je zhruba děj tohoto slušně odvedeného díla. Několikrát během filmu se mi stalo, že vidím hrát hlavní roli Lino Venturu, cítím jeho gesta, styl... Jen ten český dabing mi opravdu hodně vadil.(17.6.2005)