Skupina Edelweiss (festivalový název)

• Německo

Edelweißpiraten

Edelweiss Pirates

Edelweisspiraten

Drama / Historický / Válečný

Německo / Švýcarsko / Nizozemsko / Lucembursko, 2004, 111 min

• Dharter

Tento film je zajímavý zhruba stejně jako poster, tedy nijak. Pouze styl, jakým je natočen, je nevšední. ✘(14.9.2011)

Ponurý a nijak veselý příběh o skupince mladých lidí, kteří se od psaní provokativních nápisů po zdech a rvačkami s Hitlerjugend dostali až k ozbrojenému odporu a střílení nácků, odehrávající se v prachu, špíně a ruinách vybombardovaných domů a sklepeních gestapáckých kanceláří. Příběh o tom, že i „hridnové“ jsou jen lidmi, dělají chyby a omyly a ne vždy mají čisté svědomí. Ponurosti odpovídá i komornější zpracování v tmavých a nijak zářivých barvách (převažuje hnědá), ani ta krev tu nemá rudou barvu. To vše zabíráno občas hodně roztřesenou kamerou. První a poslední třetina filmu je dost dobrá, prostřední části (hlavně co se týče útoku Edelweiss Piraten na nácky a následné přestřelky) poměrně dost uškodil místy chaotický a nepřehledný střih.(7.4.2009)

Film o klucich z valecneho Nemecka, kteri tvori mensi odbojovou skupinu. Celkem dobre, ale z navalu novych nemeckych filmu zabyvajicich se tematem 2. svetove valky (Der Untergang, Napola) patri mezi ty slabsi.(9.8.2008)

• sator

Film asi neměl dramaturga-vzdal jsem to, raději bych dokument...(14.2.2012)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2004 - nominácia na Grand Prix des Amériques(28.1.2010)