Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šestiletá Winky Wong se přestěhovala s rodiči do Holandska, kde si rodiče otevřeli čínskou restauraci. Holčička se seznámí s paní Corou a pánem Siemem, kteří mají farmu a v ní krásné koně. Blíží se Mikuláš a děti se ve škole učí, že nosí dárky, které si děti přejí. Winky by si moc přála koně, a když se 5. prosince před domem objeví kůň, je Winky nadšená. Ovšem kůň patří svatému Mikuláši nebo snad strýčku Siemovi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (7)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Rodinná podívaná, která působí až příliš černobíle - nemožná učitelka, nechápající rodiče a nešťastná Winky v neznámém prostředí. Příběhu by slušelo víc fantazie. Základní motiv s mikulášským přáním a s touhou Winky starat se nebo vlastnit koně je dobrý, ale podání je využito/ zneužito až příliš didakticky. Příběh, který neurazí, má plynule navazující pokračování Kde je kůň Winky?. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Jeden z mnoha typických globalizačních filmů pro děti, jehož primárním cílem je vychovávat k multikulturnosti a pluralitě. Zde je zajímavá ukázka holandského Mikuláše, který tu v protestantském Nizozemí vypadá jako ten náš, v podstatě jako katolický biskup. Přicestuje prý vždy ze Španělska, nadělí dárky, a pak se zase vrátí. Je kuriózní, že tento katolický prvek se v nepřátelském prostředí (Nizozemí bylo kdysi součástí španělského království) tak udržel. Nechodí s ním však anděl a čert - ale Černý Petr! ()

Reklama

hygienik 

všechny recenze uživatele

Snáď najexotickejší film pre deti, aký som za tento rok videl. Milý a citlivý. Holanďania a Belgičania sú veľmocou filmov pre deti a mládež. Buď urobia výborný film alebo úpadkový brak. Nič medzi tým. Už 15 rokov je pre mňa Holandsko vysnívanou zasľúbenou zemou. Tak asi aj preto sa mi ten film tak páčil. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Holanďania i Belgičania sú tolerantní demokrati, ktorí sú otvorení myšlienke kozmopolitnej, multikultúrnej spoločnosti. V tomto duchu sa nesie aj tento rodinný film. Rodina čínských prisťahovalcov prevádzakuje v neveľkom holandskom meste reštauráciu. Ich šesť ročná dcéra Winky až moc prepadne ilúzii sviatku Svätého Mikuláša a celým svojim naivným, detským srdiečkom si želá, aby jej splnil jedno veľké prianie. Malá, milá Winky chce koňa... tak teda bude "Kôň pre Winky". ** ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • O roli Winky se ucházelo celkem 20 dívek. (Avalon820)

Reklama

Reklama