V zajetí kanibalů

Scénografie:

Errol Kelly

Kostýmy:

Audrey M. Bansmer

Ak máte radi Indyho a jeho súkmeňovcov, pravdepodobne vám aspoň z časti sadne aj tento milo hlúpučký snímok. Videné v časoch, keď ešte vládla VTV.(16.3.2011)

X-tá variace na uváleného hrdinu, co nosí klobouk (a záhadný amulet) a vyzná se v džungli, tentokrát na Borneu. Děj se povětšinou drží v intencích dobrodružné-komedie-skoro-pro-celou-rodinu a překážky se omezují na tlupu lovců lebek, tradičního slepýše a větší kočku, k tomu příšerná hudba. Potud je film obnošená lovecká vesta s kapsami očekávatelných gagů. Co ovšem očekávatelné není, je několik vyjetí mimo koleje "korektní" zábavy. Páreček blonďatých, změkčilých Američanů, kteří se navíc jmenují Ken a Barbara, (následuje možný SPOILER) dostanou v divočině lekci, která nemá s komedií nic společného (KONEC možného SPOILERU). A jako jakási intermezza působí dvě nahé scény, velmi samoúčelné – a velmi vděčné (nenechte si ujít natírání olejem). Výhybka však vždy přeskočí zpět a všichni se tváří, jako že se vůbec nic nestalo...(11.8.2008)

Tenhle film se mi jako malému hodně líbil. Teď už jsem z něj tak nadšený nebyl. Ale pár scén stojí za to. Kathy Shower je úžasná. :)(17.5.2014)

Opět mě zmátl název a koho ne. Očekávala jse totiž, že půjde o horor, který mi poškádlí můj žaludek a ten bude chtít s obsahem ven. Proto jsem si oddechla, když jsem zjistila, že jde o velmi nenáročnou komedii a ne o horor. Manželský pár, který přijede na Borneo strávit líbánky, to byl nápad, Ken a Barbara, jsem hned na začátku přejmenovala na Kena a Barbie. Ona se ta ženská totiž tak chovala a byla na zabití. Dokonce ji napodlo vzít si do džungle nejméně deset kufrů. Pak jsem dostala strach, že to letadlo, kterým se rozhodli vydat za dobrodružstvím, vůbec nevzlétne, protože to byla děsně zrezivělá rachotina. Tenhle film je sice průhledný jako okenní tabulka, ale přesto všechno jsem se bavila.(26.5.2010)

• misstake

Buck Tennessee nijak nezastírá inspiraci Indiana Jonesem, ale nesahá po kotníky ani jeho slabšímu bratříčkovi Quatermainovi. Hlavním pozitivem filmu jsou záběry na poskakující obnažené domorodkyně plus scéna olejování unesené hlavní hrdinky. Zpočátku docela nuda, po příchodu zábavných kanibalů jde i zábavnost nahoru.(4.3.2007)