Muž z lodi Cap Arcona (TV film)

• Východní Německo

Der Mann von der Cap Arcona

• Československo

Muž z lode Cap Arcona

Východní Německo, 1982, 98 min

Pan Voska coby filmový magnát z velkého světa moci a peněz v Muži z lodi Cap Arcona. :-)(26.1.2010)

• sator

Film z produkce východoněmecké DEFY z Českou účastí na rozhraní žánrů hraného a dokumentárního. Snímek se  věnuje životnímu příběhu známého herce Erwina Geschonka, který přežil ztroskotání  lodi Cap Arcona, která byla potopena spojeneckými letadly v zátoce Lübeck 3. května 1945 s 5 ti tisíci vězni z koncentračních táborů na palubě, přežilo 350, což třikrát převyšuje počet obětí na Titaniku.(19.6.2020)

• - Mistr Voska dostával i příležitosti mimo hranice naší malé vlasti - tehdy naprosto nevídaná spolupráce s NSR, v NDR rovněž natočil dva filmy. Německá strana si Vosku oblíbila a byla by mu nabídla nemálo dalších rolí v německých snímcích, kdyby však náhle neodešel z tohoto světa. Jednu dobu jej dokonce honorář z jednoho německého filmu zachránil od "hluchého místa", nebyla pro něj v tu chvíli práce. Jeho jméno totiž bylo evidováno v "knize zakázaných umělců". Takto si náš národ tehdy likvidoval velikány a držel je zkrátka. (LiVentura)