Kouzelný klíč

Indian in the Cupboard, The

Indián zo skrinky

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1995, 96 min

The Indian in the Cupboard je určen zejména chlapcům zhruba mezi čtvrtým a osmým rokem věku, a pro drtivou většinu této cílové skupiny je neoddiskutovatelným kultem. Nejsem chlapcem v tomto věku, ale myslím, že Frank Oz natočil něco, co se hned tak každému nepovede. Snímek je hoden minimálně tří hvězdiček (což u mě obvykle znamená "stojí za jedno podívání"), ale za jeho magickou moc, která dokáže na dětských tvářích střídavě vyčarovat okouzlené úsměvy i úžasem pokleslé čelisti, a za (poměrně nenápadnou) přítomnost mých oblíbených rokenrolových chuligánů Mötley Crüe, dávám s čistým svědomím rovné čtyři. BTW, jsem si celkem jistý, že v tom správném věku by byl Kouzelný klíč kultem i pro mě.(21.8.2007)

Chlapec k narozeninám dostane skřínku, ke které najde "kouzelný" klíč. Pokaždé, když umístí do skřínky hračku a skřínku zavře, hračka ožije. Zní to jako námět pro další disneyovku. Omyl, Kouzelný Klíč je průmerný rodinný film, ale určitě není pro nejmenší. Během celého filmu prochází hlavní hrdina morální osvětou, která souvisí i s jeho dospíváním, uvědomuje si, že hračky jsou skuteční lidé a nemůže s nimi manipulovat. Dětské herecké výkony nejsou nijak oslnující, ale zážitek s filmu by Vám zkazit neměly. Jedinou výtku bych snad měl jen na hlavního hrdinu, který na mě působil chvílemi strašně toporně, ale i tak je Kouzelný Klíč příjemný, rodinnný film, který stojí za zhlédnutí.(15.8.2010)

Příjemná, ale průměrná pohádka. Hlavní hrdina není moc sympatický a jeho zjev ho odsuzuje jako ousidera. Celý film se snaží být hlavně příběhem o chlapci a jeho indiánovi, který ožil jen díky Kouzelné skřínce(by mě zajímalo proč je to kouzelný klíč, když bez skřínky asi nefunguje, že? :)). Chlapci se touto skřínkou otvírají dveře do světa, kde každá jeho umělohmotná figurka žije vlastní život ve své vlastní součastnosti. S tímto faktem se musí malý chlapec vyrovnat a postavit se všem nástrahám a problémům, které svým oživováním způsobil.(19.6.2006)

Můj oblíbený film z dětství, často ho opakovali na ČT1 v sobotu ráno.I jak jsem dospěl a u věcí z dětství to tak bývá, film z televize prostě zmizel.Doufal jsem že taková skříňka existuje co by oživila kupříkladu dinosaury a věčně usměvavé panáčky z lega.Dnes bych to rozšířil o sběratelské figurky, to by teprve byla ta pravá zábava.(8.4.2017)

Neviem celkom prečo, ale vždy ma fascinovali filmy, v ktorých sa človek zmenšil a na svet, ktorý dokonale pozná sa zrazu musel pozerať úplne inak. Tento film nie je nič extra, je zaujímavejší skôr pre deti, ale chcel by som, aby na túto tému vzniklo niečo bombové. Napr. také Pidilidi boli veľmi dobré. Toto je iba priemer s dobrou hudbou od R. Edelmana. 60%(7.5.2011)