Kouzelný klíč

The Indian in the Cupboard

Indián zo skrinky

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1995, 96 min

Chlapec k narozeninám dostane skřínku, ke které najde "kouzelný" klíč. Pokaždé, když umístí do skřínky hračku a skřínku zavře, hračka ožije. Zní to jako námět pro další disneyovku. Omyl, Kouzelný Klíč je průmerný rodinný film, ale určitě není pro nejmenší. Během celého filmu prochází hlavní hrdina morální osvětou, která souvisí i s jeho dospíváním, uvědomuje si, že hračky jsou skuteční lidé a nemůže s nimi manipulovat. Dětské herecké výkony nejsou nijak oslnující, ale zážitek s filmu by Vám zkazit neměly. Jedinou výtku bych snad měl jen na hlavního hrdinu, který na mě působil chvílemi strašně toporně, ale i tak je Kouzelný Klíč příjemný, rodinnný film, který stojí za zhlédnutí.(15.8.2010)

Jedna z mnoha variant na průnik kouzla do lidského, potažmo dětského, světa. V přehršli dalších mouder se dovídáme, že devítiletý kluk je nezodpovědný, ale vychovatelný, element, což mě naplňuje nadějí v lepší příští, snad se časem něco napáchalo i s Omriho zuby, protože pohled na to, co měl v puse, mě popuzoval celý film, nejvíce ve chvílích, kdy ještě jako bonus měl u nosu nudli. Jako jedna vlaštovka jaro nedělá, ani Malý Medvěd sám nemohl tenhle filmový cajdáček na svých osvalených zádech dovléct výš než ke třem hvězdám, i když se snažil, div že na nás holý zadek nevystrkoval.(14.6.2014)

Můj oblíbený film z dětství, často ho opakovali na ČT1 v sobotu ráno.I jak jsem dospěl a u věcí z dětství to tak bývá, film z televize prostě zmizel.Doufal jsem že taková skříňka existuje co by oživila kupříkladu dinosaury a věčně usměvavé panáčky z lega.Dnes bych to rozšířil o sběratelské figurky, to by teprve byla ta pravá zábava.(8.4.2017)

Neviem celkom prečo, ale vždy ma fascinovali filmy, v ktorých sa človek zmenšil a na svet, ktorý dokonale pozná sa zrazu musel pozerať úplne inak. Tento film nie je nič extra, je zaujímavejší skôr pre deti, ale chcel by som, aby na túto tému vzniklo niečo bombové. Napr. také Pidilidi boli veľmi dobré. Toto je iba priemer s dobrou hudbou od R. Edelmana. 60%(7.5.2011)

Na tenhle film si moc dobře vzpomínám ze svého dětství. Strašně se mi líbila představa, že jsem i já ve svém pokoji maličký a stavím si různá obydlí z upadaných lístků pokojových květin a prozkoumávám obří rozměry nábytku. Neskutečně dobrodružné, ač malinko infantilní. Ale který film pro děti takový není? 75%(18.3.2014)

• Litefoot