Fang Shi Yu da po mei hua zhuang

• Tchaj-wan 方世玉大破梅花樁 (více)

Generál Ma, sa snaží dolapiť Fanga Shi-Yu, kung-fu majstra, ktorý je hrdinom chudobných a pobil už nespočet Maových poskokov, medzi ktorými bol aj Tiger Lee. A práve Tigrovho brata, Dragona Lee (Yasuaki Kurata), si Mao najme, aby Fanga vyzval na súboj a porazil ho. (kitano)

kitano

Dovody preco stoji za to vidiet tento film su jasne. Choreograf Lau Kar Leung a v hlavnych ulohach Yasuaki Kurata a Lau Kar Wing. Z toho bude kazdemu HK fandovi jasne, ze co sa tyka akcie, o zabavu je postarane. Skoda, ze to je ale vsetko co stoji zato. Po dejovej stranke je to len x-ta nepodarena variacia ne temu vrazda-pomsta. Ale ako fanusik Yasuakiho Kuratu, ktory tu nakopaval zadky oponentom v arene postavenej z drevenych kolov, som bol celkom spokojny :). (6/10) ()

TERRORDROME

Pomsta, pomsta, pomsta, všade samá pomsta. Každý sa chce za niečo pomstiť a keď sa pomstí, tak ďalší sa zase bude chcieť pomstiť za tú pomstu aby pomstil niekoho kto sa niekomu pomstil a potom sa niekto pomstil jemu takže ho treba pomstiť... asi tak nejak. Druhý diel Prodigal Boxera prináša okrem extrémne originálnej zápletky o pomste hlavne podstatne vymakanejšie bitky. Páčilo sa mi keď na hrdinu vyskakovali kadejaký žobráci a zametači v snahe získať odmenu za jeho hlavu. Bohužiaľ hlavný dôraz je tu kladený na súboje na koloch s prefíkaným japončíkom a tie ma bohvieako nebavili pretože boli plné debilných skákacích kúskov a absurdných pascí. Po koloch sa jednoducho nedá poletovať bez toho aby to nevyzeralo dementne ( a to nespomínam tréningovú scénu ktorá ešte pritvrdzuje ). Úplne posledný súboj s tradične šedivým záporákom odohrávajúci sa konečne na pevnej zemi bol potom podstatne lepší než všetko to predchádzajúce absurdné tancovanie supermanov na brvnách. Práve kvôli tomu dávam o jednu hviezdičku menej než prvému dielu, ktorý bol síce stupídny ale tak nejak celkovo svojim spôsobom zábavnejší. ()